Da li ste za to da se oslobodi major Šišić

Da li ste za to da da se oslobodi major Šišić?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

giovaniI

Domaćin
Banovan
Poruka
3.270
EMIR ŠIŠIĆ
U SRBIJI !
Lj. PRERADOVIĆ, 2. novembar 2006

PILOT nekadašnje JNA Emir Šišić (43), u četvrtak po podne je avionom stigao u Beograd i odmah je sa aerodroma prebačen je u zatvor u Sremskoj Mitrovici, gde će nastaviti da izdržava petnaestogodišnju zatvorsku kaznu.
Najradosnija vest, na koju čeka više od godinu dana, kada je odobren transfer majora Šišića, njegovu suprugu Vesnu zatekla je na poslu. Iako je znala da Šile treba “ovih dana” da doputuje iz Rima, nije očekivala da će to biti baš u četvrtak.
- Iznenadila sam se kada sam se javila na mobilni telefon i s druge strane začula Šiletov glas - ne krijući oduševljenje priča Vesna. - Kratko mi je rekao da je na putu od aerodroma do Sremske Mitrovice. Nije mogao mnogo da priča. Kazao mi je da je dobro, što je najvažnije.
Uzbuđena zbog dolaska supruga i što su konačno dočekali i taj dan da napusti rimski zatvor “Rebibija”, Šišićeva supruga je odmah pozvala njihove kćerke Adu i Irenu i saopštila im da je tata napustio Italiju.
- Već u petak ili u subotu idemo u Sremsku Mitrovicu da ga posetimo - kaže Vesna. - Najvažnije je da je on sada ovde. Bliže svojoj porodici. Moći ćemo češće da se viđamo i da ga posećujemo. Verujem da će i on zatvorske dane lakše podnositi u zatvoru u našoj zemlji.
Mogućnost da Emir Šišić ove nedelje napusti Italiju, njegovoj supruzi je nagoveštena prošle nedelje iz naše ambasade u Rimu, ali joj, kako kaže, nije preciziran tačan datum.
- Imali smo dovoljno snage i strpljenja sve ove godine, otkako je uhapšen 9. maja 2001. godine - ističe Vesna. - Nijednog trenutka nismo gubili nadu i neprestano smo se međusobno hrabrili. To nam je pomoglo da sve izdržimo.
Šišićev branilac, advokat Milorad Panjević, u četvrtak je “Novostima” potvrdio da se već nekoliko dana znalo da Emir dolazi, ali da se o tome nije govorilo u javnosti. Pripadnici srpske policije su u sredu otputovali u Rim i u četvrtak ga doveli u Beograd, a odatle u zatvor u Sremskoj Mitrovici.
- U petak ću ga posetiti u zatvoru - kaže advokat Panjević. - Hoću da se uverim kako je i da se dogovorimo šta nam valja dalje činiti. Najverovatnije ćemo tražiti vanredno ublažavanje kazne, jer prilikom odlučivanja, nije uzeto u obzir njegovo zdravstveno stanje.
Major Emir Šišić je presudom od 20. maja 2003. u Italiji suđen na doživotnu robiju zbog obaranja helikoptera Evropske unije 7. januara 1992. godine u okolini Varaždina, kada su poginula petorica članova - četiri Italijana i Francuz. Rimski Apelacioni sud je prvobitnu optužbu - ubistvo sa predumišljajem prekvalifikovao u višestruko ubistvo i izazivanje vazdušne nesreće i osudio ga na 15 godina zatvora.


Mislim da Emiru ova drzava treba uruciti orden za hrabrost,pa makar i u zatviru bio.
-DA CUJEM VASE KOMENTARE,..
 
Komentar je nepotreban. Svako na ovoj zemaljskoj kugli misli da je život bliskih mu najvažniji zanemarujući ostale. Rartni vihor koji je zahvatio bivšu sfrj je doveo do toga da su mnogi tzv. posmatrači igrali ulogu kegli koji su trebali da isprovociraju jos veću tragediju. Major je postupio kako je postupio.. sumnjam da bi bilo ko drugi znajući upetljanost zapada mogao da ostane hladan prema tim likovima koji su se setkali po frontu. priče o ratnim pravilima i konvencijama padaju u vodu u svakom sledećem i to nam današnjica jasno predočava. svet se nalazi na samoj ivici zileta da predje u varvarstvo najnižeg stepena i u tome ti koji su bili u helikopteru i oni koji su im bosovi su najviše doprineli svojom licemernom politikom. svako plati kad tad za svoje grehe neko na mostu a neko na ćupriji. dobrodošao emire.
 
I ja kažem, dobrodošao Emire!
Ovde bi trebalo pomenuti i to da je Emir Šišić ostao do kraja veran svojoj vojničkoj zakletvi i jedinoj vojsci kojoj je pripadao, a koja je kasnije sledom okolnosti od JNA, preko VJ, pa VSCG, postala Vojska Srbije.
Interesantno je da ga je Italijanski sud najpre osudio na doživotnu robiju, pa bi bilo zanimljivo saznati koliko je italijanskih pilota učestvovalo u agresiji na SRJ 1999. godine.
Kada bi na ovom svetu bilo pravde, koliko bi samo pilota NATO alijanse morali da prožive torturu koju je proživeo pilot Emir Šišić i koliko bi njih trebalo da robija.
Ali pravde nema, pa nam ostaje samo da se nadamo da će Emir svoje zatvorske dane u Sremskoj Mitrovici proživeti na što bolji način i da će mu nadležne vlasti omogućiti što bolji tretman.
 
DraGo70:
I ja kažem, dobrodošao Emire!
Ovde bi trebalo pomenuti i to da je Emir Šišić ostao do kraja veran svojoj vojničkoj zakletvi i jedinoj vojsci kojoj je pripadao, a koja je kasnije sledom okolnosti od JNA, preko VJ, pa VSCG, postala Vojska Srbije.
Interesantno je da ga je Italijanski sud najpre osudio na doživotnu robiju, pa bi bilo zanimljivo saznati koliko je italijanskih pilota učestvovalo u agresiji na SRJ 1999. godine.
Kada bi na ovom svetu bilo pravde, koliko bi samo pilota NATO alijanse morali da prožive torturu koju je proživeo pilot Emir Šišić i koliko bi njih trebalo da robija.
Ali pravde nema, pa nam ostaje samo da se nadamo da će Emir svoje zatvorske dane u Sremskoj Mitrovici proživeti na što bolji način i da će mu nadležne vlasti omogućiti što bolji tretman.

Potpuno tacno Drago. No mi smo sada slabi, imamo kvislinge na vlasti i to je dovelo do toga da optuznice nase drzave Srbije niko ne priznaje jer zna da mi encemo nista preduzeti ako ta drzava ne postupi po optuznici.
 
al bundy:
A koliko je potrebno ubiti mrskih i zlih Evropljana da bi se dobio orden i postao heroj jel ima neka odredjena cifra ili se gleda onako odoka?Ili cemo da vidimo koliko NATO daje svojima za ubijene Iracane ili Srbe
Tacno onoliko koliko ih se drzne da vrsi agresiju na moju zemlju .Nemoj da stavljas u istu ravan Nato zlikovce koji su nas u rodjenoj kuci gadjali bombama sa uranujumom,..sa nasim vojnikom koji je na nebu nase zemlje srusio strani helikopter koji je letio bez ikakve dozvole nadleznih organa i time NAJDIREKYNIJE vrsio povredu teritorijalnog suvereniteta zemlje. 8-)
 
Obersturmfuehrer:
nazalost, trunuce u zatvoru, tako da mu i nije neka dobrodoslica...
bar da se ovi nasi sete pa da ga stave u neku ustavu otvorenog tipa, ili nesto slicno pa da moze vikende da provodi kod kuce...

prvo ce da se smanji kazna sa zalbenim postupkom, pa onda to sto kazes. ma glavno da je covek ovde. mora da su mu u zatvoru spremili docek kakav dolikuje. i medju tim krimosima ima kodeks...
 

Back
Top