Kazahstanci o Boratu

BG5

Veoma poznat
Poruka
11.580
Kontroverzna komedija o avanturama kazahstanskog novinara Borata puni bioskope širom sveta ali sve više iritira Kazahstance. Činjenica da stanovnici zapadnih zemalja ne znaju skoro ništa o bivšoj sovjetskoj republici omogućava ovom filmskom junaku da uradi i kaže šta god hoće.

Stvoren sa namerom da ukaže na predrasude i licemerstvo u američkoj kulturi - lik kog tumači Saša Baron Koen - Borat Sagdijev kroz šalu i gegove iznosi rasističke i seksističke stavove a Kazahstan, inače sasvim slučajno odabranu zemlju, predstavlja kao zaostalu nedođiju.

Zarmakan Tujakbaj lider Nacionalne socijalno-demokratska partije kaže:

"Naš mentalitet i kultura nam ne dozvoljavaju da reagujemo na njegove ispade. Kad bi se takve stvari govorile o zemlji u kojoj su zakoni strožiji od naših, mislim da bi se reagovalo na državnom nivou. Čak i da zanemarimo njegovo uvredljivo ponašanje, mislim da bi morao da snosi odgovornost za uvrede koje izgovara.”

Borat svoje zemljake u filmu predstavlja kao zavisnike o konjskoj mokraći koji između ostalog, pucanje u pse, silovanje i incest smatraju hobijem.

“Ko kaže da mi pijemo mokraću. Naravno da je ne pijemo. Mokraća je mokraća. Mi pijemo konjsko mleko, to je istina.”

"Meni taj Borat liči na narkomana, ili na nekoga ko se napio od votke. Kad ga vidim, pomislim da su se svi Amerikanci i Evropljani i sami pretvorili u Borata”.

"Mislim da Borata treba ubiti. Mi smo miran narod ali njega bi trebalo ubiti odmah. Kad bih ga negde video odmah bi ga ubio. Ako je on takav nisu i svi ostali”.

Kazahstanske vlasti ne namerijavaju da zabrane film “Borat: kulturno uzdizanje u Americi za pravljenje koristi slavnoj naciji Kazahstana” ali najveći kazahstanski distributer ionako ne želi da ga prikazuje u svojim bioksopima.

boratpapper-430.jpg
 
Uopste mi nije simpaticno njegovo sprdanje sa Kazahstancima mada je tu stvar ipak dublja jer se Kohen vise sprda na racun predrasuda koje postoje u zapadnom svetu prema drugacijim drzavama i sistemima nego na racun samih kazashstanaca. Inace nedavno mi je poznanik otisao u Kazahstan da sljaka za neku firmu i redovno mi salje slike i pise dosta o njima i uopste nisu toliko zaostali a u nekim segmentima su i napredniji od nas.
 
al bundy:
Uopste mi nije simpaticno njegovo sprdanje sa Kazahstancima mada je tu stvar ipak dublja jer se Kohen vise sprda na racun predrasuda koje postoje u zapadnom svetu .

Ma da, bre, on je dotakao nešto što prosečni Amerikanac i ne zna da je za šalu- američku neupućenost u kartu sveta! ( Kako da znaju da ima mesta za šalu kad ne znaju ni d apostoje delovi karte koji su im nepoznati!?). :lol:

Ali, u suštini, on je vrhunski šou mejker. Udara tamo gde će da pukne. Sećate se kad Kazahstan reagovao na njegove fore zabranom njegovog sajta na nacionalnom domenu- on je ladno napravio sajt STOP BORAT i okrenuo celu akciju naopako. Opasan je! :lol:
 
sto je najzanimljivije film je na listi najgledanijih u usa, a oni mucenici i ne provaljuju da lik sve vreme proziva njih! isto tako i u ALI G on rastura engleze! podsmeva se jevrejima a lik je inace i sam jevrejin. mnogi su se nasli uvredjeni, a lik je car i zajebant!!
 

Back
Top