webdizajn?

Gill Bates:
Shoutbox izbaci, jer ima propust u kodu kojim ti hakeri mogu ubaciti maliciozni kod koji posetiocima prebacuje trojanca.
U jednom od template-a nisi uklonio www.mambotheme.com
Hosting ti je skup posto vidim da si ovde reseller

Da si miljama daleko od hosting provajdera vidi se po ovome

No hard feelings!

Shoutbox? za koji mislis sajt, pronadji.com ili, posto nemam na ovom drugom. Sto mislis da je skup ja jeftiniji nisam nasao kod nas, ili mozda i ima, ali pitanje je kakvi su. Za 24E godisnje dosta se dobije, mada opet neznam. Hvala za savet
P.S. a adrija host je reseller onom posto prvi put vidim i za sada nisam niciji reseller....
 
Jednog dana kad porastes i krenes da pravis vise sajtova sigurno ce ti odgovarati da na istom hostingu za 90evra hostujes neogranicen broj sajtova i to sa 2TB mesecnog protoka.

Ja koristim Servage.net

250GB prostora
2100GB mesecnog protoka
1 besplatan domen
hostovanje neogranicenog broja domena na istom hostingu
neogranicen br. e-mailova

Koristim ga skoro 2 godine i imali su samo jedan DoS napad koji su razresili za 45 minuta.
 
Cene su prevelike, sem one za niskobudžetnu prezentaciju.

Onda, ovo me je zbunilo:

mooolimlepoem2.jpg


Nisi nešto pozicionirao kako treba.

I ona zemljina kugla na splash strani baš i ne bi morala da se vrti.
 
Cene su prevelike za Srbiju. Pomenutu niskobudz. prezentaciju ja radim za 200 GBP ~ 300 € posto sam imao srece da tamo uradim par sajtova za preporuku, pa me je posle krenulo...

Samo ponekad radim i za nase tajkune, ali samo ako mi se svidi faca i ako ne pominju odlazak u kafanu na telecu glavu u saftu itd.
 
Izvini, ali nisam siguran da se razumemo! Ja zivim u Srbiji, ali sam se odavno sakrio u kanalizaciju :-) Sajtove radim tako sto vecinu konsultacija sa klijentima obavljam preko Skype-a koji sasvim pristojno radi i sa dial-up konekcije (mada ja koristim ADSL :P)

Jedna od glavnih sitnica kojima sam fascinirao klijente na Ostrvu je onaj Webmaster Tool koji sam ve spominjao. Klijent mi prica preko Skype-a, ja menjam CSS u side baru, pa copy&paste u UltraEdit koji na CTRL+S FTP-uje CSS na Web server. Kada nakon toga klijent pritisne CTRL+F5 u IE to izgleda mocno i profesionalno...

Bitno je samo biti inventivan, pa se i u ovoj nasoj kanalizaciji moze ziveti od Web dizajna!
 
Mislim da se razumemo, samo je problem što gladna osoba drogirana izvetrelim Pepsi Max-om, to jest ja, u skoro četiri ujutru baš i ne ume lepo da se izrazi.

I slažem se sa ovim poslednjim, samo, očigledno treba vremena. Ja dizajniram od 2000, ali do 2005 niko nije hteo da me sluša (a par puta sam bila i prevarena: uzeli su moj dizajn, nisu mi dali pare, ali su ga iskoristili), mislili su "jao, ono derište hoće da bude dizajner, a nije nadareno za tehniku". Isto tako, bojim se da u ovoj kanalizaciji ljudi nemaju mnogo poverenja u dizajnere koji nisu muškarci...da ono "fuj, žena vozač" danas glasi "fuj, žena dizajner".
 
Kako to mislis uzeli su ti dizajn? Vidis zato je bitno da ti maticni hosting prostor ima veliki protok! Tada sve bitne .css, .js i .php fajlove drzis i pozivas sa svog hostinga, pa ako nece da plate - odseces! E, a onda kad skupis parice kupices Zend ili ioncube Encoder, pa cak i kad ti plate i sve im FTP-ujes glavni deo sajta (PHP perverzije) ostaje kriptovan i vezan samo za IP adresu njihovog sajta.

Hint: Ako ti kazu da im je hosting na Veratu zaboravi Zend i ionCube, a gde je hosting - to moras proveriti unapred na www.netcraft.com
 
Pa evo kako...to se desilo u leto 2000. godine kad me je drugarica iz gimnazije zamolila da pomognem njenom ocu koji je pun para i koji je upravo započeo biznis sa prodajom neke konzervirane ribe. Ja sam tek postavila svoj prvi sajt na internet (hostovao me je neko ko je imao domen kod Bitsa i dao mi je 20Mb da radim šta hoću, za ono vreme to je bilo mnooogooo), i pristala sam da pomognem. Uradila sam ceo sajt, sa okvirima jer je to tad bilo u modi, u html formatu, jedino bez grafike. Čovek reče da to "nije ono što traži" i dan kasnije je otišao kod grafičkog dizajnera koji mu je uradio slike i rollover dugmiće. Taj je dobio 200 maraka, a ja jednu svesku na kvadratiće u A4 formatu, i obrazloženje da mi se "samo čini da je to moj izvorni kod i dizajn".

Drugi put su me opljačkali, nažalost, prošle godine...stranci. Bila sam član tima jednog nezvaničnog fenklaba i dizajnirala sam majice i torbice (da, ovo zamazano su oni tražili...).



Oni su ih odneli na koncert RHCP u Vegasu, preko neke veze stigli bekstejdž, pokazali dizajne dotičnom gitaristi i hvalili se kako su ih ONI pravili. Ja sam to saznala mesec dana kasnije, na javnom forumu, jer je verzija za mene glasila "namučismo se kao Sizif na koncertu, a bile smo u 435445454. redu." Požalila sam se, izbacili su me iz tima, a ubrzo počeli i da prodaju stvari sa mojim dizajnom i sigurna sam da su imali profit od toga. Rekla sam da ću ih tužiti, rekli su mi da "odavde ništa ne mogu da uradim", i da mi niko neće verovati da sam to dizajnirala.

Inače, za sve nedostatke Veratovog hostinga znam, a pogotovo znam da nemaju GD library i ImageMagick, jer sam to shvatila na teži način.
 
Gill Bates:
Jednog dana kad porastes i krenes da pravis vise sajtova sigurno ce ti odgovarati da na istom hostingu za 90evra hostujes neogranicen broj sajtova i to sa 2TB mesecnog protoka.

Ja koristim Servage.net

250GB prostora
2100GB mesecnog protoka
1 besplatan domen
hostovanje neogranicenog broja domena na istom hostingu
neogranicen br. e-mailova

Koristim ga skoro 2 godine i imali su samo jedan DoS napad koji su razresili za 45 minuta.

Hvala za ponudu pogledacu detaljnije hosting.
 

Back
Top