pomoc u vezi au pair

Mozes da posetis neke sajtove, tako sto ces ukucati u pretrazivac au pair; Nemam iskustva sa agencijama, ali potrebno je da govoris neki strani jezik, da bi dobila posao. Po ugovoru, stanujes kod porodice, gde se i hranis i radis nekoliko sati dnevno mislim da je 4h, obavezna si da ides u skolu jezika i dobijas deparac koji nije veliki vec samo dovoljan za sitne troskove.
 
hvala na odgovoru samo sto ja znam svu tu proceduru ,
nego mene zanima da li ima neko nekoga koje kroz sve to prosao i kako se proveo i preko koje agencije je otisao.
princeza_78:
Mozes da posetis neke sajtove, tako sto ces ukucati u pretrazivac au pair; Nemam iskustva sa agencijama, ali potrebno je da govoris neki strani jezik, da bi dobila posao. Po ugovoru, stanujes kod porodice, gde se i hranis i radis nekoliko sati dnevno mislim da je 4h, obavezna si da ides u skolu jezika i dobijas deparac koji nije veliki vec samo dovoljan za sitne troskove.
 
ja sam bila na taj nacin dva puta po pola godine u inostranstvu.Prvi put London, bilo je fenomenalno.Drugi put Italija, bilo je onako.U principu sve je pitanje srece u kakvu ces porodicu doci, kakvi su kao ljudi,kakav im je standard tj.vrsta posla kojom se bave,kako ce te prihvatiti a i kako ces se ti uklopiti.Meni je boravak u Londonu jedna od najljepsih uspomena i to zahvaljujuci iskljucivo porodici u kojoj sam bila.Od prvog dana su me tretirali kao clana porodice a ne kao "pomocno osoblje".Cak su mi nakon 6 mjeseci htjeli produziti boravak, placati skolovanje tamo ali sam se zbog svoje gluposti vratila.Znaci,mislim stvarno da je odlucujuci faktor kako ce ti tamo negdje biti-sreca i tvoje zalaganje.
 
Anonymous:
ja sam bila na taj nacin dva puta po pola godine u inostranstvu.Prvi put London, bilo je fenomenalno.Drugi put Italija, bilo je onako.U principu sve je pitanje srece u kakvu ces porodicu doci, kakvi su kao ljudi,kakav im je standard tj.vrsta posla kojom se bave,kako ce te prihvatiti a i kako ces se ti uklopiti.Meni je boravak u Londonu jedna od najljepsih uspomena i to zahvaljujuci iskljucivo porodici u kojoj sam bila.Od prvog dana su me tretirali kao clana porodice a ne kao "pomocno osoblje".Cak su mi nakon 6 mjeseci htjeli produziti boravak, placati skolovanje tamo ali sam se zbog svoje gluposti vratila.Znaci,mislim stvarno da je odlucujuci faktor kako ce ti tamo negdje biti-sreca i tvoje zalaganje.
reci mi molim te preko koje si agencije isla?
posto znam samo dve agencije koje rade to ali iskljucivo za usa, ali zanima me da li postoje neke agencije i koje, sto rade za evropske zemlje (zapadne)?
e hvala ti puno za informaciju preko mi je potrebna
 
Agencija preko koje sam isla je Kondor,negdje je na Novom Beogradu,ne znam sad tacnu adresu,probaj preko informacija.Ne znam cak ni da li jos postoje,provjeri.Nadam se da ces imati srece kao ja sa Londonom.Pozdrav
 
Anonymous:
Agencija preko koje sam isla je Kondor,negdje je na Novom Beogradu,ne znam sad tacnu adresu,probaj preko informacija.Ne znam cak ni da li jos postoje,provjeri.Nadam se da ces imati srece kao ja sa Londonom.Pozdrav
a reci mi za agenciju mladost turist ili matico da li su oni pouzdani.sta ti mislis da nijje neka prevara posto sada ne treba bas svima verovati malo sam skeptik hehe
ako si cula nesto molim te reci mi
e hvala puno za prethodnu informaciju
caooooooo :)
 
Ne znam za te agencije sto ne znaci da nisu pouzdane.Meni je dosta znacilo to sto su ovi iz Kondora,kad ti nadju porodicu prvo davali njihove podatke ,adresu, telefon i sl.Tako sam se ja cula telefonom prije odlaska kod njih pa mi je to dosta znacilo.Naravno da u ovakvom vremenu treba biti sumnjicav prema odlasku u nepoznato pa ako nadjes neku agenciju trazi sve moguce informacije radi svoje sigurnosti.Ako ti se bilo sta ucini sumnjivim odustani ili trazi objasnjenje.Meni to nije bilo potrebno jer je sve bilo ok, ali ipak se dosta toga promijenilo u zadnjih 10-ak godina.Jos jednom puno srece i svakako sve dobro provjeri.
 
pa da i ovde kod eve agencije "mladost turist" je ista fora. prvo im das 100 evra i oni onda krecu u potragu za porodicom, kad pronadju tj kad ta porodica tebe izabere onda se cujes sa njom i malo pricate i pred odlazak u ambasadu dajes im ostatak 900 evra. s tim sto kad zavrsis sve to posle godinu dana koje si provela tamo oni ti vracaju 400 dolara, i ta porodica mora da ti isfinansira kurs u visini od 500 $ to je njihova obaveza. eto ukratko malo informacija u vezi toga i naravno moras da imas polozen vozacki
hvala jos jednom veliki pozdrav :P
 
zanzibel:
zanima me da li neko zna nekog ko je otisao u inostranstvo na taj nacin ?
i kako se tamo proveo?
da li ima neko iskustva s tim?
puno hvala [/i]

Radim kao au pair agent i mogu Vam pomoci u trazenju odgovarajuce porodice.Poslala sam dosta devojaka kako u Evropske zemlje,tako i u US.Usluge moje agencije su dosta pristupacnije od cena navednih agencija.Mozete mi se javiti na e-mail:nemacki@ptt.yu
Mogu Vam dati kontakte devojaka koje su odlazile i radile preko moje agencije.
Pre odlaska stupate u kontakt sa porodicom,putem telefona,e-mail,ili kako god je Vama najjednostavnije.
Mozete mi ostaviti Vas e-mail kako bih Vam se javila i pojasnila proceduru.
S postovanjem
D. Jovanovic
 

Back
Top