Teorija igara

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Teorija igara je teorija koja se odnosi na ponasanje racionalnih ekonomskih subjekata, odnosno na strategije. Mozda zvuci naivno ali je jako korisna cak i strategiji ratovanja. Kod nas ima jako malo literature o tome a to mi je tema za diplomski. To je grana primenjene matematike, ali torija odlucivanja ipak spada u drustvene pa se zato ova tema i nasla ovde.
Ako si gledao blistavi um, ne znam da li znas da je radjen po istinitoj prici...nobelova nagrada koju je dobio glavni lik ( inace Dzon Nes) je upravo za dostignuca u teoriji igara.
 
daj nam hint....
u medjuvremenu, progooglaj za Jurijom Lotmanom (nominativ: Jurij Lotman), one je nešto na tu temu psiao, mada se ne tiče ekonomije nego stvaralaštva i uopšte čoveka.
 
tesko ces naci bilo sta sa teorijske strane o bilo kojem pitanju,pa i o ovome. Ja sam se slomio trazeci bilo sta o inflaciji...Mada mozes naci neke tekstove na engleskom pa da prevodis sto bi mozda bilo i najbolje jer je ova teorija kod nas malo razvijena.Ako nadjem bilo sta javljam ti.Na kom fakultetu diplomiras?
 
Na kragujevackom ekonomskom, ali istureno odeljenje u Vrnjackoj banji. Nasla sam neku knjigu sa harvarda ali mi jako lose ide prevod, tako da cu malo da se potrudim da nadjem nesto na srpskom. Trebalo bi ovid dana da uzmeme nake knjige od profesora pa cemo da vidimo. Jos nisi nasao nista o inflaciji? Od petka sam slobodna pa mogu da potrazim sta imam da ti prekucam.
pozdrav
 
Zavrsio sam taj rad odavno,mada sam malo sta upotrebio sa neta,uglavnom iz knjiga koje sam nasao u biblioteci. Ako zelis mogu ja da pogledam sta ima na Niskom univerzitetu o toj temi i da li mozda moji profesori imaju nesto u elektronskoj formi pa da ti posaljem.Mada,koliko znam teorija jos nije siroko prihvacena kod nas. To je ipak teorija visokorazvijenih trzisnih privreda,koja objasnjava pojave u takvoj 'klimi'... Mada ne iskljucujem da je ima nekih tekstova i kod nasih pisaca. Mislim da ces najvise o tome naci u clancima nekih ekonomskih casopisa koji se bave tom tematikom.Zelim ti uspeh. Ma sigurno ces se snaci... Pozdrav
 
Neces mi verovati ali ni na Niskom Univerzitetu ne postoji nista o teoriji igara na srpskom.Profesorka mi kaze da je najbolje da trazim Mikroekonomiju koja je normalno na engleskom i kaze da na srpskom necu sigurno naci nista.Sta da se radi,tako je... Pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top