Odbojkaska reprezentacija na EP 2006 ???

domacin_uzice

Domaćin
Poruka
3.645
Kao sto znate pocelo je Svetsko Prvenstvo u odbojci za zene. Nasa reprezentacija po poslednji put u ovoj disciplini nastupa pod imenom SCG. Selekcija koju je nacinio trener Terzic izgleda da funkcionise. Ekipa ima vec dve pobede a na pragu su trece.
Naravno vec imaju jednu zabelezenu pobedu protiv Italijana. U sredu po lokalnom vremenu u 10 casova nasa odbojkaska reprezentacija pobedili je Cubu sa rezultatom 3:1.
Mislite li da mozemo nesto da uradimo na prvenstvu i kako kazu da dodjemo do neke od medalja. Pisite.
 
Нисам сумњао у девојке ни пре ове две победе, мада сам искрено ценио да нам је и једна таман. Сад тек можемо далеко, крајњи домети генерације, кад све достигну пуну играчку зрелост су постоља и медаље на свим великим такмичењима. Мислим да овакав потенцијал нема ниједна европска репрезентација, у свету можда једино Куба и Бразил.
 
SadPaNikadVise:
Нисам сумњао у девојке ни пре ове две победе, мада сам искрено ценио да нам је и једна таман. Сад тек можемо далеко, крајњи домети генерације, кад све достигну пуну играчку зрелост су постоља и медаље на свим великим такмичењима. Мислим да овакав потенцијал нема ниједна европска репрезентација, у свету можда једино Куба и Бразил.
Naravno niko nesumlja u ove devojke pa cak i Darko Zakoc koji vazi za najboljeg po meni, ali sta je tu je. Mislis za potencial varas se. Kubu smo pobedili a ako nam i dodje Brazil mislim da cemo moci i njih da prebrodimo. Ali sta je tu je, uz njih smo jel da...
 
Nasa reprezentacija danas ( u petak ) stigla je i do trece pobede. Iako su bile na samom porazu od reprezentacije Peru-a ipak su dostigle snagu i posle ka boljem. Naime nasa reprezentacija gubila je sa 2:0 a zatim je kao iz petnih zila smoghla snage i dobila naredna tri seta. Posle tri kola nasa odbojkaska reprezentacija ima tri pobedi i nijedan poraz. Budimo uz njih. Pozdrav
 
Кад говорим о потенцијалу мислим на будућа такмичења, нико нема перспективнију генерацију од Србије у Европи, док Куба и Бразил константно избацују нове младе играчице.
О јутрошњем мечу само да кажем - вредело је устати у 6 ујутру због ових девојака, колико год да су ми кидале живце. Идемо даље, можда и до полуфинала...
 
SadPaNikadVise:
Кад говорим о потенцијалу мислим на будућа такмичења, нико нема перспективнију генерацију од Србије у Европи, док Куба и Бразил константно избацују нове младе играчице.
О јутрошњем мечу само да кажем - вредело је устати у 6 ујутру због ових девојака, колико год да су ми кидале живце. Идемо даље, можда и до полуфинала...
Da naravno svi bi voleli da idemo do finala, i jeste vredelo je. Naravno sa njima sam i u subotu ujutru u novoj utakmicu. Pozdrav za sve...
 
Nasa reprezentacija je osvojila i cetvrtu pobedu na ovogodisnjem turniru. Naime izabranice selektora reprezentacije pod imenom Srbija i Crna Gora gospodina Terzica pobedile su reprezentaciju Egipta sa ubedljivih 3:0. Pomocnik selektora izjavio je da je ovo bio jedan malo tezi trening za devojke i da ukoliko nastave ovako mogu dogurati do samoga vrha. Ukljucujuci i ovu pobedu nasa reprezentacija je jedina koja nema nijedan poraz u grupi D posle zavrsena 4 kola. Uz njih smo do kraja. Pozdrav za devojke...
 
Ја устајем, па не знам колико да сам уморан, последња шанса да их гледам пре него што одем напоље. Криво ми је што нећу бити ту за дочек испред Скупштине, али биће прилике наредних година, ово је тек прва медаља. Идемо, девојке, храбро до финала!
 
U ranim jutaranjim casovima odigran je mec protiv selekcije Poljske. I u tome mecu pobedile su nase plave odbojkasice. Mec je protekao uz veoma veliku paznju kako navijaca tako i igracica. Naime igracica iz dvorane "Veliki Park" (Uzice) svoj 22 rodjendan proslavice bas tamo sa klubskim drugaricama. Bolji povod za pobedi nisu imale nase odbojkasice. ALi dobro. Sedma pobeda nase reprezentacije i idemo dalje. Uz vas smo do kraja. Sve pohvale i cestitke...pozdrav.
 
Nazalost nase odbojkasice dozivele su prvi poraz na ovogodisnjem Svetskom Prvenstvu. Mozda je cudno ali bas ta selekcija koja nas je pobedila jeste selekcije Japana. Kao sto znate ovo Sp odigrava se u Japanu, a neki moji jaki izvori pouzdano mi tvrde da je utakmica izmedju nase selekcije i selekcije Japana prodata. O tome kao sto ste imali prilike da cujete selektor Terzic nije hteo da komentarise, ali sta je tu je. Onaj koje gledao odnosno pratio utakmicu primetio je da veoma iskusna uzicanka Natasa Krsmanovic nije igrala sve do pred kraj 4 seta kada su vec uveliko gubile. U petom setu prmetio se umor nase sreprezentacije ili je to samo bila gluma...O tome cemo detaljno jos jednom pisati. Do sledeceg javljanja pozdrav...
 
Hm...ne bih se slozio sa tobom,Japanke je u polednja tri seta sralo za ne poverovati a i brate pojedine smecuju kao Vanja Grbic.Meni je bilo neverovatno da su Japanke posle svakog njihovog bloka,kada lopta padne u njihovo polje,uspele da uhvate tu loptu i osvoje poen... :evil:

Mozes li da me spojis sa doticnom?
 
Posmatrao sam protekle utakmice koje su odigrane u Japanu, zapravo ima svake veceri po neka preko satelita ... nasao sam jedan fid pa gtledam stalno ... i uopste italijansku ligu !

domacin_uzice nadam se da smo kolege posto sam i ja trner zenske ekipe, tako da se pomalo i razumem. Ja koristim program All stats volleyball coach u kome mozes da pratis sve, nesto kao nas program DATA VOLEY koji koristi nasa reprezentacija, ali mislim da je ovaj bolji, jer ndi neke vece dijagnostike a i skuplji je. Ima u programu live game, znaci pracenje i statistik prolaznosti direktno na utakmici, ako si pratio one sa laptopovima to je to ... znas o cemu pricam ..., pokrivanja i svega ostalog tako da sam ja gledao i pratio CUBU ovih dana ... mislim da ce nas kuba odrati 3:0 ... jer nasa igra koju mi gledamo se nije promenila od pocetka do kraja uopste, zato smo i izgubili 3:2 i to posle vodjstva od 2:0
Statistika je pokazala da je jedna od najvaznijih stvari savremen odbojke danas u svetu koju su prvi uveki Italijani, a kasnije i svi ostali. Kroz ovaj program sa kojim sja pratim ( na taj nacin se i vezbam za sebe ) utakmice, moze da se vidi da su japani uvideli supljine i nedostatke svoje ekipe u predhofdna 2 seta i na taj nacin sredili situaciju da bi nam trecim setom uzvratili rezultat iz prvog seta 25:18, a u cetvrtom odigrale bolje za jedan poen bolje nego mi u drugom 25:21, i naravno nasa ekipa pada pod pritiskom jer se ukljucuje i nasa statistika koja moze biti validna tek posle 2 odigrana seta pokusavajuci da preokrene rezultat u poslednjem petom setu, ali psihicka prednost je ucinila svoje.
Ako nas trener Terzic ne promeni nesto u mecu protiv Brazila ... po mojoj evidenciji gubimo sa 3:1 ili u najgorem slucaju 3:0 jer Brazilci su poznati po dobrim statisticarima imaju cak i skolu za to cini mi se da bese u San Paolo ali nisam siguran ...

Daj Boze da je moja statistika pogresna jes sam nazovi pocetnik u svemu ovome ali videcemo ... ipak drzimo palceve nasim igracicama .. da samelje sve do kraja !
 

Back
Top