Ustav podrzalo 95% izaslih biraca
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 113

Tema: Ustav podrzalo 95% izaslih biraca

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Podrazumevano Ustav podrzalo 95% izaslih biraca

Takodje ustav su podrzale skoro sve parlamentarne stranke koje su izabrane na demokratskim izborima 2003.

Bez dileme to je demokratski ustav

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Podrazumevano Re: Ustav podrzalo 95% izaslih biraca

CeSID je rekao da nepravilnosti nisu imale presudan uticaj na ishod referenduma

Primećen član Great Old One (avatar)
    Učlanjen
    15.10.2006.
    It was dark all around. There was frost in the ground When the tigers broke free.
    Reputaciona moć
    0

CESID не износи сумњу у то "51,4 odsto građana Srbije glasalo za ustav", и то је најбитније.
    Сви проблеми око поделе новце, могу се решити у ходу.

Такође, CESID-овци су оманули у процени да ће 60% људи изаћи, што је лењо бирачко тело успавало, па је било стани-пани. Овога пута хоћу да верујем да није било неке завере. За разлику од ранијих прилика, мислим да је држање ове невладине организације било углавном позитивно.

Наравно - још нико релевантан није рекао да су гласови покрадени.

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio Great Old One
    CESID не износи сумњу у то "51,4 odsto građana Srbije glasalo za ustav", и то је најбитније.
    Сви проблеми око поделе новце, могу се решити у ходу.

Такође, CESID-овци су оманули у процени да ће 60% људи изаћи, што је лењо бирачко тело успавало, па је било стани-пани. Овога пута хоћу да верујем да није било неке завере. За разлику од ранијих прилика, мислим да је држање ове невладине организације било углавном позитивно.

LDP:Izaslo 49.7%
    CESID:Izaslo 51,4%

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Stoji da je bilo svinjarija oko ovog referenduma i to ostavlja gorak ukus. Svi oni koji su dozvoljavali glasanje bez dokumenata ili glasanje u ime nekog drugog treba da se rigorozno kazne. Što novčano, što vremenski. I to odmah. Ustav je dobar, mogao je biti i bolji. U retkim situacijama smo imali ovakvu slogu oko jednog pitanja i to je ono što imponuje. Neka potraje i neka se primenjuje.

Elita rdeki (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Citat Original postavio Great Old One
    Nemoj tako... A Ceda??? Nije valjda da je Ceda nerelevantan? A ima covek tako siroku podrsku naroda...
    Hajdemo u planine...

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Elvin se nesto ucutao.Evo samo za njega..

Visoki predstavnik Evropske unije Havijer Solana čestitao je Srbiji na primernom organizovanju referenduma i ocenio da je njegovo usvajanje važan korak za dalji napredak unutrašnjih reformi

Izvor: B92, Beta

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio filatelista, pa šta?
    Stoji da je bilo svinjarija oko ovog referenduma i to ostavlja gorak ukus. Svi oni koji su dozvoljavali glasanje bez dokumenata ili glasanje u ime nekog drugog treba da se rigorozno kazne. Što novčano, što vremenski. I to odmah.
    Slazem se, a takodje i oni koji su sastavljali biracke spiskove, kao i oni koji su zaduzeni za organizovanje glasanja nasih ljudi u inostranstvu.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Ja mislim daje ustav legalno usvojen i da Ceda serenda sa tim procentima tako da se moze nazvati koliko tliko demokratski ali nikako nije usvojen jednoglasno i nema podrsku pola Srbije sto je takodje cinjenica.

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio al bundy
    ali nikako nije usvojen jednoglasno i nema podrsku pola Srbije sto je takodje cinjenica.
    Za ustav je glasalo 95% izaslih gradjana.Da li ti shvatas sta je 95%?

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio BG5
    Za ustav je glasalo 95% izaslih gradjana.Da li ti shvatas sta je 95%?
    a bojkotovalo ga je49 % jel znas ti sta to znaci dakle nije bas pola nego za procenat menje od pola a ako bi ubacili i one siptare za koje se svi zaklinju da su deo Srbije posto je i Kosovo deo Srbije bilo bi oko 35%

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio al bundy
    a bojkotovalo ga je49 % jel znas ti sta to znaci dakle nije bas pola nego za procenat menje od pola a ako bi ubacili i one siptare za koje se svi zaklinju da su deo Srbije posto je i Kosovo deo Srbije bilo bi oko 35%
    A sta ti mislis zasto u vecini evropskih zemalja ne postoji cenzus od 50% za menjanje ustava?Na primer u Francuskoj:

The Constitution also sets out methods for its own amendment either by referendum or through a Parliamentary process with Presidential consent. The normal procedure of constitutional amendment is as follows: the amendment must be adopted in identical terms by both houses of Parliament, then must be either adopted by a simple majority in a referendum, or by 3/5 of a joint session of both houses of Parliament (the French Congress) (article 89). http://en.wikipedia.org/wiki/Constitution_of_France

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Citat Original postavio rdeki
    Nemoj tako... A Ceda??? Nije valjda da je Ceda nerelevantan? A ima covek tako siroku podrsku naroda...
    Па то је на нивоу врхунског ЦРНОГ ХУМОРА! Сад ће дрогирани Чедомир да ми пребројава гласове и да ми размишља о томе да ли је нешто или није у складу са Милошевићевим Уставом - А ТАЈ ИДИ(Ј)ОТ ЈЕ ПРЕКРШИО УСТАВ НА НАЈГОРИ НАЧИН ЈЕР ЈЕ ПРОТИВЗАКОНИТО ИСПОРУЧИО ДОТАДАШЊЕГ ПРЕДСЕДНИКА СРБИЈЕ С.МИЛОШЕВИЋА због чега би требало да робија, а да не причам што је лично Ђинђић потписао да СМ неће бити испоручен. И он се усуђује да се уопште јави поводом Устава.

Боље да тај олош ућути !
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Pa necemo se Mitke zezati sada jos ce ispasti da je Ceda odlucio da se Sloba isporuci uostalom on je ucestvovao u njegovom hapsenju kada je on odveden u CZ a ne u hag u koji je otisao dva meseca kasnije mada mozda je Ceda vozio avion.Al svako to izrucivanje Slobe u Hag je bio kriminalan cin prema srpskom narodu i ostavio ga je bez pravde zauvek ,zamislimo stabi se desilo da su Rumuni svog Milosevica 11 godina ranije isporucili strancima ali oni su pametni ispali a mi glupi zato smo i tu gde smo a imali smo svetao primer u najblizem komsiluku.

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Takodje ustav su podrzale skoro sve parlamentarne stranke koje su izabrane na demokratskim izborima 2003.

Bez dileme to je demokratski ustav
    ja ja, naturlih 8)
    a srbija je zemlja sa najvishim standardom

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio crow
    ja ja, naturlih 8)
    a srbija je zemlja sa najvishim standardom
    Vama LDP-ovcima su usta puna Evrope a ta Evropa kaze da je referendum bio demokratski

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Elvin se nesto ucutao.Evo samo za njega..

Visoki predstavnik Evropske unije Havijer Solana čestitao je Srbiji na primernom organizovanju referenduma i ocenio da je njegovo usvajanje važan korak za dalji napredak unutrašnjih reformi

cesid je imao oko 800 posmatrača, biračkih mesta je bilo oko 12.000. na ostalim biračkim mestima, pored članova biračkih odbora, izbore su posmatrali članovi parlamentarnih stranaka, koje su, kao što si ponosnio istakao (mada, ne znam kako neko može da se ponosi šurovajem sa srs i sps. no, dobro. to je već pitanje savesti.) podržale ustav.

nesumnjivo je da je krađe bilo. ne znam koliko, ali verujem da preko 50% ukupnog broja birača nije zaokružilo da. takođe, bilo je i jeftine medijske manipulacije, na koju se primio određen broj birača.

drago mi je da vidim da se jedan osvedočeni demokrata ponosi takvim stvarima. to najbolje pokazuje gde je danas demokratska stranka i zašto je ostala bez dobrog dela birača. rekao bih na čast vam, ali očigledno da iste nemate. postali ste dss light. tužno...

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

95% izaslih biraca,a to je navodno nesto malo vise od pola.
    a da su i albanci (siptari,kosovari,kako god se zvali) imali pravo da glasaju,posto je kosovo deo srbije,a onda su i svi koji su tamo rodjeni i tamo zive valjda njeni gradjani,veoma sumnjam da bi bio usvojen.
    ali se ocigledno:
    1.glasaci diskriminisu po nacionalnosti
    2.ili se zna kako ce glasati,pa im se onemogucava glasanje zbog toga
    3.ili teritorija na kojoj oni zive i koja je navodno nasa,zaista to nije ili u buducnosti nece biti pa se zato gradjanima druge nacionalnosti onemogucava glasanje.

u bilo kojoj od ove tri varijante,gde svi gradjani zemlje koji zive na njenoj teritoriji nemaju pravo glasa,nesto debelo nije uredu.jer kakvo je to selektivno glasanje...ti mozes,e a ti ne mozes
    you make me sick because i adore you so

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio Elvin
    cesid je imao oko 800 posmatrača, biračkih mesta je bilo oko 12.000. na ostalim biračkim mestima, pored članova biračkih odbora, izbore su posmatrali članovi parlamentarnih stranaka, koje su, kao što si ponosnio istakao (mada, ne znam kako neko može da se ponosi šurovajem sa srs i sps. no, dobro. to je već pitanje savesti.) podržale ustav.

nesumnjivo je da je krađe bilo. ne znam koliko, ali verujem da preko 50% ukupnog broja birača nije zaokružilo da. takođe, bilo je i jeftine medijske manipulacije, na koju se primio određen broj birača.

drago mi je da vidim da se jedan osvedočeni demokrata ponosi takvim stvarima. to najbolje pokazuje gde je danas demokratska stranka i zašto je ostala bez dobrog dela birača. rekao bih na čast vam, ali očigledno da iste nemate. postali ste dss light. tužno...
    Savet Evrope pozitivno ocenio referendum

Referendum za potvrđivanje novog ustava Srbije protekao je u skladu sa obavezama koje je Srbija preuzela članstvom u Savetu Evrope, saopštila je delegacija Parlamentarne skupštine Saveta Evrope.

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

ne znam kako neko može da se ponosi šurovajem sa srs i sps. no, dobro. to je već pitanje savesti.) podržale ustav.
    Ne znam kako neko moze da se ponosi sto je protiv novog ustava s obzirom da su protiv novog ustava neonacisticke organizacije kao sto su Nacionalni stroj,Krv i cast...

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Ne znam kako neko moze da se ponosi sto je protiv novog ustava s obzirom da su protiv novog ustava neonacisticke organizacije kao sto su Nacionalni stroj,Krv i cast...
    ja nisam seo sa predstavnicima nacionalnog stroja i dogovorio se da se zajedno vodimo kampanju protiv ustava.

boris tadić je seo sa dačićem, nikolićem, vučićem i vučelićem, napravio truli kompromis i sa njima vodio kampanju
    to je razlika.

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

ja nisam seo sa predstavnicima nacionalnog stroja i dogovorio se da se zajedno vodimo kampanju protiv ustava.

boris tadić je seo sa dačićem, nikolićem, vučićem i vučelićem, napravio truli kompromis i sa njima vodio kampanju
    to je razlika.
    Ti očigledno ne vidiš realno stanje Srbije. Kako usvojiti Ustav bez birača SRS? Objasni mi molim te. Realnost Srbije je da radikali imaju 1 000 000 birača, da DS+G17+SPO+LDP imaju 900 000 birača. Treba shvatati realnost Srbije. Misliš da sam ja srećan što je tako? Nisam! Ali dok je tako, treba se tako ponašati. Ako za 2 godine LDP bude imao 75% podrške, menjajte Ustav. To je demokratija.

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Vama LDP-ovcima su usta puna Evrope a ta Evropa kaze da je referendum bio demokratski
    a shto se ti toliko pravdash...
    dobio si ustav, raduj se 8)

drago mi je zbog tebe!

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

elvine...
    jel tebe to bash skroz proshla ona faza shper plocha???
    al bash skroz???

lepo shto to vidim! 8)

Slične teme

1. Profili birača
    Autor traper13 u forumu Politika
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 04.05.2008., 14:23
  2. Trgovina foteljama ili izdaja birača!
    Autor Mit dunavskih rusalki u forumu Politika
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 14.02.2007., 09:10
  3. Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 04.11.2006., 12:53
  4. Medijum Galup:Ustav bi podržalo 53%
    Autor _Milanche_ u forumu Politika
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 13.10.2006., 16:58

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor