Crtani filmovi
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 31

Tema: Crtani filmovi

Zainteresovan član mamaa (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Crtani filmovi

Koji crtani film mi predlazete za dete od 2 godine ?

Primećen član gudajoka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Crtani filmovi

Nesto jednostavno, kratko, i bez negativnih likova koji ce ga istraumirati. Moja cerkica je pocela s Teletabisima, sad voli Nodija, Majstor Boba i Jagodicu Bobicu. Pustamo joj i Snezanu i Pepeljugu ali se plasi vestica i posle nekog vremena joj postaje dosadno jer ne moze da prati tako dugacku radnju. Obozava i Magicnu vrtesku.

Mirka šizika
    Guest

MEDA U VELIKOJ PLAVOJ KUCI - nije crtani al je nesto najdivnije sto sam ikad gledala!
    Moja klinka je to obozavala u tom uzrastu!

Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Jao jeste. Meda je bas divan. Mislim da to vise ne prikazuju na TV. Ima li negde da se kupi DVD?

Mirka šizika
    Guest

Koliko ja znam nema ali imam 5 vhs kaseta ... Sad jurim da to prebacim na dvd ...Ako uspem dajem Vam svima.

Primećen član Debela Berta (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Na SBB kablovskoj ima kanal Baby TV. Fantastičan je. Pustiš ceo dan pa vidiš šta tebi i detetu odgovara. Uvek ide istim redom program tako da možeš da u odredjeno vreme gledaš odredjenu emisiju. Uglavnom su animirane ili lutkarske emisijice, ni jedna više od 10 min. A odlične su i za učenje engleskog, nikad nije rano.
    Toplo ga preporučujem, posebno za malu decu.

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ја имам колекцију цртаних филмова на DVX-у - Мики Маус, Душко дугоушко, Цица-маца, Дамбо, ..... све су то фини цртани филмови. Углавном преферирати оне где нема сцена насиља. А за ове цртане, не знам да ли неко зна начин како да их "закачим" на нет, па да скидате по потреби.

Učlanjen
    05.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

U vrticu im pustaju Teletabise i Medu u velikoj plavoj kuci. Inace ovi Diznijevi crtaci je ne zanimaju. Probacemo sa Nodijem. Da li neko zna gde se moze kupiti CD Teletabisi ?

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Oprostite sto ja malo mimo teme al' sto djeca uopste MORAJU da gledaju ikakve crtice? Mislim, zar ne mogu da se igraju, upoznavaju sebe i svijet oko sebe? A ne primaju servirane informacije?
    Therapy has taught me that nothing is my fault

Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Ma ne moraju. Ni je ne volim da se sedi pred TV-om po cele dane. Dozvoljavam samo jutarnji crtani kad ustane i uvece kad se vec umori od jurcanja pa sama trazi da nesto gleda. Joooj miline kad sedne i bude mirna makar samo na 15 min.

Učlanjen
    05.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Pa naravno da deca ne trebaju da bulje u TV po ceo dan, ali zasto da ne pogledaju neki crtac. Kao sto rece gudajoka, makar da se za to vreme smire, a mi odmorimo.

Primećen član brizna mama (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Mamaa, ja imam CD sa teletabisima, a mislim da bi Lolek i Bolek bili isto ok, kao i profesor Balatazar kojeg uravo trazim.Super je Nodi, i sve vec navedeno. Diznijevi crtaci su OK ali se neka deca boje vestica.Javi se na pp.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.09.2005.
    Reputaciona moć
    47

Slazem se sa Debelom Bertom. Moj sin je sa Baby kanala naucio engleski. Mnogo su lepe i edukativne emisije, i, sto je najvaznije, nema nasilja.

Aktivan član
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

preporucujem nesto sto ce mu jos u tim godinama pokazati kakav je zivot,znaci tom i deri,i svi diznijevi.

Primećen član steffica (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Stefan ( ima 21 mesec) voli da gleda Ulicu Sezam, ali naravno nikad ne odgleda od pocetka do kraja. Voli Nodija, i majstor Boba, i one koale sto su istop na taj fazon. U principu ne voli prave crtace vec te kompjuterski odredjene trodimenzionalne. Kupila sam mu neki slican crtani Voboti i bas je dugo gledao. Inace voli i emisije o zivotinjama tako da moze dosta dugo da gleda Discovery. U vrticu znam da im pustaju teletabise.
    A kad vidi nasilje na TV-u uplasi se i trazi da prebacim. Jednom se uplasio i onog cuvara Bakingemske palate kada je gledao Mr. Bean-a.
    Da, voli i da gleda smesni video, i stvarno se smeje...

Domaćin
    Učlanjen
    17.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Ni jedan crtani film se ne preporučuje jer se ,,zabranjuje" ili makar ograničava gledanje TV-a
    Nemoj ni da se trudiš da nalaziš interesantne stvari i da navlačiš dete na TV - bezveze je to

Učlanjen
    20.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Becki jeste bezveze, ali stvarno prija i korisno je, ako ništa drugo ono bar da ga umiri na neko vreme.

Vanja obožava emisije o životinjama. Sad je počeo da gleda onaj Elmov svet ili tako nekako, što je polu lutkarska a polu živa emisija.
    I počeo je više da se zanima za dugometražne npr braća Grim crtaće i Wild i Madagaskar eto to su mu omiljeni.
    Samo da ima životinja i to mu je super.

A zgrozim se ponekad šta im puštaju u vrtiću, užas jedan.

Domaćin
    Učlanjen
    17.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Ma jeste, slažem se - kad ruča onda joj pustim tv, reklame ili tako nešto za šta znam da bi joj privuklo pažnju i uveče kad je nervozna i umorna a treba da se malo smiri i popije mleko isto koristim tu zlu naprvu zvanu TV

Al neću još da je uputim u sve blagodeti tog čina

Učlanjen
    20.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Joj mi to sa tv i jelom ne praktikujemo. Mada bi ga verovatno duže zadržalo na stolici ali mrzim gledanje tv i jelo.
    Ali mu redovno puštam nešto da gleda dok ga presvlačim, jer samo tako mogu da ga zadržim u mestu a da ne jurim sa majcom za njim.

Primećen član steffica (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio Debela Berta Pogledaj poruku
    Becki jeste bezveze, ali stvarno prija i korisno je, ako ništa drugo ono bar da ga umiri na neko vreme.

Vanja obožava emisije o životinjama. Sad je počeo da gleda onaj Elmov svet ili tako nekako, što je polu lutkarska a polu živa emisija.
    I počeo je više da se zanima za dugometražne npr braća Grim crtaće i Wild i Madagaskar eto to su mu omiljeni.
    Samo da ima životinja i to mu je super.

A zgrozim se ponekad šta im puštaju u vrtiću, užas jedan.
    Pa da to je to. Ulica Sezam, Elmov svet i Groverov globus ti je isto. Iste su lutke samo sto su uzeli tog Elma i Grovera iz Ulice Sezam ( valjda su najpopularniji) pa napravili kratke emisije gde su oni glavni junaci. Mislim da su dosta poucne.

Domaćin
    Učlanjen
    17.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio Debela Berta Pogledaj poruku
    Joj mi to sa tv i jelom ne praktikujemo. Mada bi ga verovatno duže zadržalo na stolici ali mrzim gledanje tv i jelo.
    Ali mu redovno puštam nešto da gleda dok ga presvlačim, jer samo tako mogu da ga zadržim u mestu a da ne jurim sa majcom za njim.
    haha - pa to mu dođe to, ova moja je mirna kad je skidam i presvlačim al kad jede to su katastrofe, vuče kašiku oće sama da jede pa joj ja onda pridržavam ručicu pa se ona sama hrani pa onda kreće da baulja po tanjiru i op.... eto ti ga na patosu prvi put kad na sekund skreneš pažnju... Zato tv koji je inače tu radi svoju funkciju držanja pažnje besprekorno

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

dusko dugouski to sa Nikolom Simicem . toma i jerrya, pticu trkacicu......, nek dete nauci prave crtane filmove

Iskusan Стефан ИПХ (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    103

Crtani filmovi su neprijatelji zdravog detinjstva...ipak, da zlo bude manje, branim sve kineske crtane kao i karton netvork....
    youtube.com/user/Stefaniph

Ističe se Mille Dragic (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    64

Citat Original postavio Стефан ИПХ Pogledaj poruku
    Crtani filmovi su neprijatelji zdravog detinjstva...ipak, da zlo bude manje, branim sve kineske crtane kao i karton netvork....
    од кога браниш? децу од картоон нетворка или ове канале од бораца за заштиту деце?
    и ко приказује кинеске цртане филмове?

Aktivan član Happy-ca (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    58

Moj Aca obozava Sundjer Boba.

Slične teme

1. CRTANI FILMOVI