activ - pasiv
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: activ - pasiv

Zainteresovan član Midium (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano activ - pasiv

"locker bleiben" cool baby - pusti da se sve sto se oko tebe zbiva, nastavi da se desava bez tvog ucesca. gledaj na svet kao posmatrac - ne nastojeci ista da dodas ili oduzmes...

ukoliko dovoljno dugo budete pasivni posmatrac - bicete izuzeti iz kompletnog okruzenja , sve manje ce vas primecivati - bicete prakticno duh koji hoda, kazu ljudi skoro ravan osecaj onome sto bi mnogi zeleli - da vide sta ce se desavati kad oni umru kako ce okruzenje nastaviti zivot bez njih...

jeste li se ikad zapitali koliki je uticaj vasih reci i dela na okolinu ???

Veoma poznat livija (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano Re: activ - pasiv

[font=Comic Sans MS]jesam.. mnogo se nerviram kad mi neko ne ugadja [/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

ne mogu da zamislim da budem pasivna, ali zato me često grize savest.
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Primećen član kako_hocu (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

dont just do something,sit there

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

sit and be nice i to sam uvežbala!
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Početnik
    Učlanjen
    19.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

ajm aktivuna, nu sas moj rechnik nem stical vkolinu, poj nem zekolossku. sam ksatkad smislila bila pajsvina, no mi ne mogle vuzdrzzal. aj i nem pajsiv, num ozdin zdisal - num stim zzivelme.

Veoma poznat ristob (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1291

Citat Original postavio Midium
    "locker bleiben" cool baby - pusti da se sve sto se oko tebe zbiva, nastavi da se desava bez tvog ucesca. gledaj na svet kao posmatrac - ne nastojeci ista da dodas ili oduzmes...
    ukoliko dovoljno dugo budete pasivni posmatrac - bicete izuzeti iz kompletnog okruzenja , sve manje ce vas primecivati - bicete prakticno duh koji hoda, kazu ljudi skoro ravan osecaj onome sto bi mnogi zeleli - da vide sta ce se desavati kad oni umru kako ce okruzenje nastaviti zivot bez njih...
    Ovo se moze kazati samo ako se dozivi. Pitam: zasto pasivnost direktno vodi u smrt ako se, na vrijeme, ne odustane od nje?

Elita MadonnaGirl (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    279

Ja smatram da reci i dela pojedinca nemaju uticaja na okolinu.........pogotovo ako je taj pojedinac drugaciji od ostalih...........ja sam pasivni posmatrac(ne uvek,ali ponekad se povlacim i samo posmatram) ali meni to ne smeta........

Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1291

Povrsnost nikada ne daje dobre (zeljene) rezultate. Nikome ne preporucujem da se pasivizira do kraja.

Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1291

Svaki covjek ima svoje tacno odredjneo mjesto u ovom svijetu i tacno odredjene zadatke koje mora da obavi. Istina, covjek donosi vlastite odluke, ali se nista slucajno ne dogadja. Sve se odvija po strogim zakonima. Akcija je nuznost opstojanja covjeka. Aktivisti zive kao po inerciji. Oni mnogo ne filozofiraju. Ne pitaju se zasto su ovdje i sta se od njih trazi.
    Jednostavno - zive zivot. Pasivisti su drugaciji. Mnogi se zale da nijesu svojom voljom dosli i da ne znaju sta se od njih trazi ili ocekuje. Ne zele nista. Mrze sve. Akciju dozivljavaju kao prisilu. Opiru se. Normalno, dolaze u sukob sa okolinom i totalno se pasiviziraju, odnosno iskljuce iz svih tokova. Tako pocnu da "ne zive". To je stanje najblize smrti.
    Ono sto ovdje zelim naznaciti kao najbitnije je da se shvati da sve dolazi iz glave. Ono sto je u glavi to se i dogadja. To je zakon na koji skrecem paznju. To je obrnuto od shvatanja da uslovi sredine diktiraju stanje u nasim glavama.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •