Spasavajteeee

ucim, nazalost :) Mozda su to elementarne stvari, ali ja stvarno nigdje ne mogu da nadjem odgovore na ta pitanja. Evo nekih:
1. (5) Definisati pojam BLOB.
2. (5) Napisati HTML deo koda kojim se pravi forma sa listom od tri stavke.
3. (5) Navedite bar 4 metoda koja nudi osnovna klasa java.applet.Applet?
4. (5) Navesti bar tri servisa (protokola) koja se koriste putem Interneta.
5. (5) Navesti osnovne MPEG frame tipove.
6. (5) Objasniti proces digitalizacije zvuka.
7. (5) Objasniti CMYK model boja.
8. (5) Navesti osnovne ciljeve dizajna aplikacije.
9. (5) Objasniti pojam morrphing pri implementaciji animacije.
10. (5) Navesti načine upotrebe VRML jezika.
Ovako izgleda ispit, ali ja ni jedan od tih pitanja ne mogu da nadjem u knjizi. a te petice su bodovi :)

P.S. Gdje bih mogla da postavim ova pitanja?
 
idi na www.elitesecurity.org i tamo pitaj.....

pisao bih ti sad.... ali ne znam koliko ti je to hitno.... ako zelish daj mi mail i ja tju ti odgovoriti na pitanja pod ma nek ide sve....

4. TCP; IP; UDP; FTP; POP3 to su ti protokoli po ISO OSI standardu koji se koriste u saobrataju putem neta....
 
6. digitalizacija zvuka....

svaki signal je u osnovi analogni a da bi se digitalizovao u tvom sluchaju ti treba tzv. AD/DA (analogno-digitalni / digitalno analogni) konverter

pri procesu digitalizacije zvuka se deshava sledetje...

ako uzmemo da je audio signal sinusna funkcija koja ima neku amplitudu.... u tom sluchaju se radi takozvana kvantizacija signala....a to je da se svaki signal deli na kvantove(segmente) koji se pretvaraju u neki impuls odredjenog nivoa....a dalje se taj signal pretvara u binarni kod (ili koji vetj a to zavisi od programa za digitalizatciju) .... to ti je posao koji radi AD/DA konverter
 
ooo, super
Javicu ti se mailom ako budes imao malo vremena. Ja imam nekoliko takvih testova, ali bi mi dobrodoslo koliko god odgovora jer ce sigurno nekoliko pitanja da me zapadne na testu.
 
9. morphing

ovaj pojam u digitalnoj fotografiji i videu oznachava vizuelne izmene softverskim putem i najcheshtje se koristi u filmskoj industriji pri izradi specijalnih efekata kad treba postitji efekat starosti(na osobama).... unishtenja(na zgradama, vozilima).... i sl.
 
5 MPEG tipovi

MPEg je skratjenitza od "Moving Picture Express Group"

postoje tri tipa MPEG kompresije a to su MPEG-1, MPEG-2 i MPEG-4

MPEG-1 odlikuje rezolucija od 352x240 @30 frejmova i koristi se kod VCR-a - video rekordera u NTSC standardu

MPEG-2 rezolucija 720x480 i 1280x720 @60 fps (fremova u sekundi) koristi se u NTSC indistriji , HDTV standardu (TV visoke definicije) i za DVD .... zahteva mnogo vishe procesorske obrade od MPEG-1

MPEG-4 je baziran na prethodna dva standarda Apple Quick Time i zbog velike kompresije se koriste za emitovanje video signala preko linija sa manjim protokom kad govorimo o internetu, koristi se i u DviX industriji...
 
7. CMYK model boja je subtraktivni model boja koji se koristi u kolor shtampi...

u ovom modelu boja se koriste 4 boje:
* C=cyan
* M=magenta
* Y=yellow
* K=key (black).

ovaj sistem boja se zasniva na solarnom spktru koji se ne apsorbuje... npr. CMY na belo podlozi daju crnu ... M+Y=Red (crvena) ..... M+C=Blue (plava).... itd....


a zashto se koriti crna boja?

iz nekoliko razloga... najosnovniji.... crna boja koja se dobija meshanjem CM i Y komponente nije idealno crna i zato se u takozvanoj shtampi 4/4 (sve boje obostrano) crna boja koristi da pojacha kontrast....
 
<html>

<frameset cols="25%,50%,25%">

<frame src="frame_a.htm">
<frame src="frame_b.htm">
<frame src="frame_c.htm">

</frameset>

</html>





ovo ti pravi tri frame=a (okvira) verikalno podeljena.... a sad te nisam skapirao da li ti treba da napravish tri stavke tipa neka tri hiperlinka ili kao da imash tri slike i sl....

pojasni mi...
 
evo ti josh jedno reshenje za html

pravi ti tri linka na stranici



<html>
<body>

<p>
<a href="home.htm">
Ovaj text</a> je link na homepage.
</p>

<p>
<a href="http://www.linux.org/">
Ovaj text</a> je link na stranicu Linux.org.
</p>


<p>
<a href="http://www.moja-strana.com/">
Ovaj text</a> je link na moju stranicu.
</p>

</body>
</html>
 
shta tje da mi radi?!?!?!


hahahaha

aq ti mi retzi da ovo nisu protokoli.....a mene trenutno ne zanima i squid niti port fwd niti biloshta od toga.... devojku bre zanimaju konkretne stvari a ne da se mi ovde raspravljamo....

a ti mi sad retzi da li sam upravu....
;)
 
nestao sam ... odoh qtji a pishemo se sutra....

@nara.r
ako ti reba bilo shta slobodno mi pusti na mail pa tju ti odgovoriti najkasnije ujutru... poshto vecheras imam sexanje sa antenom za wireless qtji koji tju koliko vidim da postavljam po mraq....


respect Ya all ma people...
 
ooo :))

evo jos ako znas :)
Sta si ti? Prof? :)
1. Definisati pojam BLOB.
2. Navedite bar 4 metoda koja nudi osnovna klasa java.applet.Applet?
3. Navesti osnovne ciljeve dizajna aplikacije.
4. Navesti načine upotrebe VRML jezika.
5. Napisati HTML deo koda kojim se definiše textbox, dugme i labela.
6. Koja je funkcija paketa java.awt?
7. Objasniti postupak semplovanja (sampling) analognog audio signala.
8. Napisati HTML kod kojim se u gornjoj polovini stranice prikazuje sadržaj stranice PrimerPrva.html, a u donjoj polovini stranice prikazuje sadržaj stranice PrimerDruga.html.
9. Navesti dva osnovna načina uključivanja multimedijalne datoteke na Web-u.
10. Navesti faze razvoja multimedijalne aplikacije?
11. Definisati skraćenicu MPEG.
12. Napisati HTML deo koda kojim se pravi link »Druga stranica« ka stranici druga.html.
13. Koje primarne boje se koriste za prikazivanje slike na ekranu?
14. Navesti sa objašnjenjem bar tri Internet domena.
15. Koji su razlozi za korišćenje multimedije putem Interneta?
16. Koje dve operacije se koriste za dobijanje digitalnog zvuka od audio signala?
17. U čemu je osnovna razlika između GIF i JPG grafičkog formata.
18. Objasniti pojam ćelijske (cel) animacije.
19. Definišite multimedijalni informacioni sistem.
20. Napisati primer jednog Java apleta.
21. Koji su nedostaci korišćenja multimedije preko Interneta?
22. Koja je osnovna klasa u Javi od koju sve ostale nasleđuju?
23. Dati primer dva mark up jezika.
24. Navesti bar jedan alat za obradu slike, bar jedan alat za implementaciju animacije i bar jedan alat za obradu video zapisa.
25. Ukratko objasniti karakteristike HSE/HSL model boja.
26. Navesti bar tri računarska video formata.
27. Šta je MIDI?
28. Koje opšte metode kompresije video signala postoje? Ukratko objasniti svaku metodu.
29. Šta je VRML i navesti osnovne pojmove vezane za VRML?
30. Napisati HTML deo koda kojim se poziva određeni Java aplet.
31. Koja se Javina osnovna klasa koristi za crtanje geometrijskih oblika i navesti bar četiri njene metode?
32. Objasniti pojmove hiperteksta (hypertext) i hipermedije (hypermedia).
33. Navesti bar četiri primera upotrebe multimedijalnih aplikacija u svakodnevnom životu.
 
17)
GIF-(Graphical Interchange Format) ogranicen je na 256 boja, kompresuje sliku bez gubitka kvaliteta i idealan je kod kompresije "grafickih" slika odnosno slika sa vecom povrsinom istih nijansi. Podrzava transparentnost i animaciju.

JPEG-(Joint Photographic Experts Group) kompresuje slike do 16 miliona boja ali nije idealan za tekt i grafiku jer proizvodi negativan efekat zamagljivanja takozvani "bluring" kompresiju vrsi u rasponu 10:1 - 100:1 i koristi se za kompresiju digitalnih forografija. :)
 
Ovde izgleda opet treba da se uči i polaže za nekoga, kanda?
nada.r:
2. Navedite bar 4 metoda koja nudi osnovna klasa java.applet.Applet?
Ako znaš kako applet radi, onda je ovo pitanje jednostavno jer postoje metode koje se prozivaju prilikom svakog pokretanja/zaustavljanja appleta. U svakom slučaju pogledaš source kod klase Applet i/ili dokumentaciju za istu.
nada.r:
6. Koja je funkcija paketa java.awt?
Skraćenica AWT je od Abstract Window Toolkit što mislim da dovoljno jasno govori koja je funkcija pomenutog paketa bez čitanja bilo čega drugog.
nada.r:
13. Koje primarne boje se koriste za prikazivanje slike na ekranu?
Recimo da dva osnovna modela su RGB i CMYK, a monitori ekrana kao i TV-i imaju tri katodne cevi.
nada.r:
20. Napisati primer jednog Java apleta.
Napraviš novu klasu koja nasleđuje Applet ili JApplet klasu i napišeš metodu (jednu od pomenutih kao odogovor na pitanje broj 2).
nada.r:
22. Koja je osnovna klasa u Javi od koju sve ostale nasleđuju?
Ovo je toliko elementarno da ... Pogledaj dokumentaciju za klasu Integer ili Throwable, na primer.
nada.r:
30. Napisati HTML deo koda kojim se poziva određeni Java aplet.
Koristi se applet HTML tag.

I tako dalje ...

Koliko sam pogledao pitanja nisu dvosmislena i vrlo su jasna, tako da ne shvatam šta sada ovde treba da se uradi.
 

Back
Top