Sistem montiranja olova u saranskom ribolovu.
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Sistem montiranja olova u saranskom ribolovu.

Domaćin giovaniI (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Talking Sistem montiranja olova u saranskom ribolovu.

Zanima me koji sistem montaze olova koristite u saranskom ribilovu?
    Meni je to problem i tesko ga efikasno rijesavam.Znate i sami da se radi o olovima tezine od oko 70-80 gr.zbo potrebe za dugim izbacajima i da su cesta zapinjanja,najloni debeli i kvalitetni pa je problem kako montirati olovo ?Zanimaju me vasa iskustva i rijesenja. :razz:

Zainteresovan član Deky75 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Sistem montiranja olova u saranskom ribolovu.

Ne znam sta ti predstavlja problem, imas dva osnovna sistema a sve ostali su varijacije na temu. Prvi je: kroz silikonsko crevo provuces osnovni najlon, pa provuces kapicu, zatim kopcu i na kraju vezes vrtilicu. Za vrtilicu zavezes podvez, a na kopcu stavis olovo sa ulivenom vrtilicom. Drugi je jednostavniji ali ti je potrebno posebno olovo (ja koristim "Carp System") koje vec ima ugradjenu silikonsku cevcicu, i imas ih u vise varijanti npr. "long Cast", "Ultra Cast" itd. elem provuces osnovni najlon kroz cevcicu, zavezes vrtilicu i podvez i gotov sistem.

Zainteresovan član jevtabg (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Ma stavis samo gumeni stoper , olovo da klizi po najlonu, karabinjer i predvez od tankog konca.

Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: Sistem montiranja olova u saranskom ribolovu.

Citat Original postavio jevtabg
    Ma stavis samo gumeni stoper , olovo da klizi po najlonu, karabinjer i predvez od tankog konca.
    Mozda nisam detaljno pojasnio problem:sistem koji sam do sada koristio izgleda od prilike ovako
    -osnovni najlon-virbla-podvez
    a olovo sam vezivao na tu virblu sa strane nekim tanjm najlonom da bi lakse pukao ako dodje do zapinjalja sto se cesto desava na terenima kod nas u Hercegovini.
    Zbog toga ne smijem da montiram olovo na osnovni najlon kako mi ti savjetujes,..
    Sistemi sa silikonskim crijevom nisu kod nas efikasni jer je voda i na 5 m dubine providna i prozracna pa se saran plasi uzeti mamac pored takvog sistema.

Domaćin Lomnica_city (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Ali tako olovo vrti oko sistema kad zabacujes,sigurno ti se mrse sistemi?
    Ja bih ti predlozio,ako vec ne mozes da koristis crno silikonsko crevo,onda mozes da uzmes ova nova poluprovidna crevca koja postoje u razlicitim profilima i da to tanko crevce (debljine taman koliko da prodje struna) iskoristis za sistem,skoro je neprimetno i ja ga uspesno koristim da"zalepim"dlaku uz udicu do luka pa se i ne vidi da ga ima na udici!!
    Drugo resenje je da uzmes trokraku virblu,pa na dva kraja vezes najlone,a na onu bocnu alkicu uzmes snalu (obicnu za odecu,neku slabiju,da ne otpusti olovo u letu ali da se otvori i otpusti ga ako zakacis njime neku prepreku) pa njome zakacis olovo sa ulivenom alkicom i naravno zakacis i bocnu alkicu trokrake virble i to je to,nema da se mrsi ali zato otkaci olovo u slucaju kacenja!!
    Pozdrav 8)

Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

ne mrsi mi se sistem koji koristim,jer ne zabavujem sa obale,vec razvlacim camcem ili plivanjem.
    Hvala na savjetu,

Slične teme

1. Knjige o ronjenju i ribolovu
    Autor milica_nesa u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 26.08.2008., 15:10
  2. dvd o ribolovu
    Autor vuletaj u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.01.2007., 18:32
  3. Sajtovi o ribolovu.
    Autor lfilip@sezampro.yu u forumu Lov i ribolov