IQ test

Ne tim testovima kojih ima ne internetu, skale su malo pomerene da bi te navukli da platis prave mensine testove. Resavanje mensinih testova kosta 1000 din trenutno i mogu da se resavaju tri puta u zivotu s razmakom od najmanje godinu dana (to je zato sto ste mozda prvi i drugi put bili umorni, dekoncentrisani ili sta vec, pa niste dali svoj maksimum).
Mensini testovi inteligencije su testovi rezonovanja figura i nemaju veze s prethodnim znanjem engleskog, matematike, hemije, narodnih poslovica....
Koeficijent inteligencije je nesto sto vam je rodjenjem dato i na njega moze jako malo ako ne i nimalo da se utice.
U osnovnoj skoli sam resavala test i posle toga su nam rekli da nas troje iz odeljenja ima najveci koeficient, ali nisu hteli da nam kazu koliki, sto bi meni mozda pomoglo da imam jace samopouzdanje, ali znate kako je to ranije bilo, pa ja sam bila poslednja generacija titovih pionira, "samo da niko ne strci, da se niko ne istice, ravnopravnost i po pemeti;)"
Onda sam ja odrasla, pa se setila toga i bila sam radoznala. Resavala sam redom testove s interneta(rezultati uvek >156:eek:(ocas posla - mozda bi bio i 190 da 156 nije najvise po toj skali ), tickle test 131 (engleski), dok ovi iz mense nisu dosli i kod nas.Prosla sam ga iz prve, ali samo 152. Naravno ti restovi nisu ni verbalni, ni matematicki, ni.... a ja sam toliko puta ispala tako glupava u REALNOM zivotu. Nisam clan, jos nisam platila clanarinu koja je 1600din..mozda od januara :)

Jedan od sest ljudi na svetu koji je resio x-test je srbin, inace fotograf.
(X- test moze da prodje samo onaj koji ima IQ>190 dobijete test postom i imate neograniceno vreme za resavanje) Kada su ga pitali koliko mu to pomaze u zivotu, on se nasmejao i rekao -" kada dodjem do mostarske petlje, potrebna mi je samo sekunda da odlucim da li cu da idem levo, desno ili pravo"
Veci IQ pomaze da lakse uocite neke logicnosti u zivotu, sve ostalo je na vama......mada to moze da vam bude i teret, ako ste nervozni kao ja. Ja sa uzasno iznerviram sto neko nesto nemoze da shvati, a tako je jednostavno, a mozda je to samo meni jednostavno ;) :super:
 
Poslednja izmena:
Na engleskom
YOUR IQ SCORE IS:

124

Your score places you in the top five percent of the population. This qualifies you for membership in the International High IQ Society.

A na hrvatskom
Vas IQ bi mogao biti oko: 135
 
Као клинац сам налетео на неки ику тест са мотивом ванземаљца. Скала је била доста нижа, нпр, ако имаш преко 110 си натпросечан, преко 130 ванземаљска интелигенција итд. Проблеми су били занимљиви, нешто што никад до тада нисам видео. Ако неко зна о чему је реч нек линкује.
 

Back
Top