IQ test

Ovaj verovatno jeste posto je na zvanicnom sajtu Mense. Ali ne znam zasto testovi koje mozes naci ne bi bili validni. U principu to su slicni logicki problemi i slican je nacin bodovanja. Ma ne treba se time mnogo opterecivati...
 
Super je ovaj mensin.. tu mi ispada i najveci rezultat.. 147
 

Prilozi

  • mensa.jpg
    mensa.jpg
    59,8 KB · Pregleda: 51
ovaj engleski nisam nista razumeo 113
elvinov 130
mensin sam resavao pre i bio mi je oko 130


P.S. Da bi test bio validan mora se znati godiste osobe koja ga radi jer za svako godiste postoji drugi prosek(sugde je prosek oko 100, ali treba razlicit broj pitanja za isti iq kod razlicitih godista), i mora biti vremenski ogranicen. Najbolje vam je da se raspitate na netu kada mensa organizuje testiranje u vasem gradu i da odete.
 
interesantno to sto neko na jednom testu ima 110 a na drugom 130
ja na mensinom imam 140 i tu sam najbolja
onda engleski 128
i elvinov 120
A mi svi sa ovog foruma ispadosmo nadprosecni, koliko ja znam neki prosek je oko 100, a ovde skoro da nema nekog ispod 120.Moracu da odem jednom u mensu da se testiram, mada ni to nista ne znaci. Imam drugara koji je imao 140 na tom testu, rastura matematiku, ali zato u obicnom zivotu ne ume da se snadje...ne zna ni devojku da smuva...
 
pa da a mi Srbi smo poznati po tome sto smo nadprosecni...
A i ti cim pises na ovu temu izgleda da si nadprosecan.
Osim toga, tvoj potpis i biografija na to ukazuju...ne? :lol:
 
Ili natprosecni, kako se vec kaze...
Mislim trebalo bi T zato sto su i T i P bezvucni suglasnici, ali ima i izuzetaka, ne znam da li je ovo jedan od tih, posto mi cudno zvuci natprosecni.
 
Nemanja 90:
P.S. Da bi test bio validan mora se znati godiste osobe koja ga radi jer za svako godiste postoji drugi prosek(sugde je prosek oko 100, ali treba razlicit broj pitanja za isti iq kod razlicitih godista), i mora biti vremenski ogranicen. Najbolje vam je da se raspitate na netu kada mensa organizuje testiranje u vasem gradu i da odete.
Prosek jeste 100, ali testovi nisu validni. A IQ nema veze sa snalazenjem kod muvanja devojki.
 
Ines1864:
pa da a mi Srbi smo poznati po tome sto smo nadprosecni...
A i ti cim pises na ovu temu izgleda da si nadprosecan.
Osim toga, tvoj potpis i biografija na to ukazuju...ne? :lol:

Potpis je ok, al' nisam ga ja izmislio vec jedan pisac ( Justejn Gorder ). A kako biografija? Na sta mislis?
 
za mene bi morali napraviti poseban test...ispadam zezhtji retard na ovim...mozda i jesam, ko zna? u stvari ja mislim da je sto je veci rezultat na testu to je veci retard...to je izgleda napravljeno za vas, zemljane:)
 
pa neznate da su ti testovi cista glupost.. jedino precizno merenje IQ je pravi mensin test, to po internetu je sra...e! eto probajte taj neki engleski, izabirajte odgovore bezveze na brzinu, opet ce vam dati najmanje 90.

Uostalom, mozda bezvezan test i nije pravi nacin da se izmeri necija inteligencija

Negde sam cito ako se dobro secam da ima osam tipova inteligencija i eto, osim IQ postoji i EQ i SQ i... ko zna koji ce jos k...rc izmisliti :)
 

Back
Top