google earth

Najpre ga moras skinuti sa neta.
Posle ga treba raspakovati i instalisati
I naravno na kraju logicki sledi da ga treba startovati da bi mogao da gledas...
Eto, tako se koristi google earth.
A ako si nesto drugo imao na umu kad si pisao post, onda to o kazi.
 
codemaker:
Najpre ga moras skinuti sa neta.
Posle ga treba raspakovati i instalisati
I naravno na kraju logicki sledi da ga treba startovati da bi mogao da gledas...
Eto, tako se koristi google earth.
A ako si nesto drugo imao na umu kad si pisao post, onda to o kazi.

DA.JER SAMO MI SE PRIKAZUJU NATPISI
I I ZEMLJA BEZ IKAKVIH OBJEKATA.
KAKO DA VIDIM ZGRADE,PUTEVE,MOSTOVE...
BIO BIH TI ZAHVALAN DA MI POMOGNEŠ
 
vlace:
DA.JER SAMO MI SE PRIKAZUJU NATPISI
I I ZEMLJA BEZ IKAKVIH OBJEKATA.
KAKO DA VIDIM ZGRADE,PUTEVE,MOSTOVE...
BIO BIH TI ZAHVALAN DA MI POMOGNEŠ

E sad si vec kompletnije pitao, sad znam sta te muci,
Pre svega moras zumirati sliku predela koji si "nanisanio" To mozes uciniti dvoklikom na predeo koji gledas ili imas levi klizac pa ga koristi.
Moras samo znati da je potrebno da imas pirsojnu vezu ka internetu. Dok sam radio na 256 kbps umelo je da potraje dok se nesto ne zumira 100% (ili onoliko koliko je optimalno). Tek kad sam presao na 1mbps mogu brzo i lako da zumiram sta zelim.
Obrati paznju i na podatak, da neke predele neces moci zumirati vise nego sto je slika napravljena. Drugim recima, neki predeli su snimljeni sa sve detaljima (Beograd) na primer a neki ne.
Sve u svemu zanimljivo, samo su im slie dosta stare. Neko rece da ce ove godine da izvrse osvezavanje novim snimcima, ali za sada nista.
 
Da Codemaker je apsolutno si u pravu slike su već matore, zato pogotovu što koristite free verziju koja nije kompletna. Pređite na Pro verziju i biće sve mnogo jasnije, inače se ne bih složio da je Beograd izdetaljisan pogledajte kako izgleda Njujork ili zapadna obala sve u 3d maltene sa adresama i detaljima :) Inače i free verzija je dobra samo što nemožete da birate uvećavanje terena koji nije posebno markirano kod njih , a u pro verziji koliko sam ja upoznat možete live da vidite sve.
 
snejks:
Da Codemaker je apsolutno si u pravu slike su već matore, zato pogotovu što koristite free verziju koja nije kompletna. Pređite na Pro verziju i biće sve mnogo jasnije, inače se ne bih složio da je Beograd izdetaljisan pogledajte kako izgleda Njujork ili zapadna obala sve u 3d maltene sa adresama i detaljima :) Inače i free verzija je dobra samo što nemožete da birate uvećavanje terena koji nije posebno markirano kod njih , a u pro verziji koliko sam ja upoznat možete live da vidite sve.
Dobro, nisam mislio bas da je BG izdetaljiasn nesto specijalno, alim u poredjenju sa nekim drugim gradovima, dosta se vidi.
Sto se tice Pro verzije, mislim da neces imati druge slike, imas iste koliko znam.
A sto se tice USA, to je druga prica. Tamo je sve do detalja. Ukucam adresu prijatelja u San Diegu i on me odvede tacno pred njegova vrata :)
 
Niste ogovorili coveku kako treba,tacno je to sto ste rekli pre mene ali posto on hoce da vidi zgrade,mostove u tako to i naglasio je u 3D, nije potrebno cekanje nego Google Earth Plus koji trebas da platis(neznam tacno kolika je cena) i onda mozes da gledas sve u 3D.Ja u besplatnoj verziji gledam Aifelovu kulu nemoze da se vidi u 3d zato sto nemam GE Plus.
 
Ne znam odakle ti ta informacija.
Ni sa "Plus" verzijom Google Earth neces se nagledati 3D objekata. 3D se moze delimicno videti u vecim americkim gradovima. Ostalo - zaboravi. Ma kakvu verziju programa imao, Beograd ce i dalje biti 2D a i svi gradovi u Evropi i drugde.
Bilo bi lepo to sto pricas, ali nazalost, mrka kapa....
 
U novijim verzijama je 3D poboljsan sa ubacenim fotkama (sve stranice tog objekta), a u starijim, samo veci americki gradovi, ali izgledaju kao lego kockice :)
Nisu neke velike razlike u verzijama, sve se samo apdejtuje. (Instalirajte prvu verziju, i pitace vas prilikom prvog pokretanja)
 

Back
Top