OPSTA KNJIZEVNOST

  • Začetnik teme Lara Kroft
  • Datum pokretanja
L

Lara Kroft

Gost
Cao!Planiram da ove godine upisem filoloski,pa me interesuje kakav je prijemni,pogotovu za smer "opsta knjizevnost",da li je vise zastupljena knjizevnost ili gramatika,kako je na samom faxu.
 
To je verovatno smer koji mi na faxu zovemo svetska knjizevnost...
Iskrena da budem dranje od citanja...
Verujem da volis da citas ali batali ...
Upisi opstu lingvistiku ali ako bas volis knjizevnost srpsku knjizevnost i jezik...to je grupa 05...
I srecno...
Nije tesko upisati se... a kada se upises ...videces i zasto
 
Ako se odlucis da upises svetsku knjizevnost, bicemo koleginice.
To sto ima dosta da se cita je sasvim normalno.
Inace, osim predmeta vezanih za knjizevnost ima i drugih lepih: istorija filozofije, kulturologija, estetika, istorija umetnosti...

Pozdrav :shock:
 
Nietzsche:
Svetska knjizevnost je nesto najbolje sto mozes da izaberes. Da sam imao dovoljno dobar prosek iz srednje, verovatno ne bih upisao filozofiju.

Cudno mi je kad neko upise neku odredjenu knjizevnost a izbegne svetsku. Kad vec upisujes knjizevnost podrazumeva se da ces dosta toga citati, a kad vec citas odaberi ono sto je najvrednije iz svacije knjizevnosti. Mozda nisam u pravu, ali tako mi izgleda, i zato se kajem sto nisam to odabrao.

Mozda je stvar u tome sto sve deluje lepo kada nije tvoje....
A mozes da pricas o svetskoj knjizevnosti tek kada budes nju studirao.
Nikako nisam rekla da nije lepo citati vec je stvar u obimu...preterano je...
A sve sto je preterano gubi svoju draz, slozices se....
 
Nietzsche:
Ako je ti studiras, ja te pozivam na dijalog, da vidimo ko je veci poznavalac svetske knjizevnosti.

Kao neko ko ceni filozofiju ili je studira trebalo bi da shvatis da takve "stvari" nisu merljive vec veoma proizvoljne. Ko je veci poznavalac?
Nije rec o tome uopste. Poenta je da je nase celokupno skolstvo takvo da je preobimno. Nemam nista protiv ljudi koji vole da citaju, nasu ili svetsku knjizevnost ali studirati istu...pa bojim se da nije ista stvar.
Pitaj nekoga koliko je vremena i volje potrebno za spremanje opste knjizevnosti u trecoj godini.
Sta se trazi i koliko sve to studentima prija.
Jedan podatak...ovaj ispit uglavnom svi ostavljaju za kraj, mozda zato sto realno treba 9 meseci za spremanje istog.
 
Nietzsche:
Ne boj se. Mogli bismo i samo da razgovaramo o knjizevnosti.

Ja volim da naidjem na ljude koji su procitali mnogo knjiga, jedino sa takvima i umem da govorim. Mnogo sta sto se radi na domacoj knjizevnosti sam procitao pre studija, a iz svetske da i ne govorim. A kad uporedim literaturu sa filozofije i ovu koju vidim da rade ovi na domacoj knjizevnosti... dosta je lakse ali i - ono najvaznije - lepse na knjizevnosti. Na filozofiji se nista manje ne cita, ali su knjige dosta teze za citanje i manje zanimljive.

Da se plasim? Cega? Prosto mislim da je sve to glupo.Neki duel...
Znam da je filozofija takodje tezak fakultet i da ga ne moze zavrsiti svako, ali sigurna sam da i ti u svojoj literaturi za fax nalazis stvari koje ne bi citao inace, za koje mislis da nisu toliko vazne.
Tako i ja...
Nick ti je Nice... ja obozavam Artura Sopenhauera
Pozdrav
 
Dobar dan,znam da je bilo mnogo pitanja ovog tipa,ali sam zaista u konfuziji ovih dana,jako zelim da upisem opstu knjizevnost,volim da citam,pisanje me ispunjava,i ide mi dosta dobro,potrebno mi je misljenje nekog ko je malo strucniji kad su ove stvari u pitanju,ko je dovoljno kompotentan da mi odgovori na sva pitanja.Smer mi je jako primamljiv,i to je ono sto me plasi.Bojim se da cu tek nakon upisa na fakultet otkriti da sam promasila:/ Knjizevnost i umetnost uopste,su jedine oblasti koje me zanimaju,i ne bih volela da se bavim necim sto nije u vezi sa tim.Cesto cujem da je neophodno perfektno vladanja iz ovog predmeta,sposobnost analiziranja svake pesme,knjizevnog dela itd.Licno ja, smatram da je fakultet tu da nam pruzi sirok spektar novih mogucnosti i znanja,da ne moramo poci tamo apsolutno spremni.Volela bih da mi neko objasni kakvi ''karakteri'' su potrebni za upisivanje,ali i uspesno zavrsavanje ovog smera,s obzirom na to da sam jako zatvorena,tiha,ali i ambiciozna.Hvala unapred na ulozenom trudu i vremenu:)
 

Back
Top