Dijete sa ili bez muza

Ako prijateljica zeli dete a ne i muza to moze znaciti da postena i iskrena osoba i prema sebi i prema drugima. Zasto bi morala imati muza tek da bi ispostovala neku formu tj. poprilicno zaostalo shvatanje? Pa i to dete ce biti srecnije samo sa jednim roditeljem (majkom) nego sa oba roditelja koji su u losem braku. Jedino sto bi je morala upozoriti je da je strasno tesko podici dete kao ``samohrana majka`` ne samo zbog zaostale okoline vec i zbog mnogo obaveza koje ce morati sama da nosi.U svakom slucaju divno je biti mama, sa ili bez muza!
 
Pa jedna moja poznanica je tako isto govorila,dobila vanbracno dete a otac deteta je zasnovao nakon nekog vremena svoju porodicu i ona se jako bunila sto mu je sadasnja porodica na prvom mestu.
Hocu reci,ima ona pravo na to ali posle nema nazad.I mislim da je jako bitno da dete ima i oca i majku,ne mora da zivi sa njegovim ocem ali mora da ga ukljuci u razvoj deteta.Sad naravno sve zavisi sa kakvim tipom muskarca zeli da ima dete,neki ce jedva docekati da nema obaveze.Da ne bude posle-drugi je uvek kriv.
 
U potpunosti se slazem sa dr.
Velika je odgovonost ( a pomalo i sebicnost) uskratiti detetu pravo na oca. Moja poznanica je rodila musko dete s tim da je oca u potpunosti (po dogovoru) odstranila iz detetovog zivota (znaci decak ne zna ko je otac, niti je primao alimentaciju). Malisan odrasta u zenskom okruzenju, polako ali sigurno se pretvara u malog tiranina (ne mogu da kontrolisu njegov bes i aroganciju - dolazi i do fizickih nasrtaja, popustljivi su previse prema decijim hirovima uz izgovor da je sve samo prolazna faza razvoja... :roll: , predali su mu kontrolu nad svojim zivotima), cezne za muskim drustvom (postaje pravi mali chichak ako mu bilo koja muska odrasla osoba posveti paznju :D) i u ponasanju ispoljava dve krajnosti: ili je mali stodjavo ili je umiljato andjeoce. S druge strane, pokazuje zelju da pomogne oko kucnih "muskih" poslova posto mu stalno ponavljaju da je on "domacin" i "muska ruka" u kuci.
Takodje i kada je rodjenje devojcice u pitanju - preti opasnost da se majka i dete zatvore u jedan svet i kasnije majka tesko prihvata cinjenicu da ptiche treba da poleti.
Moguce je da ima i lepih primera, ali definitivno sam protiv te varijante (na kraju krajeva, dosta se moze videti i na temi Deca razvedenih roditelja - sa aspekta kolika je decija patnja zbog gubitka jednog od roditelja).
 
Ako je to tvoj stav i sto posto si sigurna uradi tako! Ovo je 21 vek i samohrane majke su normalna pojava. Doduše to je jako teško ako nemaš finansijsku, stambenu i podršku porodice ili prijatelja. Ne moraš se ti udavati da bi rodila dete ali svakako si dužna da svom detetu pružiš oca pa nek je i najgori na svetu on je njegov otac. Da bi dete izraslo u normalnu ličnost treba da zna da ima i majku i oca koji njega vole, to što vi nećete biti u braku i živeti zajedno to i dete od 2 godine razume (kad mu se objasni). Ovo ti govorim iz ličnog iskustva ne dozvoli da detetu uskratiš oca! Ako se ipak odlučiš za solo podizanje deteta naoružaj se istrajnošću, snagom, i neće škoditi da pri ruci imaš koji sedativ. SREĆNO! :P
 

Back
Top