Dijete sa ili bez muza
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Dijete sa ili bez muza

Primećen član rasa77 (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Dijete sa ili bez muza

Moja prijateljica zeli da rodi dijete, ali ne zeli brak. Sta da radim?

krešo
    Guest

Podrazumevano

reci joj da će dijetetu nedostajati otac.

mama+
    Guest

Podrazumevano moje misljenje

Ako prijateljica zeli dete a ne i muza to moze znaciti da postena i iskrena osoba i prema sebi i prema drugima. Zasto bi morala imati muza tek da bi ispostovala neku formu tj. poprilicno zaostalo shvatanje? Pa i to dete ce biti srecnije samo sa jednim roditeljem (majkom) nego sa oba roditelja koji su u losem braku. Jedino sto bi je morala upozoriti je da je strasno tesko podici dete kao ``samohrana majka`` ne samo zbog zaostale okoline vec i zbog mnogo obaveza koje ce morati sama da nosi.U svakom slucaju divno je biti mama, sa ili bez muza!

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Pa jedna moja poznanica je tako isto govorila,dobila vanbracno dete a otac deteta je zasnovao nakon nekog vremena svoju porodicu i ona se jako bunila sto mu je sadasnja porodica na prvom mestu.
    Hocu reci,ima ona pravo na to ali posle nema nazad.I mislim da je jako bitno da dete ima i oca i majku,ne mora da zivi sa njegovim ocem ali mora da ga ukljuci u razvoj deteta.Sad naravno sve zavisi sa kakvim tipom muskarca zeli da ima dete,neki ce jedva docekati da nema obaveze.Da ne bude posle-drugi je uvek kriv.

Elita nije_lako (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    586

Podrazumevano

U potpunosti se slazem sa dr.
    Velika je odgovonost ( a pomalo i sebicnost) uskratiti detetu pravo na oca. Moja poznanica je rodila musko dete s tim da je oca u potpunosti (po dogovoru) odstranila iz detetovog zivota (znaci decak ne zna ko je otac, niti je primao alimentaciju). Malisan odrasta u zenskom okruzenju, polako ali sigurno se pretvara u malog tiranina (ne mogu da kontrolisu njegov bes i aroganciju - dolazi i do fizickih nasrtaja, popustljivi su previse prema decijim hirovima uz izgovor da je sve samo prolazna faza razvoja... , predali su mu kontrolu nad svojim zivotima), cezne za muskim drustvom (postaje pravi mali chichak ako mu bilo koja muska odrasla osoba posveti paznju ) i u ponasanju ispoljava dve krajnosti: ili je mali stodjavo ili je umiljato andjeoce. S druge strane, pokazuje zelju da pomogne oko kucnih "muskih" poslova posto mu stalno ponavljaju da je on "domacin" i "muska ruka" u kuci.
    Takodje i kada je rodjenje devojcice u pitanju - preti opasnost da se majka i dete zatvore u jedan svet i kasnije majka tesko prihvata cinjenicu da ptiche treba da poleti.
    Moguce je da ima i lepih primera, ali definitivno sam protiv te varijante (na kraju krajeva, dosta se moze videti i na temi Deca razvedenih roditelja - sa aspekta kolika je decija patnja zbog gubitka jednog od roditelja).

Iskusan Zak (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Podrazumevano Re: moje misljenje

Citat Original postavio mama+
    Zasto bi morala imati muza tek da bi ispostovala neku formu tj. poprilicno zaostalo shvatanje?
    Sa koje si ti planine sishla?

Pola
    Guest

Podrazumevano

Ako je to tvoj stav i sto posto si sigurna uradi tako! Ovo je 21 vek i samohrane majke su normalna pojava. Doduše to je jako teško ako nemaš finansijsku, stambenu i podršku porodice ili prijatelja. Ne moraš se ti udavati da bi rodila dete ali svakako si dužna da svom detetu pružiš oca pa nek je i najgori na svetu on je njegov otac. Da bi dete izraslo u normalnu ličnost treba da zna da ima i majku i oca koji njega vole, to što vi nećete biti u braku i živeti zajedno to i dete od 2 godine razume (kad mu se objasni). Ovo ti govorim iz ličnog iskustva ne dozvoli da detetu uskratiš oca! Ako se ipak odlučiš za solo podizanje deteta naoružaj se istrajnošću, snagom, i neće škoditi da pri ruci imaš koji sedativ. SREĆNO!

Slične teme

1. Dijete
    Autor tajdzi u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.05.2006., 18:52
  2. Dijete
    Autor milica_03 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.09.2005., 17:46
  3. kg, dijete, bla bla.....
    Autor Cica03 u forumu Žene
    Odgovora: 2