tortura

banegad

Domaćin
Poruka
4.564
nisam znao gde da otvorim temu pa reko ajd ovde
ako ne odgovara nek se prebaci na neko drugo mesto
gledao sam pre neki dan dokumentarac o srpskim zatocenicima iz logora sirom bosne
njihove ispovesti su uzasavajuce i ne zelim da ih opisujem
doziveli su i psihicko i fizicko maltretiranje
zavisi kako ko
e pa mene interesuje sta je gore
pricao sam sa nekim ljudima o tome i posle moje izjave da bih verovatno otisao do brankovog mosta posle bilo kakve vrste torture, receno mi je da zivot mora da se nastavi
mislim yebo takav zivot pun trauma
 
imam zenu u zgradi koja je prezivela jasenovac... kakvo mirno i prestrasheno stvorenje. jako joj smeta (mada izbegava da se zali) kada hodam glasnije po stanu ili pomeram stolice buchno.. probudi je bilo koji shum odozgo i onda ne moze da spava celu noc.

poenta je.. pa i nema je. posle svega toga nosish traume i oshtecen si do kraja zivota.. da li treba izvrshiti samoubistvo onda, eutanaziju ili shtagod... ne znam. to je na njima, ali sam donekle siguran da oni i dalje imaju za shta da zive, ako nizashto drugo nego za sam zivot.. koji je uvek vredan, ma kakav bio..

chudno da to dolazi od mene.
 
Nije čudno...

Svejedno, ako su već PREŽIVELI, stičem utisak da im je čak smisao u svemu tome da život nastave... Možda u inat?
Nikada ne bih ni dovodila u pitanje nastavak njihovog života, on je pespogovoran. Pitanje je kako, na koji način, kako ponovo pronaći mir?
Neki ljudi jednostavno nisu sposobni da se ubiju. Njima je haos u glavi.
 
Eto i slučaj iz Pljske........bez komentara :cry:

Zato ne treba širiti agresiju nikad i nigde. Da li vodimo dovoljno računa o tome kako vaspitavamo decu? Mi svi učesvujemo u ovoj igri zvanoj život i svi smo odgovorni....
 
Covek kao ljudsko bice ima u sebi teznju za fizickim opstankom.Bez obzira na situaciu.Da li su to ratne traume,fizicko zlostavljanje,ili jednostavno nekada zivot bez ikakve nade.To je jednostavno genetski zapis.Samoubistva su nekad krajnje banalna.Verovao ili ne Riba pokusa de sa ubije zato sto je tip ostavio.Covek depresivan uzme strik pa na drvo.Da li je to "fabricka"greska ili nesto drugo to je vec pitanje.Zato crkva i ne oprasta samoubistva.Cim se covek bori da prezivi Jasenovac,logore u Bosni,Ausvic,Dahau,on ceni zivot bez obzira na sve,jednostavno nerazmislja kako ce ziveti kasnije,bitno je da prezivi.Sigurno svako nadje kasnije vise razloga da nedigne ruku na sebe.Neko stvori porodice ,neko zivi u samoci kao ta zena.
Posle dolaska KFOR-a na Kosmet i povlacenja Srpskih snaga bezbednosti kforovci su pronasli u jednom napustenom srpskom selu jednu nepokretnu srpsku staricu zaklanu.Zena je nariukama tj.dlanovima imala posekotine od noza.Zakljucili su da se borila (otimala)za sopstveni zivot bez obzira na fizicku nepokretnost i zivot u samoci.Ona je znala zasto se bori za zivot.Mozda neko drugi nebi
 
Moja ujna je bila u logoru na Banjici. Samo jednom sam je davnih dana uspeo nagovoriti da priča malo, a i to je trajalo oko pola minuta. A inače jednaku traumu je doživela od zvuka bombardovanja u aprili'41... Štuke su joj unosile strah u kosti... Inače, selo je tik do BG...
Rat je nešto jako strašno ljudi....
 
VisionOfDisorder:
imam zenu u zgradi koja je prezivela jasenovac... kakvo mirno i prestrasheno stvorenje. jako joj smeta (mada izbegava da se zali) kada hodam glasnije po stanu ili pomeram stolice buchno.. probudi je bilo koji shum odozgo i onda ne moze da spava celu noc.

poenta je.. pa i nema je. posle svega toga nosish traume i oshtecen si do kraja zivota.. da li treba izvrshiti samoubistvo onda, eutanaziju ili shtagod... ne znam. to je na njima, ali sam donekle siguran da oni i dalje imaju za shta da zive, ako nizashto drugo nego za sam zivot.. koji je uvek vredan, ma kakav bio..

chudno da to dolazi od mene.
Postoje ljudi koji jednostavno to prebrode jer shvataju da zivot mora da tece dalje.Ne treba razmisljati i operecivati se losim stvarima iz proslosti.Treba biti psihicki jak.Naj smesnije od svega je(ajde sad malo da se bavimo crnim humorom)sto imam priliku da procitam u novinama kao neki razmazeni sportista izvrsi samoubistvo zbog depresije za koju je i sam kriv jer joj se predao.Poslednji slucaj je onaj vaterpolista Spanske reprezentacije(ne znam kao se zove ne zamerite)koji je je u martu ove godine skocio sa terase.I sad te ja pitam zbo cega???Zbog gomile love finog zivota,svake zene koju je mogao da osvoji,zlatne medalje koju je svojevremeno na olimpijadi osvojio.Na kraju cu samo citirati Marxa:ZIVETI ZNACI BORITI SE!
 
Није све у животу тако црно.
Па ево ми смо најбољи пример ,сви смо свесни да ће се тешко било шта променити на боље а и даље верујемо да ће нам се догодити нешто лепо него ружно.
Живот је такав дар да га не треба трошити на глупости,треба живети за сваку секунду.
 
B.A.L.:
Postoje ljudi koji jednostavno to prebrode jer shvataju da zivot mora da tece dalje.Ne treba razmisljati i operecivati se losim stvarima iz proslosti


Prebroditi i shvatiti? Ne razmišljati? Pa da je to tako penzionisali bismo psihijatre! Šta shvatiti, kako je normalno da im neko siluje dete na njihove oči ili bilo šta iz grozomornog niza smao onoga što sam ja čula? Ne kontrolišu ljudi sve sami. Moja pokojna baba je bila ilegalac u 2.sv.ratu, na zube se kačila sa Nemcima, krala im municiju doslovno šunjajući im se u štab pa, što rekao Jomini, opet narednih 60 godina nije bila normalna kad čuje avion ili petardu (bogu hvala, kasno ih izmisliše)! Svi oni (i mi) ostaju živi u inat ali to im ne garantuje kvalitetan život, srećni su oni koji ga kako tako imaju!
Jednom sam mazihistički pročitala sve haške zapise (dostupne) o logorima u kojima su silovane žene (a i muškarci), mislila sam da nije fer da stalno bežimo od tih priča, to je neko doživeo. Pa, ljudi, noćima nisam spavala! Deca ubijana i silovana na oči, teranje na incest.....grrrrrr.......ne, alal im vera i što su živi! Ako su normalni, skidam im kapu!


Samo sam jednom pričala sa ženom koja je svašta doživela u Bosni! Rekal je da nema tu šta puno da se priča, postoji smao jedna stvar na svetu koja joj daje znak da je koliko toliko normalna jer nije jedina koja je to sto puta pomislila a to je Balaševićeva rečenica- Spašen je taj prvi pogođeni a svi su drugi večni taoci košmara! Ne znam koliko puta je ponovila kako joj nije jasno kako zna a da i nije "bio tamo"! E tako se osećaju- sarajevskim žargonom- promašenim slučajevima. Trajno okrnjenim. Što i jesu! I, što sad tek dolazi na red- nove generacije koje rastu kao njihova deca pod pečatom od rođenja. Pa, zar nije tačno da se sve ne očisti bar 50 godina (a nama toliko otprilike treba da započnemo novi rat!).

I mi sad možemo pričati o hipi fazonima, životu do poslednjeg daha, "živi svaki dan kao da je poslednji" ali, pomislite samo da su ti ljudi i mislili da im je poslednji i, na žalost, da su se često i nadali da jeste.
Da, rat je strašna stvar, taman je toliko jednostavno!


A što se tiče ovog komentara- sam je kriv što je pao u depresiju!!!!! Ajde da padnemo samovoljno sad mi u depresiju! Ako možemo! Štrik na drvo se ne baca tako lako a depresija se ne bira kao ni viroza! I sportista sa platom od milion dolara mesečno na nju "ima pravo"!. Bolest nije stvar izbora i muke se međusobno ne porede niti važu! to što je nama neshvatljivo da neko ko "ima sve" pada u depresiju kad bismo mi cvetali od sreće na njegovom mestu je smao zato što još tu bolest nismo stavili u rang čira na želucu- ne biraš nego dobiješ i depresija nije depresivno stanje! Ali, ajde, ovo neka bude digresija koju nisam mogla da preskočim!
 
њ ет мае!

Па било је тога и на КИМ и још траје а ти причаш о прошлости,добро се нисте сетили
Балканских ратова и аустријанаца и Цера,јадни како су их само у рату заробили па им узели чизме а оно мокро,јадни аустријанци..
Имаш пример КИМ причај о томе диригована штафето обадове позне младости!
 
MAXIMUS !:
њет мае!

Па било је тога и на КИМ и још траје а ти причаш о прошлости,добро се нисте сетили
Балканских ратова и аустријанаца и Цера,јадни како су их само у рату заробили па им узели чизме а оно мокро,јадни аустријанци..
Имаш пример КИМ причај о томе диригована штафето обадове позне младости!


O čemu pričaš ti? Imam primer baku! Neko ujnu! Neko komšiju! Dete!
Preigraj u političkiju temu sa ovakvim komentarima!
 
Mae:
O čemu pričaš ti? Imam primer baku! Neko ujnu! Neko komšiju! Dete!
Preigraj u političkiju temu sa ovakvim komentarima!

Па то се стално дешава на КИМ,шта бре глумиш ту децу цвећа и комуну,
какве баба какав деда и комшије ево сада овог тренутка на КИМ има много горих примера,само што нико не" лупа у шерпе и лонце" јер за то се не добија кинта!
 
Mae:
Jednom sam mazihistički pročitala sve haške zapise (dostupne) o logorima u kojima su silovane žene (a i muškarci), mislila sam da nije fer da stalno bežimo od tih priča, to je neko doživeo. Pa, ljudi, noćima nisam spavala! Deca ubijana i silovana na oči, teranje na incest.....grrrrrr.......ne, alal im vera i što su živi! Ako su normalni, skidam im kapu!


Samo sam jednom pričala sa ženom koja je svašta doživela u Bosni! Rekal je da nema tu šta puno da se priča, postoji smao jedna stvar na svetu koja joj daje znak da je koliko toliko normalna jer nije jedina koja je to sto puta pomislila a to je Balaševićeva rečenica- Spašen je taj prvi pogođeni a svi su drugi večni taoci košmara! Ne znam koliko puta je ponovila kako joj nije jasno kako zna a da i nije "bio tamo"! E tako se osećaju- sarajevskim žargonom- promašenim slučajevima.

Zanima me da li je Maja pročitala slučaj Rade Dragićević kojoj su mudzahedini silovali devetogodišnju ćerku na njene oči, da bi na kraju satanističkog orgijanja pucali maloj Mirjani u čelo? Taj slučaj još uvek stoji u Haškom tribunalu a nije pokrenut, Savez logoraša RS je prosledio Hagu dosta dokumenata.
A kada govoriš o sarajevskim stradanjima sigurno si mislila na Kazane smrti- jamu na Trebeviću gde su bacani zaklani, masakrarani Srbi iz Sarajeva koje su njihovi sugrađani zajedno sa zloglasnim Ćelom izvlačili iz toplih domova noću i nakon zverskih mučenja obično preklali pa u jamu...
Kakva ironija a Mirjana Karanović glumila u filmu "Mirjana" u kome je muslimanka žrrtva Srba...toliko o falsifikatima i podmetanjima dobronamerne lejdi Makbet sa FDU
 
MAXIMUS !:
Па то се стално дешава на КИМ

A o zverstvima nad Srbima na Kosmetu mogla bih da napišem stotinjak strana i to bi bila skraćena verzija, samo navođenje imena i gde i kada su stradali.
Hrvatske zločine nad Srbima i ustaški nož je suvišno i pomenuti jer svedoci smo da su se pokatoličeni su se pokazalu u akciji Bljesak i Oluja kada im je malo bilo što su pobili i proterali sve srpsko, pa su junački jurili i presecali izbegličke kolone Srba koje su već pošle u Srbiju da bi nastavljali zverstva, silovanja i ubijanja....
 
srbija do grcke:
uzas koji nikom ne bih pozeleo..nikad, jel ste gledali cecenske divljacke zivotinje kako muce civile? vojnicima odsecaju glave na zivo povecim nozem. dabogda im se sve vrati posteno.

bog u kog se ti kunes to ne radi tako. on okrene drugi obraz.
 
razmisljanje :
Postoji zlo i postoji dobro. Postoje zli ljudi i postoje dobri ljudi. I "tamo" i "ovde", sve jedno. U stvari, kad pomislim trezveno, mozda je gore i opasnije sto su ti zli ljudi i "ovde", medju nama. Jer ja ne zelim da budem sa zlim ljudima i da govorim kako su "oni" -"nasi", pa su zbog toga dobri.
 
misaonitok:
razmisljanje :
Postoji zlo i postoji dobro. Postoje zli ljudi i postoje dobri ljudi. I "tamo" i "ovde", sve jedno. U stvari, kad pomislim trezveno, mozda je gore i opasnije sto su ti zli ljudi i "ovde", medju nama. Jer ja ne zelim da budem sa zlim ljudima i da govorim kako su "oni" -"nasi", pa su zbog toga dobri.
Jesi pod tim mislio na nase izbeglice, i jel ti oni izgledaju opasno po tebi i prestavljaju ti pretnju i zlo???? Konkretno da budem jasan Srbe!! Nezelim da budem dvosmislen kao ovaj gore citirani!!
 
svaki zatocenik logora takve vrste verovatno ima nezamislive psihicke traume..........
bar nezamislive za nas koji tako nesto na svu srecu nismo doziveli. ne vidim zasto bi trebalo istaci samo SRPSKE zatocenike. ja sam se naslusala jezivih prica i od jednih i od drugih i od trecih......... :(
 

Back
Top