Hard coded CMS

Gill Bates

Primećen član
Poruka
628
Svojevremeno sam imao zahteve klijenta za prepravku nekih modula za Joomla CMS (konkretno Jomres). To je po defaultu trebalo da znaci par noci i par litra kafe potrebnih za kopanje po source kodu radi prepravke onoga sto nije predvidjeno u backendu ovog CMS-a.

Medjutim, resio sam to za par desetina minuta, a zeleo bih da cujem vase komentare na moju metodu.

1. Ceo sadrzaj sajta svucem na lokalni racunar.

2. Instaliram neki Desktop Search alat (najbolje Copernic Desktop Search)

3. Kopiram tekst nekog elemenata na HTML strani koji je neposredno iznad ili ispod elementa koji zelim da menjam.

4. Ubacim kopirani tekst u Search polje Copernic-a

5. U pretrazi dobijem sve fajlove na lokalnom racunaru koji sadrze taj tekst, a jedan od njih je sigurno fajl koji sadrzi kod koji zelim da modifikujem.

6.Dodatno olaksanje donosi ekstenzija za FF pod imenom Web Developer 1.0.2 odnosno opcija Outline>Outline Current Element koja na mouseover u status baru prikazuje CSS klasu doticnog dela HTML koda, pa tako da za pronadjeni fajl mozete u Copernic-u suziti pretragu i na sekund pronaci mesto u kodu koje treba menjati.

N.B. Ukoliko je moguce ovakve izmene uvek detaljno testirajte u localhostu ili ako bas morate da radite direktno na Web serveru, prvo backupujte fajlove koje menjate!!!

Kako vam se ovo svidja i da li imate neku sofisticiraniju metodu? :P
 
Ja bih imala da sam toliko stručna, ali nažalost, nisam. Mada, bilo je situacija gde sam editovala bekend WordPress-a...sad, on nije ni izbliza tako kompleksan kao Joomla. Kod mene se to svodi na copy i paste izvornog koga u FP ili Word kako ne bih imala kvadratiće umesto novih redova, onda ga vratim u Notepad...

...i onda bude STVARNO veselo :s
 

Back
Top