Opekotine od depilacije!!!!

stjuardesa

Početnik
Poruka
3
Isla sam na hladnu depilaciju, koju inace ne radim cesto,ali je jeftinija od tople i eto razloga....naime devojka me je opekla na nekoliko manjih mesta po rukama,sto se tada nije cinilo kao strasno, ali sada, kada se koza oporavila ostale su mi fleke po rukama. Ne znam sta da radim i da li ista mogu da uradim?????Da li zna neko mozda za nekakav melem ili bilo sta i ima li devojaka sa slicnom situacijom?
Kad vec pisem o depilaciji, tek da pitam....da li radite brazilsku depilaciju, koliko placate tako nesto, da li kozmeticarka sterilise vosak, odnosno topilicu?????Moje drugarice misle da je to bez veze i sve me nesto belo gledaju kad im kaze koliko je to dobra stvar. Kakva su vasa iskustva?

Hvala
Pozdrav
 
Nikad nisam išla na depilaciju hladnim voskom i sad mi čudno što to može da opeče?! :shock:
Imaš onaj melem "jomelop E". O ti je za opekotine i ožiljke.

Brazilsq ne radim. Negujem džbun. :lol:

teddy.gif
 
krenula da se logujem sa 'depilacija' :D
jednom sam otishla na depilaciju i devojka mi reche, posle naravno, da nema potrebe da dolazim..tj. da nemam dlake..malo mi je skinula kozu..to je bilo pre oko 3 god.
inache ne trpim kad prodjem noge, ruke, anything, da osetim neshto ..anything :)
tako da kreme za depilaciju, brijach i sama svoj majstor ili, ako bash imash dlake ili jake, crne whatever, idi na proverena mesta, ili budi sama svoj majstor..
shto se tiche onoga 'tamo dole' takodje vrlo se loshe osecam kada ne klizi, ne skidam sve, chisto da se vidi da sam nandzarasta, ostavim tri dlachice..
 
Meni se jednom desilo da me je jedna devojka opekla,i to bas na rukama.Valjda smo naletele na neiskusne kozmeticarke.Uvek se u tom salonu depiliram,ali taj put me je bas ipsekla,i to pred odlazak na more.Sto ti kazes prvo nisam mislila da je nesto strasno,ali kada se ostatak koze smirio te opekotine su bukvalno drecale.Svaki put kad sam dolazila na plazu ludela sam jer od Sunca nikako koza nije mogla da se smiri.Od tada sama depiliram ruke.
 
Ne bih se brijala ni za sta na svetu vise! Redovno idem na depilaciju i stvarno sam u globalu prezadovoljna,nego to je ono kad hoces da prodjes jeftinije,a prodjes u stvari skuplje. Naime, kozmeticarka koja mi radi brazilku toplim voskom ima sterilizator i nema bojazni od infekcija, idem godinama kod nje. Hladna depilacija je jeftinija, bar ovde kod mene. Kozmeticarka nije neiskusna, ali je moja koza osetljivija tako da mi je skinula i kozu na nekim mestima i kad je to proslo, sasusilo se, ja uradila piling...ostale su fleke po rukama! Probacu neki od ova dva melema koje ste preporucile, hvala puno na odgovorima!
 
Ne bih se brijala ni za sta na svetu vise! Redovno idem na depilaciju i stvarno sam u globalu prezadovoljna,nego to je ono kad hoces da prodjes jeftinije,a prodjes u stvari skuplje. Naime, kozmeticarka koja mi radi brazilku toplim voskom ima sterilizator i nema bojazni od infekcija, idem godinama kod nje. Hladna depilacija je jeftinija, bar ovde kod mene. Kozmeticarka nije neiskusna, ali je moja koza osetljivija tako da mi je skinula i kozu na nekim mestima i kad je to proslo, sasusilo se, ja uradila piling...ostale su fleke po rukama! Probacu neki od ova dva melema koje ste preporucile, hvala puno na odgovorima!

Budi obazriva sa Jomelopom,on jako pospesuje stvaranje vezivnog tkiva ispod opekotina ,a vezivno tkivo je kruto ,rigidno i skuplja mnogo vode te se dugotrajna upotreba Jomelopa ne preporucuju.
Jekoderm je mnogo prirodniji i bezopasniji.
Sto se tice "brazilke" imaj na umu da dlake na pubicnom delu imaju prvenstveno zastitnu ulogu i da je taj deo prepun limfnih zlezda koje se mogu iziritirati depilacijom.
Naravno svako prema svojim afinitetima ,ali je oblikovanje "frizure" makazama medicinski opravdanije i svakako zdravije.Pozdrav..
 
Kao prvo, cudi me da je hladna depilacija jeftinija, to mora da je neka greska, ona je uvek skuplja od tople. S razlogom, po sto se trake bacaju, pa je taj vosak samo za jednokratnu upotrebu. Mada obicno prepone sve rade toplim, mnogo je lakse.
A sto se tice zastitne funkcije dlaka na preponama, s tim se ne bih slozila. One su imale svoje opravdanje nekad davno, kad su stitile polne organe i kad su ljudi isli goli. A to sad nije slucaj. Sad su, po meni, tu samo visak, koji naravno treba odstraniti :)
 
Ja depilaciju kuci sama odradjujem....imam aparat za vruci vosak...i kad imam vremena ja to odradim na brzaka....
Jako sam zadovoljna...jer u salonima su mnoge nespretne, i cesto nisu dobro "potkovane" i ne odradjuju svoj posao kako treba...zavrse par kurseva i misle da su svu pamet sveta popile....:dash:
Bar u mojoj okolini nema dobrih kozmeticara...:roll:
 

Back
Top