[color=blue][b]IMA LI OVDE NEKOG STUDENTA ARHEOLOGIJE??[/b][

  • Začetnik teme Akhenaton
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
STO SE TOGA TICE IMA STA DA SE ISTRAZUJE NA NASIM PROSTORIMA, ALI BOJIM SE DA VLADA NE IZDVAJA DOVOLJNO SREDSTAVA ZA ISTRAZIVANJA!! DODUSE DO SKORO GOTOVO DA NIJE IZDVAJALA NISTA, ALI SAD JE MNOGO BOLJA SITUACIJA!! MOJ SAVET TI JE DA AKO IMAS MOGUCNOSTI PROBAS U INOSTRANSTVU, TAMO SU ARHEOLOZI DOBRO PLACENI U ODNOSU NA NASU ZEMLJU!!!

DRUGO, KAKO TI IDU STUDIJE???
 
Prosle godine sam otisao da obidjem jedno nalaziste kod Negotina..rimsko.A sad ne mogu da se setim kako se zove,uglavnom nije Felix romuliana koja je kodm Gamzigrada........a u zadnjem momentu Sarkamen...;)
Tako je zapusteno da je to prosto neverovatno,jednostavno nisam moga da verujem....prvo put do tamo je pravi seoski sa ogromnim rupama,trava do ramena,neobezbedjeno nalaziste,itd.Zamalo da upadnem u neku odaju koja je duboka brat bratu 7-8 metara.Katastrofa.A arheolozi tvrde da je bio nekad omanji rimski grad....
Eto takvo je stanje nase arheologije.....
Pozdrav svima
 
Arheologija??????????:
RAZMISLJAM DA UPISEM ARHEOLOGIJU, PA ME ZANIMA KAKAV JE PRIJEMNI, STA SE UCI, JELI ISUVISE TESKO? DA LI JE TACNO DA SE 70% LITERATURE MOZE NACI NA SAMO NA ENGLESKOM? :?: :?: :?:

I MOLIM BEZ KOMENTATARA TIPA: NECES SE OD TOGA HLEBA NAJESTI I SL.

UNAPRED HVALA
ALEKSA :lol:

...nemoj da razmisljas...
...UPISI... :)...
...neznam kakav je sad' prijemni, al' uskoro izlazi Informator, tako da tu mozes naci sve sto te interesuje...
...jesu ispiti obimni, obimna je i literatura, nije samo na engleskom vec i na drugim jezicima, ali...
...sve to mozes savladati... :)

...a posle savladjivanja...paa...
...ne gine ti Krstarica.. :wink:
...ako ne verujes mEni, pitaj Dona... :wink: :wink:.
 
tekla:
Najbolje bi bilo da odes do Filozofskog fakulteta u BG gde mozes da nabavis informator ili pogledaj njihov sajt. Postoji i sajt za sam smer arheologije, nadji ga preko krstarice/ jednostavno je. Ja sam student arheologije III godine i zelim ti mnogo srece...

alo tekla odluci se bre vec jednom da li si student arheologije ili istorije, pa kad vec lazes izaberi jedan identitet, jer mogu jednog dana da procitam na ovom forumu da si student nuklearne fizike.

cisto sumnjam da i srednju skolu imas!!
 
Evo ja. :)
Ne planiram nishta... Tokom studija treba shto vishe vremena da provodish na terenima, da idesh npr na praksu u Arheoloshki institut. Uglavnom se arheolozi i zaposhljavaju u muzeju. Ja bih najvishe volela da radim kao terenac... Al za to je potrebna dobra praksa. Ja sam ipak tek druga godina, al sam u toj prichi duze. Svakako je potrebno da zaista volish arheologiju, istoriju, da budesh veoma snalazljiv i uvek fer. Od arheologije nema dobre pare, ne upisuje se arheologija zbog zaposlenja. Ali, svashta moze novo da se uradi s arheologijom, ako postoji dobra ideja, volja, strpljenje i ko shto rekoh, snalazljivost. ;)
 
Evo ja kao student arheologije koji treba uskoro da diplomira iskreno da ti kazem da od posla u struci mozes da se oprostis u startu..ali nikad se ne zna..mada, vecina ljudi se pomiri sa saznanjem da se mozda nikada nece zaposliti u struci i kao sto rece Tinar -arheologija se ne upisuje zbog zaposlenja.
Eh, koleginice, a od kada to u arheologiji trebas da budes fer?malo je fer ljudi u arheologiji...a mnogo je losih ljudi u arheologiji...to je jedina mana arheologije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top