[color=blue][b]IMA LI OVDE NEKOG STUDENTA ARHEOLOGIJE??[/b][
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: [color=blue][b]IMA LI OVDE NEKOG STUDENTA ARHEOLOGIJE??[/b][

Akhenaton
    Guest

Podrazumevano [color=blue][b]IMA LI OVDE NEKOG STUDENTA ARHEOLOGIJE??[/b][

PLANIRAM DA UPISEM ARHEOLOGIJU PA ME ZANIMA KAKAV JE PRIJEMNI, STA SE UCI I DA LI JE ISTINA DA VECINA KNJIGA MOGU DA SE NADJU SAMO NA ENGLSKOM JEZIKU???
    Poslednji put ažurirao/la Prisoner : 17.09.2008. u 20:21

Početnik
    Učlanjen
    13.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ja studiram u inostranstvu i planiram da se opredjelim za Arheologiju. Onda bi najvjerovatnije zeleo da radim na nasim prostorima. Zanima me kakva su iskustva i da li je uopste moguce prebaciti se iz inostranstva?

AKHENATON
    Guest

Podrazumevano A

STO SE TOGA TICE IMA STA DA SE ISTRAZUJE NA NASIM PROSTORIMA, ALI BOJIM SE DA VLADA NE IZDVAJA DOVOLJNO SREDSTAVA ZA ISTRAZIVANJA!! DODUSE DO SKORO GOTOVO DA NIJE IZDVAJALA NISTA, ALI SAD JE MNOGO BOLJA SITUACIJA!! MOJ SAVET TI JE DA AKO IMAS MOGUCNOSTI PROBAS U INOSTRANSTVU, TAMO SU ARHEOLOZI DOBRO PLACENI U ODNOSU NA NASU ZEMLJU!!!

DRUGO, KAKO TI IDU STUDIJE???

tekla
    Guest

Podrazumevano

Najbolje bi bilo da odes do Filozofskog fakulteta u BG gde mozes da nabavis informator ili pogledaj njihov sajt. Postoji i sajt za sam smer arheologije, nadji ga preko krstarice/ jednostavno je. Ja sam student arheologije III godine i zelim ti mnogo srece...

Veoma poznat
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

hvala, ali vec sam uzeo informator i pogldao sajt ali tamo nemas nista konkretno o tome!!! ako zaista studiras arheologiju odgovori mi na pitanje!!!

tekla
    Guest

Podrazumevano

Upisala sam arch. 1999 a te godine nije bilo prijemnog. Zaista ne ynam nista o upisu i mislim da treba da odes licno i da se raspitas. Same studije su ok pogotovo otkad se pocelo raditi ponovom sistemu i mnogo je lakse. Ja nazalost studiram po starom i nemam bas mnogo veze sa studentima prve i druge godine.

Veoma poznat
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

OK, AKO MOZES MOLIM TE RASPITAJ SE O TOME, AKO NE MOZES, NEMA VEZE U SVAKOM SLUCAJU HVALA TI!!!

Friedrich
    Guest

Podrazumevano Zamalo da izginem

Prosle godine sam otisao da obidjem jedno nalaziste kod Negotina..rimsko.A sad ne mogu da se setim kako se zove,uglavnom nije Felix romuliana koja je kodm Gamzigrada........a u zadnjem momentu Sarkamen...
    Tako je zapusteno da je to prosto neverovatno,jednostavno nisam moga da verujem....prvo put do tamo je pravi seoski sa ogromnim rupama,trava do ramena,neobezbedjeno nalaziste,itd.Zamalo da upadnem u neku odaju koja je duboka brat bratu 7-8 metara.Katastrofa.A arheolozi tvrde da je bio nekad omanji rimski grad....
    Eto takvo je stanje nase arheologije.....
    Pozdrav svima

Arheologija??????????
    Guest

Podrazumevano STUDENTI ARHEOLOGIJE-JAVITE SE!!!

RAZMISLJAM DA UPISEM ARHEOLOGIJU, PA ME ZANIMA KAKAV JE PRIJEMNI, STA SE UCI, JELI ISUVISE TESKO? DA LI JE TACNO DA SE 70% LITERATURE MOZE NACI NA SAMO NA ENGLESKOM?

I MOLIM BEZ KOMENTATARA TIPA: NECES SE OD TOGA HLEBA NAJESTI I SL.

UNAPRED HVALA
    ALEKSA

Aktivan član
    Učlanjen
    09.12.2003.
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano Re: STUDENTI ARHEOLOGIJE-JAVITE SE!!!

Citat Original postavio Arheologija??????????
    RAZMISLJAM DA UPISEM ARHEOLOGIJU, PA ME ZANIMA KAKAV JE PRIJEMNI, STA SE UCI, JELI ISUVISE TESKO? DA LI JE TACNO DA SE 70% LITERATURE MOZE NACI NA SAMO NA ENGLESKOM?

I MOLIM BEZ KOMENTATARA TIPA: NECES SE OD TOGA HLEBA NAJESTI I SL.

UNAPRED HVALA
    ALEKSA
    ...nemoj da razmisljas...
    ...UPISI... ...
    ...neznam kakav je sad' prijemni, al' uskoro izlazi Informator, tako da tu mozes naci sve sto te interesuje...
    ...jesu ispiti obimni, obimna je i literatura, nije samo na engleskom vec i na drugim jezicima, ali...
    ...sve to mozes savladati...

...a posle savladjivanja...paa...
    ...ne gine ti Krstarica.. :wink:
    ...ako ne verujes mEni, pitaj Dona... :wink: :wink:.

Aktivan član
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

:? E st mene da pita ,pa ja nisam zavrsio Arheologiju,no Filozofiju....Ono,jes da imam onaj detektor za trazenje starih parica i djindjuva........Dakle....ne mene no Enu...drz te Enu....za arheologiju........

Aktivan član
    Učlanjen
    09.12.2003.
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano ...hmm...pa neces ga ti mEni...

Citat Original postavio DON
    :? E st mene da pita ,pa ja nisam zavrsio Arheologiju,no Filozofiju....Ono,jes da imam onaj detektor za trazenje starih parica i djindjuva........Dakle....ne mene no Enu...drz te Enu....za arheologiju........
    ...OK...OK...
    ...DRZ TE DONA...
    ...ZA...
    ...KRSTARICU...
    :wink:

ARHEOLOGIJA???????????
    Guest

Podrazumevano

UZEO SAM JA INFORMATOR PROSLE GODINE I U NJEMU NE POSTOJI NISTA ODREDJENO (KAD BI BAR IMAO JEDAN PRIMER TESTA DA ZNAM ODPRILIKE STA SE TRAZI NA PRIJEMNOM). TAKO DA MI JE SVAKA INFORMACIJA KORISNA.

TAKO DRAGA ENA, BEZ OBZIRA NA TO STO SI "DAVNO" ZAVRSILA KAZI MI BAR NESTO O TOME KAKAV JE BIO TVOJ PRIJEMNI!

Veoma poznat
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio tekla
    Najbolje bi bilo da odes do Filozofskog fakulteta u BG gde mozes da nabavis informator ili pogledaj njihov sajt. Postoji i sajt za sam smer arheologije, nadji ga preko krstarice/ jednostavno je. Ja sam student arheologije III godine i zelim ti mnogo srece...
    alo tekla odluci se bre vec jednom da li si student arheologije ili istorije, pa kad vec lazes izaberi jedan identitet, jer mogu jednog dana da procitam na ovom forumu da si student nuklearne fizike.

cisto sumnjam da i srednju skolu imas!!

Nov član
    Učlanjen
    10.11.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: [color=blue][b]IMA LI OVDE NEKOG STUDENTA ARHEOLOGIJE??[/b][

Da li NEKO moze da mi kaze da li je moguce naci neki posao posle arheologije?
    Ne mora to da bude posao pravog arheologa ali da ima bar malo veze sa arheologijom.
    I ako ovde postoji neki student arheologije, mogao bi da mi kaze gde planira da radi...

Nov član
    Učlanjen
    10.11.2008.
    Reputaciona moć
    0

Da li neko moze da mi kaze ima li posla posle arheologije?
    Ne mora da bude posao pravog arheologa, vec nesto slicno, muzej ili tako nesto.
    Gde studenti arheologije planiraju da rade?

Veoma poznat Tinar (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    152

Evo ja.
    Ne planiram nishta... Tokom studija treba shto vishe vremena da provodish na terenima, da idesh npr na praksu u Arheoloshki institut. Uglavnom se arheolozi i zaposhljavaju u muzeju. Ja bih najvishe volela da radim kao terenac... Al za to je potrebna dobra praksa. Ja sam ipak tek druga godina, al sam u toj prichi duze. Svakako je potrebno da zaista volish arheologiju, istoriju, da budesh veoma snalazljiv i uvek fer. Od arheologije nema dobre pare, ne upisuje se arheologija zbog zaposlenja. Ali, svashta moze novo da se uradi s arheologijom, ako postoji dobra ideja, volja, strpljenje i ko shto rekoh, snalazljivost.
    Ne volem potpise!!!

Početnik epona (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Evo ja kao student arheologije koji treba uskoro da diplomira iskreno da ti kazem da od posla u struci mozes da se oprostis u startu..ali nikad se ne zna..mada, vecina ljudi se pomiri sa saznanjem da se mozda nikada nece zaposliti u struci i kao sto rece Tinar -arheologija se ne upisuje zbog zaposlenja.
    Eh, koleginice, a od kada to u arheologiji trebas da budes fer?malo je fer ljudi u arheologiji...a mnogo je losih ljudi u arheologiji...to je jedina mana arheologije.

Početnik
    Učlanjen
    07.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bole065 Pogledaj poruku

Zanima me kakva su iskustva i da li je uopste moguce prebaciti se iz inostranstva?
    Može, zašto ne?
    Autobusom, kolima, avionom, stopom ...
    Čak može i na nekom trotinetu ili rolšuama ....
    Sam biraj.

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Hm, matora tema... odgovori dobijeni... nema svrhe. Lock!

Slične teme

1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 02.04.2004., 01:38
  2. Problem [color=blue]backup[/color]-ovanja
    Autor luknem u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09.01.2004., 22:02
  3. [color=blue]NASIM ZLATNIM ODBOJKASIMA[/color]
    Autor ne-bi-tno u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.09.2003., 12:14

Pravila za slanje poruka