Наташа Кандић - територијалне претензије Србије !

Lacibg

Buduća legenda
Poruka
26.498
2913_izjava.jpg

Изјава недеље у НИН-у :

„Neću da glasam za Ustav jer on podrazumeva teritorijalnu
pretenziju Srbije prema drugima. Tu pre svega mislim na Kosovo.”


Nataša Kandić, direktorka Fonda za humanitarno pravo

http://www.nin.co.yu/

Дефинитивно је заслужила медаљу С.Месића.
И не само да је заслужила него је и даље "одрађује" :evil:
 
Torrente-BG:
Ta natasa Kandic je zivi primer koliko je ova zemlja Srbija otvorena za razlicita razmisljanja.
Pa toj Kandickoj bi sa slicnom pricom glavu odrubili i u vecini tzv zapadnih demokratskih zemalja a o onim istocnim i da ne pricam,a ona u Srbiji opusteno ,jos i uz pomoc nekih medija lupeta gluposti svaki dan.
a vidis recimo nisam siguran u to sto pricas jer recimo po SAD i UK imas mnogo takvih ljudi koji kritikuju plitiku SAD na slucan nacin pa nista gostuju po TV i ostalo i niko im ne preti...mislim da si nas precenio...
 
Eraserhead:
Šta tu nije istina?

ja prvi ne kapiram kosovo kao srce srbije i ne znam sta sve ne..i mislim da bi trebalo podici zid prema tom kosovu ili odseci ga, ako necemo da trunemo zajedno josh narednih pola veka.
ali izjava joj je krajnje glupa.
srbija ima pravo da u ovom trenutku ubaci u preambulu deo o kosovu. chak i ako to nece imati neko preveliko dejstvo. neka je to i krajnja glupost koju ova vlast radi da bi mazala ochi narodu, ali kako moze srbija da ima pretenzije prema nechemu sto josh nije prestalo formalno da bude njen deo, vec samo nema efektivni suverenitet nad tim?
uostalom,legitimno je da ima "pretenzije" prema teritoriji nad kojom je do juche imala punu suverenost.
od te tacke i polazi nasha pregovaracka pozicija.
u ustavu ne stoje karlobag ili virovitica, bosna....vec kosovo.
ako joj je to jedini razlog zasto bi trebalo bojkotovati ustav, onda je to bullsh...
jednostavno me nervira me sto se previshe naprimala na tu njenu prichu; kao da joj je posao da postane showman, medijska zvezda, svrha-davanje uvek provokativnih izjava...:roll:
 
~Petar~:
ja prvi ne kapiram kosovo kao srce srbije i ne znam sta sve ne..i mislim da bi trebalo podici zid prema tom kosovu ili odseci ga, ako necemo da trunemo zajedno josh narednih pola veka.
ali izjava joj je krajnje glupa.
srbija ima pravo da u ovom trenutku ubaci u preambulu deo o kosovu. chak i ako to nece imati neko preveliko dejstvo. neka je to i krajnja glupost koju ova vlast radi da bi mazala ochi narodu, ali kako moze srbija da ima pretenzije prema nechemu sto josh nije prestalo formalno da bude njen deo, vec samo nema efektivni suverenitet nad tim?
uostalom,legitimno je da ima "pretenzije" prema teritoriji nad kojom je do juche imala punu suverenost.
od te tacke i polazi nasha pregovaracka pozicija.
u ustavu ne stoje karlobag ili virovitica, bosna....vec kosovo.
ako joj je to jedini razlog zasto bi trebalo bojkotovati ustav, onda je to bullsh...
jednostavno me nervira me sto se previshe naprimala na tu njenu prichu
Kao što rekoh, priča bez argumenata, samo da kontrira. Fino si sve objasnio.
 
~Petar~:
ja prvi ne kapiram kosovo kao srce srbije i ne znam sta sve ne..i mislim da bi trebalo podici zid prema tom kosovu ili odseci ga, ako necemo da trunemo zajedno josh narednih pola veka.
ali izjava joj je krajnje glupa.
srbija ima pravo da u ovom trenutku ubaci u preambulu deo o kosovu. chak i ako to nece imati neko preveliko dejstvo. neka je to i krajnja glupost koju ova vlast radi da bi mazala ochi narodu, ali kako moze srbija da ima pretenzije prema nechemu sto josh nije prestalo formalno da bude njen deo, vec samo nema efektivni suverenitet nad tim?
uostalom,legitimno je da ima "pretenzije" prema teritoriji nad kojom je do juche imala punu suverenost.
od te tacke i polazi nasha pregovaracka pozicija.
u ustavu ne stoje karlobag ili virovitica, bosna....vec kosovo.
ako joj je to jedini razlog zasto bi trebalo bojkotovati ustav, onda je to bullsh...
jednostavno me nervira me sto se previshe naprimala na tu njenu prichu; kao da joj je posao da postane showman, medijska zvezda, svrha-davanje uvek provokativnih izjava...:roll:

Pisati ustav pre rešenja pitanja Kosova je besmisleno, jer ne znamo gde su nam granice. Trpati Kosovo koje je de facto nezavisno u taj ustav je još besmislenije. Ustav takođe odobrava upotrebu vojske van granica Srbije što je loše i može bitio ostavljanje prostora za neke budućže ratove.

Srbija treba da bude ta koja će ponuditi Kosovu referendum i postepenu nezavisnost u zamenu za ostvarivanje puinih prava Srba na Kosovu i zaštitu spomenika.

Nezavisnost nije više naša tema. naša tema je danas to da li će Srbi biti pomenuti u Ustavu Kosova, da li će biti konstitutivan narod, da li će srpski jezik biti zvaničan, da li će postojati škole na srpskom, da li će postojati autonomija severa. Ne da bismo mi taj seve odvojili već da bi Srbi ostvarili svoja prava.

Nataša je potpuno u pravu. Ovo je antisrpski ustav.
 
Колега де факто независно? :) Ко је то рекао или написао. Да ли је то тачка 1. на састанку месне заједнице Чеда Јовановиоћ? Колико сви знамо решење ће бити тек на пролеће. Иначе Косово је увек био део Србије. Наташин бивши муж је отишао тамо мислећи да ће далеко да побегне од ње. Преварио се човек :)
 
Eraserhead:
Pisati ustav pre rešenja pitanja Kosova je besmisleno, jer ne znamo gde su nam granice. Trpati Kosovo koje je de facto nezavisno u taj ustav je još besmislenije. Ustav takođe odobrava upotrebu vojske van granica Srbije što je loše i može bitio ostavljanje prostora za neke budućže ratove.

Srbija treba da bude ta koja će ponuditi Kosovu referendum i postepenu nezavisnost u zamenu za ostvarivanje puinih prava Srba na Kosovu i zaštitu spomenika.

Nezavisnost nije više naša tema. naša tema je danas to da li će Srbi biti pomenuti u Ustavu Kosova, da li će biti konstitutivan narod, da li će srpski jezik biti zvaničan, da li će postojati škole na srpskom, da li će postojati autonomija severa. Ne da bismo mi taj seve odvojili već da bi Srbi ostvarili svoja prava.

Nataša je potpuno u pravu. Ovo je antisrpski ustav.
fenomenalno.....ovo ce sigurno biti potvrdjeno u naredna dva dana...a najverovatnije vec i sutra....lepi suncani dani ovaj vikend...a i duze...kazu do mitrovdana...znate
 
Lacibg:
2913_izjava.jpg

Изјава недеље у НИН-у :

„Neću da glasam za Ustav jer on podrazumeva teritorijalnu
pretenziju Srbije prema drugima. Tu pre svega mislim na Kosovo.”


Nataša Kandić, direktorka Fonda za humanitarno pravo

http://www.nin.co.yu/

Дефинитивно је заслужила медаљу С.Месића.
И не само да је заслужила него је и даље "одрађује" :evil:

HAHAHAHAHAHAHA... teritorijalna pretenzija nad sopstvenom teritorijom... vrhunac mazohizma...

No, ja to ovako gledam,
Ja imam pretenzije prema mojoj dbevnoj sobi i ko nasilno udje sledeće sa kim će razgovarati je Sveti Petar...
:razz: :razz: :razz: :razz:
 
dr hirurg:
Колега де факто независно? :) Ко је то рекао или написао. Да ли је то тачка 1. на састанку месне заједнице Чеда Јовановиоћ? Колико сви знамо решење ће бити тек на пролеће. Иначе Косово је увек био део Србије. Наташин бивши муж је отишао тамо мислећи да ће далеко да побегне од ње. Преварио се човек :)
Prevario je on nas cim je ostavio nama u "nasledje" :wink:
 
kreativac:
Има ли неко идеју,како да ми лепо оставимо нама Косово а Шиптаре пребацимо преко Проклетија,све са Љазером Стојановићијем,бившим мужем Наташе Кандић?
Има колега. Сјајан план, оставио нам га у наслеђе Лека Ранковић. Надам се да га неко чува и листа :)
 
dr hirurg:
Колега де факто независно? :) Ко је то рекао или написао. Да ли је то тачка 1. на састанку месне заједнице Чеда Јовановиоћ? Колико сви знамо решење ће бити тек на пролеће. Иначе Косово је увек био део Србије. Наташин бивши муж је отишао тамо мислећи да ће далеко да побегне од ње. Преварио се човек :)

Pa što ne ode premijer Srbije u Prištinu ako nije nezavisno.

Možemo mi sada da se lažemo i smišljamo kako će Kosovo biti deo Srbije i nakon završetka pregovora.Međutim tako samo štetimo onim ljudima što na Kosovu žive i očekuju spas od Srbije. Srbija treba spas da im donese tako što će uspostaviti kontakt sa institucijama Kosova i izneti želju da se dogovori oko nezavisnosti Kosova. U isto vreme će Srbima uputiti znak da se okrenu Prištini i zadrže veze sa Beogradom koji će nastaviti da lobira za njihova prava.

Samim tim će Srbija i u mewđunarodnoj zajednici obrisati veliki deo onog lošeg imidža koji joj je ostao od vremena Miloševića i radikala i predstaviti se kao jedna moderna i tolerantna zemlja.

Sem toga Srbija će i sebi rešiti problem nedefinisanosti teritorije.

Vi ste kolega neozbiljan čovek te ako ne shvatate ovo pročitajte dva puta.
 

Back
Top