DIGITV ili TOTAL TV

STA JE SA SEVERNIM DELOM SRBIJE! MI SMO ZADOVOLJNI IS SA DIGI TV OM! JA SAM KORISNIK DIGI TV! TAKO DA SAM ZADOVOLJAN! POCEMU SUDECI DA JE TOTAL TV BOLJI OD DIGIA? OBJASNITE MI! MOZDA CU I JA DA PREDOMISLIM!

HVALA
 
Ljudi budimo realni, TOTAL TV je bolja opcija i imas veci izbor, no ipak kada na mesecnom nivou izracunas da moras da das 300 za RTS, pa 1000 (750 programi + 250 receiver ukoliko imas tanjir - ako ne onda +5000 din+4200 ugradnja) za TOTAL TV, onda je to glupo, za te pare je i internet skup!!! A uostalom ko jos ima toliko vremena pa da kaze na kraju meseca da se to isplati!
DIGI TV je bas prilicno siromasna ponuda kablovske preko satelita, mozda bi bilo bolje da imaju 5 stranih titlovanih kanala nego 25 netitlovanih, no svakako je daleko jeftinija varijanta i mislim da bi je trebalo podrzati jer zaista 390 dinara bez dodatnog ulaganja je realna cena (sa RTS pretplatom to je 690 dinara).
Sve o TOTAL TV mozete videti na www.totaltv.co.yu, a o DIGI TV mozete se informisati na telefone CallCentra 0700701701.
 
Giovanna:
Mozda glupo pitanje ali cemu Total TV ili Digital onima koji imaju Satelitsku Antenu ?

Kao što rekoh na drugom postu u velikoj sam dilemi da nabavim tunovu famoznu stvar na našem tržištu "Kablovska preko satelita". Prvi je tu poveo SBB u narodu poznat kao "derač kože sa leđa" kada su cene u pitanju, sa svojom ponudom Total TV. A onda se počelo pričati o nekom Rumunskom DIGI TV - u koji će biti upola jeftiniji (što se ispostavilo da je tačno).
Moj finalni zaključak je koliko para toliko i muzike (u ovom slučaju programa), oni koji imaju satelitsku antenu a nemaju dobar geografski položaj Total TV i Digi TV dobrodođu da iskoriste svoju opremu i dobiju 200 TV kanala.
U prvom slučaju sa Digi TV-om se dobije došta lošiji izbor domaćih programa (ima izgleda da se ta lista proširi, ali ne preterano) za malo para 390 din. do 530 din. mesečno.
Ugradnja je besplatna u slučaju da se oprema iznajmljuje na godinu dana sa ugovorom, ako se kupuje cena je 80e.
U drugom slučaju sa Total TV-om se dobija dosta bolji izbor domaćih i stranih (titlovanih/sinhronizovanih) kanala ali po većoj ceni počevši od 590 dinara pa sve do 2800 din. Ugradnja košta 50e ako se oprema iznajmljuje na dve godine (ukjučuje: aktvaciju, montažu itd.), ako se kupuje risiver je 6400 din + 2400 din aktivacija i montaža i pride Vam treba tanjir i LNB (cena zavisi od prodavca gde nabavljate Total TV). Da napomenem da u kompletnom paketu koji dobijate na IZNAJMLJIVANJE sa Total TV-om ulazi i monoblok koji Vam omogućava da istom antenom pratite dva satelita (ali risiver dozvoljava ukupno 200 kanala).
Zaključak je Digi je dosta povoljniji ugovor Vas obavezuje na godinu dana plaćanja pretplate i daje jako dobar izbor kanala i opremu na korišćenje. Znači spremite olovku da potpišete ugovor (ako još nađete nekog da vam izvrši ugradnju) i 390 din krajem meseca februara (do tada je gratis pretplata). Informacije sam pronašao na sajtu lokalnog dilera za Novi Sad.
http://digitv.antenashop.com
Za Total TV ako nemate ništa od opreme spremite 50e i 590din. sledećeg meseca za osnovni paket, ako ste zaljubljenici u TV moraćete da doplatite dodatne pakete koji su nema sumnje vrhunski, a ako imate nešto od opreme imate puno kombinacija koje možete izvesti. Više informacija sam takođe našao na sajtu jednog od lokalnih dilera u Novom Sadu
http://elektroplus.co.yu

Što se tiče PINK paketa cena je paprena za 10 kanala, ali taj paket Pink i nije namenio onima koji nisu spremni da to debelo plate.

Nadam se da sam uspeo da delom razjasnim ljudima o čemu se radi s' obzirom da sam mesece proveo surfujući i raspitujući se o čemu se radi i koje su fore u tome.
 
Pa vidite u cemu je stvar, imam informacije iz prve ruke jer sam zastupnik jednog dilera.
Ocigledno je da je velika zainteresovanost za Digi TV, upravo zbog opreme i montaze koji su besplatni. Cena osnovnog paketa je 390,00 od februara, a do tad je gratis. Osnovni paket ima 30 kanala, sto zemaljski sto satelitskih, a vi u svakom slucaju mozete da se opredelite i za neki od dopunskih paketa po malo vecoj ceni od onog osnovnog. Sta se tu dakle desilo izmedju ove dve firme... Total je ,,derao'' korisnike prvo sa cenom opreme, a kad se konkurencija pojavila daju opremu gratis ali morate da platite instaliranje opreme i to nije mala stavka s obzirom da smo primorani da placamo ,,nacionalni javni servis'', pa kad se sve sabere, 1/4 plate ide na televizijski program, e... u tom slucaju morali bi da budemo besposleni ili nezaposleni da bi to sve odgledali, a u tom slucaju koliko je njih spremno da se opredeli za tako nesto ako nema licna primanja? Sve u svemu da zakljucim Total TV je shvatio da gubi trziste pa je otisao korak nize sa gratis opremom, ali to nije dovoljno, jer Digi vam je sve to omogucio plus besplatnu montazu, imaju svoje instalatere u svakom okrugu. Nezvanicno saznajem da ce pink paket da kosta oko 1,700.00 din. da li je to primamljivo, mislim da bismo iskoristili to sto platimo ne bi trebali da se odvajamo od tv prijemnika. Ipak velika je sad borba na trzistu izmedju digija i totala tako da ocekujem i malo zesci sukob u vidu inspekcija i sl. Toliko, ako imate komentar napisite. Mislim da je pojasnjeno sve.
 
DanijelVR:
Sto naplacuju i aktivaciju ako vec daju sve besplatno
Opasna je konkurencija nikad neznas sta ce biti sledeci potez konkurenta
ocekujemo odgovor pa nastavljamo sa komentarima
pozZ
Aktivaciju naplacuju zato sto su se preracunali u svemu, a ipak je cinjenica da nisu ocekivali ovakvu konkurenciju. Ako Digi TV ima profit sa besplatnom opremom i besplatnom instalacijom iste opreme, zamislite koliko u tom slucaju Total TV dere korisnike. Sad su shvatili da su mogli da daju i povoljnije uslove ali ipak kasno...
 

Back
Top