Egipat

KO BRE ZAVRNUO !?!?!?!?!?

vize kostaju 17 USD i dobijas ih na aerodromu bez problema

kupuju se na salterima banaka (?!) koje su u bescarinskoj zoni

Tako je barem u Kairu, a ako ces u dolinu kraljeva, to ti je najblizi aerodrom. Imam tonu informacija o Egiptu, jer sam cesto poslom tamo posto radim ya jednu USA firmu blah blah balah, nebitno

ail ovo za vize je proverena informacija, jer sam bio prosle nedelje par dana

kad ce nam svi zavrnuti, egipcani nece

do not worry :)
 
insider032:
KO BRE ZAVRNUO !?!?!?!?!?

vize kostaju 17 USD i dobijas ih na aerodromu bez problema

kupuju se na salterima banaka (?!) koje su u bescarinskoj zoni

Tako je barem u Kairu, a ako ces u dolinu kraljeva, to ti je najblizi aerodrom. Imam tonu informacija o Egiptu, jer sam cesto poslom tamo posto radim ya jednu USA firmu blah blah balah, nebitno

ail ovo za vize je proverena informacija, jer sam bio prosle nedelje par dana

kad ce nam svi zavrnuti, egipcani nece

do not worry :)
Kontiki kaže, vize u ambasadi..
 
Cao svima obozavaocima Egipta.Ja sam bila letos u Hurghadi.I bilo je fenomenalno.Mnogo sam naucila,divno se provela na izletu u pustinju sa motorima,dobila divnu boju...A i eto zaljubila sam se u ,mislim najlepseg momka na svetu...
 
Šakal:
Hm...Egipat...Mitologija...Amon-Ra...piramide...pesak...Afrika...Nil...Sfinga...Tutankamon...mumije...Amenti...
Šta znamo i od čega početi...koliko znamo i koliko nam treba to što znamo...!?
Turizam po Egiptu...bio neko...impresije...mišljenja...ybg. valjda neko i napiše nešto...;)
Btw. tema je za ''ovde''...ne za 'istoriju'...ni slučajno 'svaštaru'...dakle ostaje ovde!

Nažalost smo mnogo kratkovidi i pohlepni. Nikad ne idem kao Turista nigde, već tražim suštinske odgovore koje su nam drevni postavili. Ali, dokazaće se da smo iz Egipta i da smo preuzeli većinski osnov kulture, religije, magije, ekonomije, pa čak i tajnih organizacija ... i svega onoga što čini tzv. dominantnu civilizaciju

Jedan je Šakal, te iz tog razloga dajem mu jedan mali segment iz svojih inspirativnih knjiga koje prevodim i štampam u samo nekoliko primeraka za samo prijatelje po Svetu. Iako su teme esencijalne i nabijene kontrastima od svake se može napisati po knjiga.
Evo jedna, nadam se da će Vas inspirisati stari duh naših drevnih :

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Nisi bila zadovoljna da budeš Kraljica Nefertiti, već si mi prigovarala i dosađivala kako bi i ti Božanstvo da postaneš prečesto na isti način i neautentično, baš kao što sam i Ja. Zaslepljena vidljivim poštovanjem, lepotom i slavom nepodnoseći potajno sebe kada sam Ja bio sam i usamljeno Božanstvo, bez tebe, samo jedini Faraon primajući potpuno sam slavu i prokletstvo, vladajući uvek sam narodom i robujući sveštenstu i ceremonijama, sam gradeći i uništavajući, sam hraneći ili izgladnjivajući iz jedino mojih riznica, gde su milenijumske odgovornosti i pokornost mene učinili Bogom samo da bih odgovorno održao prvo seme civilizacije, a ne kako ti vidiš da su me drugi Bogovi slučajno svojom igrom odredili samo zbog nekih okolnosti moći, slave, plodnosti i lepote.
Ali draga moja Ženo, Kraljice, Nefertiti, ti koja dolaziš uvek meni i narodu lepotom božanstva, jesi istinska žena u koju ne sumnjam i za kojom jedino mogu da žudim i tvoje božanstvo je stvarno i moja želja je da te proglasim pored sebe za Boga, odričući se moći prema tebi, jer dajući pola svojih moći tebi u ruke, zar nisi uvidela da si mi jedini život, zar nisi uvidela da si mi jedina smrt i svega drugog što je izgrađeno više od dva milenijuma. Razgnevila si sveštenstvo i okrenula ga protiv mene, jer si me na lukav način nepromišljeno i nesmotreno privolela na reformu Bogova, vere, religije i nauke, narod se zbunio i otuđio, dok su se drugi kao Hesiti bunili iz nepoštovanja, saveznici Mitani su mi stradali u ratovima i pobunama, bolesti su velike i strašne naišle i kada je polovina naše božanske dece pomrlo, a onda si i Ti otišla u piramidu pre mene okupana večnim lotosovim mirisima mladosti kada su svi bili zbunjeni proteklom reformom, jer sam ponovo ostao sam kao i pre ali sada kao tužan, možda i najjadniji Faraon od koga se svi okreću, proglasivši me za najvećeg krivca i jeretika.
Trošeći moć, bogatsvo i carstvo, rušeći milenijumski autoritet i veru, gradeći novu Armanu svađajući se sa tradicionalnim sveštenstvom, menjajući Amona za Atona, shvatanjima i mišljenjima, reforme prema sveštenstvu i astronomima nisu uspele, a sve to i uz sva ta razaranja koja sam neželeći činio slab zbog tebe Ženo, da bih te stvorio pored mene Faraona Akenatona kao ravnopravnu vladarku i boginju Faraona Nefertiti... , ali kako sam celu ravnotežu tadašnjeg poznatog sveta izbacio iz balansa, bio sam kažnjen od naroda egipatskog, sveštenstva, neprijateljskih naroda i samih bogova..., pa ima li za mene još nedoživljenog prokletstva osim da se Aton na nebu ugasi...
~ Σ ~
... znam da me ne voliš sa svim mojim ceremonijama moći i da sve to sama teško podnosiš ako nisi u centru poštovanja autoriteta i na kraju raskoši bez kojeg nemožeš kao i svog jakog ženskog elementa koji upravlja strogo tobom, ali znaj i ovo: da će me tvoje žensko božanstvo uvek koštati polovine mog carstva..., ako i u tom slučaju ne budeš zadovoljna i budeš tražila više od pola košta će me gubitkom moći, a na kraju i smrti ..., i znaj da je rizik prevelik kada mogu nestati sve buduće generacije Faraona, jer vidiš da su za opomenu moju prestonicu Armanu kamen po kamen razgradili, da su me izbrisali svuda gde sam bio uklesan u najtvrđem i najvišem kamenu, pa čak i na svom sarkofagu, da su Amonu vratili moć od mog boga sunca Atona, da mi se čak i naslednik preobratio od Faraona Tutankatona u Tutankamona, pa te pitam čemu sva ta silna građevinska zdanja, i tolika žrtva bogovima naroda egipatskog, ako su moji faraonski preci uzaludno živeli u gradozidanijama prve civilizacije i našeg egipatskog naroda koji je u iskrenosti ljubavi prema Faraonima kupajući se sopstvenim znojem gradovima nad gradovima, hramovima nad hramovima i piramidama nad piramidama?
~ Τ ~
... i na kraju znaj da mi nije žao što sam te proglasio za Božanstvo, Izido, majko Egipta, ženo moja, kraljice moja, boginjo moja..., Nefertiti moja..., jer stvorih Tebe pored Sebe... i opet bih istu cenu svoju platio večnom smrću da budeš opet o moja Ženo, o Faraone Nefertiti moj prvi ženski elementu svih prvih civilizacija..., makar to bio opet samo jedan, ali najlepši dan .
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
-Ehhhh ...Ägipat - ostade jedan deo mene tamo
i malo je falilo da se odande ne vracam
u svakom slucaju idem opet .
pocecu sa ovim textom -




Zidine dvorca biće slične zidovima Jerusalima, osetićeš da to mesto odiše svetošću. Vetrovi koji će odnekud zaduvati biće blagi a ti ćeš se setiti pesme koju ti je majka pevala uspavljujući te jedne večeri kada si imala samo dve godine života, mada se ljudi obično toga ne sećaju. Tek si učila pokrete, upijala reči, privikavala se na oblike stvari. Bila si gost u jednom svetu koji nisi birala i zarobljenik u telu deteta, a ona je tako lepo pevala. Bila je mlada i imala je tvoj oblik očiju a ti nisi imala moć da joj kažeš da nikada ne prestane sa tim, da ne dozvoli da dođu neke druge večeri u kojima će tišina pevati a majke zaćutati. Međutim, ovog trenutka, ta pesma će biti tako živa i ti ćeš je zapevati dok budeš koračala ka dvorcu. Začudo, ta pesma će biti SEZAMEOTVORISE za kapije dvorca, osetićeš kako padaju teška vrata, osetićeš tu silinu i pomisliti: Nije li ovo samo slučajnost? Ali u božijem delu nema slučajnosti i na kraju ćeš morati to sebi da priznaš. Ući ćeš i odmah ćeš shvatiti da si tu već bila nekada ali nikada nećeš zaista doznati kada i kako. Dvorac će imati hiljadu soba ali ti se nećeš dvoumiti, jer ćeš shvatiti da ideš ka jednoj posebnoj sobi mada nećeš znati šta te čeka tamo. Sedeću ti okrenut leđima na prestolu od slonove kosti i kada uđeš znaću da si to ti. Pitaću se kako te znam a da te nikada ranije nisam sreo, ali će odgovori biti brojni i dolaziće sami od sebe. Nekima ću verovati, a neke puštati da odu sa otkucajima sata koji će biti od masivnog drveta i star hiljadama godina, zapravo biće stariji od vremena


 
Kad je zagrlim i ona svoje ruke raširi,
ja sam kao putnik koji se vraća iz Arabije
prožet mirisima.

*
Toliko je srcu mome do tvoje ljubavi
da mi se polovina kose rasturi
kad trčim tebi u susret.

Popraviću kovrdže svoje
da svakog trena budem spremna.
8-)
 
Bila u Oktobru 2006. na 16-odnevnom letovanju u mestu Ain El-Soukhna.
Fanatstično more pre svega, i ostalim samprezadovoljna.

Evo malo duha afrike. Narod u Kairu....
aaaagt4.jpg


huhuruhuiv1.jpg


hehemn4.jpg
 

Back
Top