Moral ili glas protiv Zakona o amnestiji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mit dunavskih rusalki

Zainteresovan član
Poruka
416
Zakonskim predlogom koji je Vlada na predlog Ministra pravde Zorana Stojkovića nakon što je posle pobune u srpskim zatvorima dao robijašima da će im skratiti kaznu za 1/4 a potom javno obećao za 1/3, upućen je Parlamentu 15.9.2006. godine. Iako u obrazloženju, koje je inače svojstveno imenovanom, odnosno idiotsko, nema pomena da je milost DSS-a vezana za usvajanje Ustava, na sva usta o tome priča. To je uzurpiranje i zloupotreba vlasti i položaja.
Ukoliko ste spremni da pokušamo da onemogućimo masovnu najezdu ubica, dilera droge, nasilnika svake fele i kriminalaca uopšte na naše ulice, pošto ih i ovako ima previše, radi zaštite prava naše dece na bezbedan život, pridružite se potpisivanju peticije protiv usvajanja Zakona o amnestiji, koju pokreće ''Gradjanski forum za zaštitu prava na bezbedan život 'Isidora Ivković' Beograd''

Svoj eksplicitan stav o protivljenu usvajanja Zakona o amnestiji možete diostaviti na e-mail Gradjanskog foruma: gf-zazivot@ptt.yu.
Pozdrav zabrinutim roditeljhima
Živojin Ivković
 
Ma to se radi s vremena na vreme...mislim da svaki predsednik tokom mandata odradi neka pomilovanja (možda ima i obaveznu kvotu, ko zna) i skraćenje kazni zatvorskih, indeed.
A kaži mi što te se to tiče, ali stavrno ?
Oni koji su po zatvorima su mizze naspram onih koji se vozikaju gradom Beogradom :D
 
Betty:
Ma to se radi s vremena na vreme...mislim da svaki predsednik tokom mandata odradi neka pomilovanja (možda ima i obaveznu kvotu, ko zna) i skraćenje kazni zatvorskih, indeed.
A kaži mi što te se to tiče, ali stavrno ?
Oni koji su po zatvorima su mizze naspram onih koji se vozikaju gradom Beogradom :D
Betty, pa i nisi u pravu. Amnestija koju svojiom odlukom u povodu odredjenih praznika donosi Predsednik republike je akt mislosrdja koji se odnosi na konkretne licnosti za koje su pedagozi konstatovali da ispunjvaju zakonom utvrdjene uslove.
Ovo je Zakon sui generis, koji Zakonodavac, odnosno Skupstina na predlog Vlade, linearno abolira sve kriminalce, ili bolje receno vise od 95% kriminalaca, medju kojima i ubice koje nisu osudjene na 40 godina, odnosno na maksimalnu kaznu zatvora.
To sto je ministar pravde izmanipulisao gradjane to je druga stvar.
Inace, ja sam diplomrani pravnik i otac ubijenog deteta.
 
Uh...a šta misliš da bi se peticijom postiglo i šta tačno u Zakonu o amnesitiji (jel usvojen? Kad? ) je problematično?
Nisam znala da se SME abolirati max. kazna zatvora :shock: To ne bi smelo da može. Il bi onda trebalo onako američki da se nakarika žpo 359 godina zatvora za neke ljude.
Ovo je obično rasuđivanje, nisam pravnik, želim da znam i da vidim šta se može učiniti, ako može.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top