Problem nadogradnje rezaca! Hitno!!!!!!!

L

Luknic

Gost
Kupio sam CD/RW LiteON 52x32x52. Nikako nece da se prijavi posle nadogradnje. Pored rezaca u racunaru imam i LG52 CD medij koji je spojen preko IDE kabla sa HDD. HDD mi je Maxtor ATA 100. Dakle, LiteOn medij sam spojio sa novim IDE kablom na maticnoj ploci i naravno podesio sam jampere(rezac LiteOn je master a LG CD je ostao na Slave povezan sa HDD-koji je master na primary portu). Nemam pojma sta se desava. Ako mozete hitno mi pomozite. Napajenje kucista mi je 200W sa maticnom plocom Fast fame i AMD-ovim athlonom na 1,33Ghc i sa 256 MB SDRAMA.
 
1. proveri da li ti je dobro podesen BIOS
2. postavi CD snimac na SLAVE umesto na master
3. ako si sve povezao kako treba, bios podesio i prebacio na SLAVE a ne radi... probaj jednostavno da otkacis svoj CD citac. Prosle godine sam imao slican slucaj (i ako su uredjaji na razlicitim granama) i kad otkacim jedan, drugi proradi i obrnuto.

Ukoliko nista od toga ne funkcionise... pravac kod prodavca i uzmi TEAC
 
Poslednji koga sam imao je bio bas 40x pa sam onda presao na Pioneer DVD rezbalo. Znam da mislis na 48x model koji je prvenac LG/Teac razmene tehnologija i koji je kanta, ali 52x videh da radi jako lepo. Istina, nije bio pod mojim pritiscima :wink: ali se covek hvali da mu radi fenomenalno s'obzirom da snima jako puno diskova dnevno :-D

Nebitno to... daj samo covek da namesti ovo da mu radi u masini.
 
1) Ukoliko se racunar ne podize onda onda ti je napajanje nedovoljno jako, ukoliko ti se podigne operativni sistem kako treba onda je napajanje ok ali 200W je ipak malo pa bi mogao da razmislis o novom napajanju 300W je oko 1100din, 350W oko 1500
2) Da bi proverio da li ti radi rezac jednostavno ga povezi kao slave na ide kabl gde ti je hard disk a skini cd sto bi i inace mogao da uradis ako ne mislis da nabavljas jace napajanje
3) Nisi napisao da li vidis rezac kad se podize racunar, posle provere memorije, ako ga tu nevidis idi u BIOS i tamo podesi da automatski proverava ima li nekog uradjaja na ide2 masteru.
 
Iskljuci racunar kompletno iz el.mreze.
Otvori kuciste, uzemlji se! lol
uzmi srafciger iliti odvijac po srpskom,
CDRW uredjaj preporucujem kao MASTER na IDE2 grani, CDROM SLAVE na IDE2 a HDD MASTER na IDE1, kupi si novo barem 300W napajanje od 10 jevreja i sve to lepo povezi novim IDE kablovima od po 1 euro(cest uzrok problema sa optickim uredjajima su IDE kablovi neobjasnjiva pojava prim.aut.)e sad lepo zatvori kuciste, srolaj dzokavac i uvali se udobno ispred monitora.lol
Prvo upad u BIOS ako znas sta treba da gledas i radis dobro ako neznas idi u neku skolu, obliznji internet klub ili kod onog cudnog klinca sa pikslama iz komsiluka koga svi komsiluci danas u Srbiji imaju,lol i nauci se, dalje ako imas win9x probaj i sa drajverima koje si trebao da dobijes na flopiju mada je to malo verovatno ali se par puta pokazalo kao potrebno!!!i na kraju krajeva postoje skolovani ljudi koji su za pristojnu sumu voljni da rese tvoje probleme pod uslovom da je uopste tvoj uredjaj ispravan? pozdrav nadam se da sam malo pomogao ako nisam opet sam pokusao.[/u]
 

Back
Top