Valjevo pred vanrednim stanjem

Kira Neris

Primećen član
Poruka
663
Predsednik opštine Valjevo Jovan Tomić najavio je mogućnost vanrednog stanja u tom gradu zbog blokade deponije.Tomić je mogućnost uvođenja vanrednog stanja obrazložio činjenicom da, zbog blokade deponije, smeće zatrpava grad i postoji pretnja zarazom.Blokadu su počeli žitelji mesta čije su kuće uz deponiju jer nisu zadovoljni kako se ona održava, a uz to je izgrađena pre 20 godina kao privremeno rešenje.
za 24 sata, zbog Tomićeve "službenu zauzetosti u Ministarstvu za kapitalne investicije Srbije", ali i željom da razgovara sa građanima, koji su deponiju blokirali 13. oktobra.
Do susreta dveju strana nije došlo jer je svako ostao pri svom stavu. Građani su tražili da Tomić dođe na deponiju, a on je nudio da ih primi u svom kabinetu.
Novu blokadu su počeli žitelji mesnih zajednica Gorić, Beloševac i Gradac, čije su kuće uz gradsko smetlište, zbog toga što lokalna samouprava nije poštovala odredbe sporazuma potpisanog u sličnoj situaciji, u septembru 2004.
Protest je radikalizovan zahtevom da taj sporazum, koji je predviđao gašenje smetlišta najkasnije do 30. maja 2005, bude poštovan i da deponija bude zatvorena.
Na vlasti u Valjevu je koalicija NS-SRS-SPS-PSS koja je posle pobede na proslim lokalnim izborima vratila sve kadrove iz doba Miloševića.
 
uh
i ja sam video negde tu vest i kad je ovo u pitanju podrzavam valjevcane...
aj zamislite vi koji ste iz Bg-a, da imate deponiju u susednom bloku...
mislim, kada je u pitanju odlaganje djubreta ponasamo se ko debili...
ko moze da kaze na koliko mesta u BG postoje posebni kontejneri za plasticne flase?
ja znam 2, jedno kod hotela jugoslavije, i jedno u 29. bloku...
a ko moze da kaze ko prihvata stare i istrosene baterije, koji su zagadjivaci samo tako?
i gde se cedi freon iz frizidera, koji se normalno bacaju na gradske deponije...
sad to ne izgleda bitno, al kroz koju godinu kada sva ta sranja dospeju u zemljiste zapitacemo se....
 
Минимално тровање колега Обер, у односу на бомбардовање рафинерије и азотаре у Панчеву од стране НАТО убица, где и дан данас неки пут после обилних киша избије пена на површини земље. Напомена, није пена за купање.
 
ma ta deponija stoji 20 godina tu i kada gospodin Jovan Tomic zeli da pomogne i resi taj problem, jer nikom to nije palo napamet od proslih vlasti, odmah se tu umesa politika i pa se grupica gradjana pod vodjstvom jednog lokalnog politicara seti da blokira deponiju i ceo grad, jer valja se blizu su izbori. Smesno, zivim blizu deponije i provalio sam tu glupost, umesto da svi zajedno resimo taj problem, znam da jos malo pocinje da se gradi regionalna deponija, pa zakljucite sami.
 
@srbijo grcko
1. da li ti shvatas da je deponija koja se ne odrzava podjednako opasna kao i oksidanti iz osiromasenog uranijuma
2. koliko puta treba da naznacim da se ta akcija nije zvala milosrdni anedjeo....mislim ono...nekim ljudima spomenes jednom pa zapamte....
 

Back
Top