Valjevo pred vanrednim stanjem
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Valjevo pred vanrednim stanjem

Primećen član Kira Neris (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2006.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Valjevo pred vanrednim stanjem

Predsednik opštine Valjevo Jovan Tomić najavio je mogućnost vanrednog stanja u tom gradu zbog blokade deponije.Tomić je mogućnost uvođenja vanrednog stanja obrazložio činjenicom da, zbog blokade deponije, smeće zatrpava grad i postoji pretnja zarazom.Blokadu su počeli žitelji mesta čije su kuće uz deponiju jer nisu zadovoljni kako se ona održava, a uz to je izgrađena pre 20 godina kao privremeno rešenje.
    za 24 sata, zbog Tomićeve "službenu zauzetosti u Ministarstvu za kapitalne investicije Srbije", ali i željom da razgovara sa građanima, koji su deponiju blokirali 13. oktobra.
    Do susreta dveju strana nije došlo jer je svako ostao pri svom stavu. Građani su tražili da Tomić dođe na deponiju, a on je nudio da ih primi u svom kabinetu.
    Novu blokadu su počeli žitelji mesnih zajednica Gorić, Beloševac i Gradac, čije su kuće uz gradsko smetlište, zbog toga što lokalna samouprava nije poštovala odredbe sporazuma potpisanog u sličnoj situaciji, u septembru 2004.
    Protest je radikalizovan zahtevom da taj sporazum, koji je predviđao gašenje smetlišta najkasnije do 30. maja 2005, bude poštovan i da deponija bude zatvorena.
    Na vlasti u Valjevu je koalicija NS-SRS-SPS-PSS koja je posle pobede na proslim lokalnim izborima vratila sve kadrove iz doba Miloševića.

Domaćin no_problem (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Valjevo pred vanrednim stanjem

Одакле је ова вест? Мислим, ако већ пружаш информације, мораш навести и сајт

Domaćin L.1 (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    87

Sve će to valjevci da spale u pećima Gorenje.....

Iskusan Salvantis (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Jel a otkad je to i Valjevo u republjici vojvodini?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

uh
    i ja sam video negde tu vest i kad je ovo u pitanju podrzavam valjevcane...
    aj zamislite vi koji ste iz Bg-a, da imate deponiju u susednom bloku...
    mislim, kada je u pitanju odlaganje djubreta ponasamo se ko debili...
    ko moze da kaze na koliko mesta u BG postoje posebni kontejneri za plasticne flase?
    ja znam 2, jedno kod hotela jugoslavije, i jedno u 29. bloku...
    a ko moze da kaze ko prihvata stare i istrosene baterije, koji su zagadjivaci samo tako?
    i gde se cedi freon iz frizidera, koji se normalno bacaju na gradske deponije...
    sad to ne izgleda bitno, al kroz koju godinu kada sva ta sranja dospeju u zemljiste zapitacemo se....
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Минимално тровање колега Обер, у односу на бомбардовање рафинерије и азотаре у Панчеву од стране НАТО убица, где и дан данас неки пут после обилних киша избије пена на површини земље. Напомена, није пена за купање.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

nema veze, to nije razlog da to prepustimo slucaju....
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Početnik
    Učlanjen
    09.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

ma ta deponija stoji 20 godina tu i kada gospodin Jovan Tomic zeli da pomogne i resi taj problem, jer nikom to nije palo napamet od proslih vlasti, odmah se tu umesa politika i pa se grupica gradjana pod vodjstvom jednog lokalnog politicara seti da blokira deponiju i ceo grad, jer valja se blizu su izbori. Smesno, zivim blizu deponije i provalio sam tu glupost, umesto da svi zajedno resimo taj problem, znam da jos malo pocinje da se gradi regionalna deponija, pa zakljucite sami.

Aktivan član srbija do grcke (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

nato bombe ce nas mnogo vise zatrovati, pa ne vidim da se otvaraju takve teme ovde, a da pa to nije bilo bombardovanje nego milosrdni andjeo.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

@srbijo grcko
    1. da li ti shvatas da je deponija koja se ne odrzava podjednako opasna kao i oksidanti iz osiromasenog uranijuma
    2. koliko puta treba da naznacim da se ta akcija nije zvala milosrdni anedjeo....mislim ono...nekim ljudima spomenes jednom pa zapamte....

Slične teme

1. da li je Valjevo grad pred izumiranjem
    Autor Drasko u forumu Srbija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 25.11.2009., 14:48
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.10.2008., 21:37

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku