Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta ti možeš da jedeš? I šta jedeš uveče, to mi je najteži deo... Ja uveče slabo, za doručak neki sendvič i jogurt, za užinu voće, a za ručak kuvano. Nadam se da je bebcu za sad dosta, kad počne da raste prestaće i mučnine pa ću ga 'raniti. Ali ipak se nadam da se neću ugojiti kao u prvoj, ahoj.
Šta će nam bebe biti, device ili vage:think:...
 
Mislim da će biti device, mada moguće je i jedno i drugo.
Koje vitamine piješ? Meni je Mamavit pomogao, odkad ga pijem nemam mučnine po ceo dan kao prvih par nedelja. Sad mi je muka samo zbog mirisa, neke hrane koja mi ne odgovara ili povratim kad pojedem malo više nego što treba, varenje mi je užasno poslednjih par nedelja. Jedem dosta salata, ona mi najviše odgovaraju, recimo juče sam iseckala kupus i dodala malo ulja (nikako maslinovo ili neko sa jakim mirisom, najbolje ono suncokretovo), so, limun i dodala malo bosiljka.
Ne znam kako tebi funkcioniše varenje i probava, ali ne bi bilo loše da ubaciš i kim u ishranu (možeš ga dodati u salatu ili u bilo koje drugo jelo), meni se polako vraća sve u normalu odkad ga uzimam.
 
dobro jutro :cao:

bas mi zao sad kad slusam za te tegobe iz prvog trimestra kroz koje prolazite...ne traje to toliko dugo, a i srecna je okolnost sto ne morate da pazite na kvalitet ishrane vec da jedete ono od cega ce vam biti lakse, sta god to bilo.
ja sam imala mucnine, ali ne jutarnje...meni su pocinjale posle podne i bile jake nocu. nisam povracala, osim 2 puta kad sam bacila peglu od ogromne tablete vitamina koja mi je pala kao kamen na zeludac. pa kolike to tablete prave za trudnice kojima je uvek muka...onda sam ih lomila na pola, pa tako pila...bilo mi lakse.
a to za njuh mi je uzasno smesno :hahaha: kao pas tragac sam i sad...nista se nije promenilo...nema sanse da mi nesto promakne :mrgreen:
laural, sto se brines toliko?
 
Sorry, na poslu sam pa ne stignem odmah da odgovorim. Pijem samo folnu kiselinu, do 12. nedelje, a tek će mi onda uvesti Mamavit, tako je bilo i u prošloj trudnoći. Ne znam da li mi možda trebaju vitamini, mada su mi nalazi dobri i hemoglobin 135. Pitaću dr. Hvala na savetima:)
 
Laural opusti se i osmeh na lice. E sad imam jedno (verovatno glupo) pitanje za one u prvom trimestru, jel vas svrbi stomak u predelu materice, tj. u predelu gde se nalazi beba? :lol: Prvo sam se uplašila da mi se koža nije osula, međutim nije, sve je ok, samo me zasvrbi tu ali drugačije nego inače. Bože dragi, al lupetam :hahaha: Valjda će neko razumeti šta sam htela reći. :lol:
 
Poslednja izmena:
Cao svima! :)
Mi smo bili na kontroli kod babice, malo merili pritisak, tezinu, itd., sve OK, samo imam jako puno vode u organizmu, jedva mrdam, noge i ruke natecene... Ona je rekla da to nije nista opasno kad su urin i pritisak OK.
Bonzi, kakvo je kod tebe stanje? Meni tezina varira zbog ove vode, danas sam imala kilo i po manje nego pre par dana.
Kockice, rucka li Marta? :cmok: Pitala sam babicu danas u vezi nocnog budjenja, i rekla mi je da se sme pustiti maksimalno 4 sata da beba spava a da se ne podoji, ako je beba pospana i ne sisa lepo, majka mora da ispumpa mleko.
...Danas mi se nesto strasno spava, zevam non stop, a tek sto sam umorna...
Sad sam oprala sudove i stavila ves u masinu, i crkoh od umora. :hahaha:
 
Laural opusti se i osmeh na lice. E sad imam jedno (verovatno glupo) pitanje za one u prvom trimestru, jel vas svrbi stomak u predelu materice, tj. u predelu gde se nalazi beba? :lol: Prvo sam se uplašila da mi se koža nije osula, međutim nije, sve je ok, samo me zasvrbi tu ali drugačije nego inače. Bože dragi, al lupetam :hahaha: Valjda će neko razumeti šta sam htela reći. :lol:
Meni se to desava tek sad u trecem, izgleda da je zbog rastezanja koze, a moze biti i zbog suvoce. Ne sme se cesati jer nastaju strije, :dash: nego treba mazati kremom ili uljem...
 
mene isto svrbi u predelu materice tj. onog njenog pocetka, posto je sad materica preko skoro celog stomaka :mrgreen:...tu negde ispod stomaka me svrbi i bas prija kad ceskam

laural, takve price da zaobilazis :banovati:
ako im se prepustis, ubedacis se i pomislis da trudnoca ne moze da bude lepa :thumbdown:
treba da se posvetis sebi i svojoj trudnoci, a za to ti treba pozitivna energija koju ne smes rasipati na takav nacin...
 
Hvala drage zene, još malo će proleće pa će sve biti drugačije. Malo sam (čuj malo!) umorna, jer radim do 5, pa onda kuća i moja lepotica koja je uključena u struju, a tip sam koji voli da je sve na svom mestu i da ima vremena i za dete i za muža i za sebe. Ranije sam kuvala uveče za sutrašnji dan a sad sam preumorna, pa ne kuvam baš svaki dan dok se malo ne uhodam i ne prođe ovaj pospani period. Mogla bih malo na bolovanje da se naspavam, zzzzzzzzzzzzzzzz
Što se tiče ružnih priča uvek ih izbegavam, u prvoj trudnoći nisam htela ni da čitam nešto što bi me opterećivalo, samo lagana literatura i komedije, ali sada mnogi još ne znaju da sam u drugom stanju, a prepričava se neka priča ovih dana(koleginice obožavaju tragedije), pa me taknulo:(
Sutra ću već biti ona stara!
 
Cestitamo ulazak u novu nedelju bananici i ludnici :klap::klap::super:
Carobna,
Nisam se merila ovih dana,videcu u ponedeljak kod ginekol kad budem isla,mada sigurno sam dodala jos 3-4kile :(
nejedem puno,cak i da hocu nemogu gorusica me ubi,a i bebac ide cak do rebra ,tj zeludca,pa mi se nekad vrati ono sto progutam...
i ja sam umorna puno,natecena svuda i po licu(predvece se smanji)rukama i nogama,celim nogama,kako pritisnem prstom tako ostane udubljenje i pobeli...
Jer ti merila santimetrom uterus?
Joooj ja sam tako nervozna,pucicu jer to normalno pri kraju trudnoce?
I spava mi se nenormalnoooo :zzzz:
 
laural, takve price da zaobilazis :banovati:
ako im se prepustis, ubedacis se i pomislis da trudnoca ne moze da bude lepa :thumbdown:
treba da se posvetis sebi i svojoj trudnoci, a za to ti treba pozitivna energija koju ne smes rasipati na takav nacin...
Slazem se sa Bananicom (JAO, IMAM COKOLADNE BANANICE, kupila pakovanje od 300g, sad su platile bar dve!) :klap: , treba pozitivno razmisljati, ja sam sebe toliko izludela citanjem po netu u pocetku, da je lekar skontao kad sam prvi put otisla kod njega da mi nisu sve na broju, i krenuo da razgovara sa mnom kao da mi je psiholog... :rumenko:
Pokusaj da se opustis i da pozitivno razmisljas, to je vazno i za tebe i bebu. :heart:
 
Slazem se sa Bananicom (JAO, IMAM COKOLADNE BANANICE, kupila pakovanje od 300g, sad su platile bar dve!) :klap: , treba pozitivno razmisljati, ja sam sebe toliko izludela citanjem po netu u pocetku, da je lekar skontao kad sam prvi put otisla kod njega da mi nisu sve na broju, i krenuo da razgovara sa mnom kao da mi je psiholog... :rumenko:
Pokusaj da se opustis i da pozitivno razmisljas, to je vazno i za tebe i bebu. :heart:

ja sam isto samu sebe sludela od tolikog citanja svega i svacega...dobro je biti informisan, ali treba osetiti kad prelazis granicu posle koje imas samo nerviranje i nista dobro...
a i ljudi sto vole da prezvakavaju tragicne price :roll:
samo bezi od takvih...nama je potrebno malo da nas izbaci iz ravnoteze...
 
Cao:)
Samo da se javnem...
Mi smo dobro, imamo UZ u cetvrtak ili petak, javice nam iz ordinacije.
Eh, muke iz prvog tromesecja vidim da su opet ovde aktuelne...Cisto da znate da Mamavit nekima izaziva mucnine i da mozete da koristite druge vitamine kao Prenatal i Centrum materna. (ove ja koristim). Bez obzira na krvnu sliku treba ih piti od cetvrtog meseca jer posle beba vec krece da vuce mnogo. Ako imate nisko gvozdje od srca preporucujem kapi od koprive, koje imate u svim apotekama. Bogate su gvozdjem, Mg, Ca...Ja sma pre trudnoce bila uvek na granici anemije, a od ovih kapi super mi se drzi krvna slika i gvozdje tokom cele trudnoce! Ja sam bila skepticna, ali evo uverih se da su odlicne.

Carobna i Bonzi,
Bas bezveze za to oticanje...carobna, smanji malo muvanje po kuhinji i odmaraj:mrgreen:

Gde nam je Ludnica, cini mi se da je par dana nema?:confused:
 
Pritajile ste se trudnice... di steeeeeee....
Prosto ne znam šta je bolje-devica il' vaga? Device su organizovane i štedljive, a vage imaju stila i boemi su... Devica će ujutro da spremi krevet... a vaga će da piše pesme... hihihi, luda sam.
 
Bananice,
Noge su kao i uvek otecene,i ruke i lice,al se tesim jos malo ce biti tako :whistling:
Nepomaze nista ni carape,ni masaza,ni jastucici ispod nogu...videcu 27radim dopler pa da vidimo sta ce reci doca...
kad je tebi termin?Jooj i meni se jede nesto slatko,razmisljam da cas napravim plazma tortu...:P
Kockice,
Mala ti je pravi slatkis,kako se samo smeje,dusica mala:heart:
kako se snalazis,jer se budi nocu da rucka?

Ocekujemo tinu :zag:
Da i ja sam primetila da su sve trudnice nestale bar ove sto su im se priblizili termini :think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top