Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo i mene...
dana sam bas bila u spidu...Bila sam do Enci mencija i odusevila se stvarcicama i ljubaznoscu prodavacica...Ma kao da sam sa drugaricama bila! Ima preslatkih stvari i to na snizenju, tako da su cene kao u jeftinijim radnjama...pored kreveca i ormarica sam prosla sa uzdahom...Predivno i preskupo...Ne znam ko im ono kupuje...
Kolica su mi rasklapali i vozikala sam ih po radnji, pa treba jos da dovedem muza da izaberemo...A ima i popust za vece sume, taman za kolica...
Bio nam je stolar, porucili smo ormaric za bebca i jos neke delice namestaja...
Margo,
Videla sam slicice...Ja gledala u Slike i albumi-greska:zstidljivko: Slatko je...Jel ono na zidu ukras od pene iz Roma company? I mi smo to gledali i verovatno cemo nesto od toga kupiti. A o kakvom limunu je rec? Pa za vreme dojenja ne sme da se jede juzno i bobicasto voce, ne kapiram...

Sto se tice pelena, moja drugarica se kune u Libero, a kazu da su i Huggies dobre, pa cu ja sve da isprobam. By the way, kao se cita Huggies, jel Hjudzis ili kako?
 
Pa dobro i finansijski se gleda malo,ipak 7-8puta bebu promeniti,zahteva dubok dzep,to ce te se sloziti,a i ko ce da pere pelene stalno,opet svako odlucuje kako moze i hoce,za mene je to mucenje,i za majku i za bebu,sta ovim bebama fali ovde,nikad pelenu obicnu nisu videli,pa nista im nefali,ima kremice i redovno menjanje i sve je super!
 
Pa dobro i finansijski se gleda malo,ipak 7-8puta bebu promeniti,zahteva dubok dzep,to ce te se sloziti,a i ko ce da pere pelene stalno,opet svako odlucuje kako moze i hoce,za mene je to mucenje,i za majku i za bebu,sta ovim bebama fali ovde,nikad pelenu obicnu nisu videli,pa nista im nefali,ima kremice i redovno menjanje i sve je super!
Ves masina ce da pere, Bonzi, samo ih treba rasiriti! z:D
Ne razumem, zasto mislis da su pamucne pelene mucenje za bebu?
To je isto kao da kazes da je formula bolja od majcinog mleka.
Jeli ti koristis uloske s krilcima? Ako ih koristis, sasvim sam sigurna da nimalo ne uzivas u tome, plastika je plastika, to sto dobro upija ne znaci ni da je dobro ni da je udobno, narocito ako je toplo, osecaj je bljaks. Kad bi bebe umele da govore, mislim da bi rekle isto za papirne, tj. plasticne pelene. z:( Zamisli da nosis uloske svaki dan, 24 sata dnevno...
 
ja mislim da je to sa pelenama sve stvar odluke, ni jedno ni drugo se nije pokazalo lose, da bebe znaju da govore onda bi svi znali.kada nasa deca budu povijala svoju decu, bice novih pelena i jos vise povoda za diskusiju

drustvo, ja se sada kupala i izgleda da mi se stomak spustio, tj beba. ona mi je najvislje do sake iznad pupka, tj. kada stavim saku iznad pupka njegova guza je taman tu, iznad sake sve mekano i prazno,
 
sto se pelena tice.....ja samo kad pomislim kako su ih zene pre kuvale u loncima nista mi nije tesko.......zivela ves masina.......
Slazem se, Margo. A mnoge su ih kuvale i ne tako davno, jer je bilo ratno vreme...
Tuzno je kako je nama danas sve tesko... I mozda ce zvucati snobovski, ali treba da mislimo malo i na prirodu, sta cemo ostaviti svojoj deci. Ova svetska kriza koja je sad naisla je samo povetarac naspram oluje koja nas ceka u buducnosti ako nastavimo da budemo ovako bezobzirni. z:(
 
ja mislim da je to sa pelenama sve stvar odluke, ni jedno ni drugo se nije pokazalo lose, da bebe znaju da govore onda bi svi znali.kada nasa deca budu povijala svoju decu, bice novih pelena i jos vise povoda za diskusiju

drustvo, ja se sada kupala i izgleda da mi se stomak spustio, tj beba. ona mi je najvislje do sake iznad pupka, tj. kada stavim saku iznad pupka njegova guza je taman tu, iznad sake sve mekano i prazno,
Tina, znaci bebac se sprema. z:) Pa dobro, i vreme je, ovde racunaju termin +/- dve nedelje kao normalno. z:poz:
 
Carobna,sve je to stvar odluke,znam da ce masina da pere,al dobro svako radi kako moze i hoce,i mleko dal bilo majcino ili formula sasvim je isto,sto kaze babica,netreba nikog osudjivati,niti to da je losa majka ako nebude dojila bebu,mozda nema mleka,ili ono nije dovoljno dobro ili jednost nezeli,netreba nikog primoravati,bebac je jako inteligentan,nije lutka vec osoba i to ako je majka primorana (od majke,svekrve ili muza,a ona to nezeli)da doji on oseca i to mu ne donosi nikakvo dobro,zapamtite to.Ja sam koristila uloske sa krilcima,i dobro ih podnosim,evo i sad po celi dan (osim nocu)koristim dnevne uloske i nista mi hvala bogu nefali z:lol: !
Lepo nam spavajte,bas sam umorna odoh da me muzic izmasira(noge)z:D
Tina ,znaci bebac se sprema,mozda te u ponedeljak ostave u bolnicu...
Laku noc!z:girl:
 
Cao drustvo :cao: kako ste mi danas?!

CESTITAMO Maki i ja svima ulazak u nove nedelje i mesec!!! :klap: :zurka: :vatromet:

Nas dve smo opet uzasno spavale, isti problem kao i carobno imam... :dash: bas je uzas... :sad2: Maki se jutros okrenula ledjima ka mojim ledjima i nestade mi stomak :eek: bas je bilo smesno :hahaha: inace sam bas nesto sva na 3 coska, gladna sam, evo sad cu da spremam sebi spanac za rucak, doruckovala tost sa margarinom :roll:

Ljubimo vas sve i mislimo na vas... :cmok: :cao:
 
Cao drustvo :cao: kako ste mi danas?!

CESTITAMO Maki i ja svima ulazak u nove nedelje i mesec!!! :klap: :zurka: :vatromet:

Nas dve smo opet uzasno spavale, isti problem kao i carobno imam... :dash: bas je uzas... :sad2: Maki se jutros okrenula ledjima ka mojim ledjima i nestade mi stomak :eek: bas je bilo smesno :hahaha: inace sam bas nesto sva na 3 coska, gladna sam, evo sad cu da spremam sebi spanac za rucak, doruckovala tost sa margarinom :roll:

Ljubimo vas sve i mislimo na vas... :cmok: :cao:
Cao vas dve! z:) Dobro jutro svima... Mi smo ustali ima jedno sat vremena i doruckovali, nocas smo malo bolje spavali. Sad me opet gnjavi ova jutarnja mucnina, ali dobro, mora uvek nesto da gnjavi. :P E, pa sad, trebalo bi da kazem hvala na cestitci, rekla sam da se necu odreci petka! z:D Cestitamo i mi svima! z:girl:
 
Dobro jutro...z:)
Jedva se nakacih na ADSL...Ja nocas nisam spavala od 2-5h...Ne znam jel se vama desava da kad se probudite da piskite i posle ne mozete da zaspite eto tako od neke suvisne energije...Meni se po glavi mota psisak za bebu, pa kombinacije, varijacije...A jos dragi hrce...Jedva sam cekala jutro da dodje novi dan jer mi je noc smor...Sva sam nesto nestrpljiva...Ali sam jutros odvalila do 11h i nadoknadila.z:)

Margo,
Te ukrase za zid pravi Roma company www.roma.co.yu , ima na njihovom sajtu katalog i plus ukrasne bordure za zid...Mi cemo verovatno i borduru i tu penastu dekoraciju samo ne znam da li Vini pu ili ribice...

Hvala na cestitkama...Kocice i Carobna, cestitam i vama (uh, da ne kazem Kockici ulazak u deveti;))
 
Cestitamo svima ulazak u novu nedelju z:girl:
I ja imam mucninu,i lose sam spavala,sve me zivo boli,bas sam sva na tri coska sto kaze kockica,i otekla sam i nervozna,tesko mom muzu!Nemogu ni ja da spavam nocu,nemogu da se namestim,i nemogu da spavam na stranu malo pa to uzasno boli,kuk,a okrenem se na ledjima,znam da bas nevalja al nekako u tom polozaju i nekako malo dremnem z:(
 
Cestitamo svima ulazak u novu nedelju z:girl:
I ja imam mucninu,i lose sam spavala,sve me zivo boli,bas sam sva na tri coska sto kaze kockica,i otekla sam i nervozna,tesko mom muzu!Nemogu ni ja da spavam nocu,nemogu da se namestim,i nemogu da spavam na stranu malo pa to uzasno boli,kuk,a okrenem se na ledjima,znam da bas nevalja al nekako u tom polozaju i nekako malo dremnem z:(
Cao Bonzi, i hvala! :cmok: Ovo sa nespavanjem i mucninom ce izgleda nastaviti do kraja, mi sve vise rastemo, i nemoguce je naci polozaj za spavanje. Mene su juce tako ledja bolela jer sedim po celu noc i dan, plakala sam kao kisna godina...
Na strani je nemoguce spavati, a na ledjima ne valja, na stomaku ne sme, dakle sta? Da spavam stojeci? Ja sad sedim u krevetu, sa presavijenim jorganom i tri jastuka iza ledja...
Nocas sam odspavala, mislim da sam uspela da spavam jer su me izmorile dve prethodne noci... I tako, treba izdrzati. :aha:
 
mi smo juce bili na uz i princezica raste lepo i jako je nemirna. doktor kaze ima duge noge z:mrgreen: to znam i sama s obzirom kako me sutira kad se razigra. :lol: moj dragi kaze da lici na mene, da ima isti nosic i usne. meni odgovara :mrgreen:. posle smo otisli na meksicku klopu i tako sam se bila najela, a nisam pojela uopste mnogo. valjda mi se smanjio zeludac, pa nemam toliki apetit.

dobila sam i lepe vesti od jako dobre prijateljice iz svajcarske da i ona ceka bebu koja stize u junu :heart: taman cemo se onda na jesen videti kako smo planirale i upoznati jedna drugoj bebe.

sto se pelenica tice, ja jednokratne uopste nisam ni razmatrala. vec jaaako dugo ne koristim obicne uloske i tampone, vec samo one pamucne i to organske, znaci organski gajen pamuk bez dodatih hemikalija tipa bleach i sl. ti ulosci su podjednako tanki kao i ovi obicni, tehnologija napreduje i vise ne znaci da ono sto je prirodno mora da bude ruzno i neudobno. samo su vise nego duplo skuplji od obicnih, ali ne stedim na tome. tako cu i za bebicu. u principu, u svakoj zemlji gde sam zivela sve sto je prirodno ili organsko je bar duplo, a najcesce i 3,4,5 puta skuplje od onog sto nije prirodno i organsko. i to je tako za sve artikle - od hrane, preko sredstava za higijenu do odece. vazno je da imamo izbor!

za sve koji ce kreciti i farbati deciju sobu, birajte obavezno boje koje ne sadrze toksicne materije (narocito olovo). isto obratite paznju i za boju na krevecu jer se ona moze ljustiti i deca mogu ogradicu grickati i tako ne daj boze uneti olovo koje je toksicno, narocito za decu.

odoh ja na kaficu i dorucak. pozz
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top