Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Steffice, vec si osetila bebu...ja jos uvek nista, a druga mi je trudnoca...
Dobro jutro!Bice sve u redu,drzim ti fige :ok: javi odmah kakvi su rezultati!A za bebca nebrini,svaka trudnoca je razlicita,i kod svakog je individualno,osetices i ti ovih dana :)
Pa i mene cudi, u stvari jos nisam sigurna da li je to to... Kao neko golicanje i vibriranje...
To je bebac :super::heart::heart: I ja sam tako osetila,vibriranje i kao da me neko golica perom,kao da me dodiruju krila od leptirica,dva tri puta tako,i posle je pocelo sutiranje :mrgreen:
Nocas sam lepo spavala :worth: hvala bogu nisam imala kontrakcije :) a ni bebac nije lupkao dole,izgleda lek deluje,ali mora da se bas lezi!Trebala bi da idem na ultrazv danas ali se plasim da se ne preforsiram puno :( Pozdrav za sve vas od Emme i mene!Nesto sam sigurna da je devojcica :D videcemo sta ce doca reci danas :cmok::heart::heart::heart::heart::heart:
 
Al ste sinoc zaglavile...A vidim da ima i ranoranioca...
Bonzita,
Jel ides na UZ na kraju? Ako ti je vec zakazano bolje idi. Kad ces znati da li ides u bolnicu?
Steffice,
Super za nemirnu bebicu:klap: Tako je i kod mene ispocetka bilo.
Moj malisha je sinoc bas igrao fudbal...:)

Meni vreme nesto bas sporo prolazi...tek za desetak dana idem na UZ, a ne mogu da docekam...
 
Dobro jutro!Bice sve u redu,drzim ti fige :ok: javi odmah kakvi su rezultati!A za bebca nebrini,svaka trudnoca je razlicita,i kod svakog je individualno,osetices i ti ovih dana :)

To je bebac :super::heart::heart: I ja sam tako osetila,vibriranje i kao da me neko golica perom,kao da me dodiruju krila od leptirica,dva tri puta tako,i posle je pocelo sutiranje :mrgreen:
Nocas sam lepo spavala :worth: hvala bogu nisam imala kontrakcije :) a ni bebac nije lupkao dole,izgleda lek deluje,ali mora da se bas lezi!Trebala bi da idem na ultrazv danas ali se plasim da se ne preforsiram puno :( Pozdrav za sve vas od Emme i mene!Nesto sam sigurna da je devojcica :D videcemo sta ce doca reci danas :cmok::heart::heart::heart::heart::heart:

radi lekic posao....:klap:
 
Devojke samo da vam se javim,jutros mi je dobro,samo sam dva sutiranja bebca osetila dole,i ja odmah legla,kontrakcije hvala bogu sad nemam,sad cu da se spremam ,icicu na utrazvuk :) pa vam javljam kako je proslo ;) a za bolnicu neznam 48h je do veceras do ponoci,tako da videcemo do sutra ujutru kako je,rezultati od krvi i urina gotovi ce biti tek u ponededeljak,mozda u subotu,videcemo!Postavila sam pitanje za sve vassinoc za 3d i 4d,pogledajte!Neznam sta da radim,dali da uzmem film,jer neko radio sa pune 22ned taj 4d i da ima film?Kako li izgleda bebac sada?Ljubimo vas ja i Emma (ili Enzo):D
 
Devojke samo da vam se javim,jutros mi je dobro,samo sam dva sutiranja bebca osetila dole,i ja odmah legla,kontrakcije hvala bogu sad nemam,sad cu da se spremam ,icicu na utrazvuk :) pa vam javljam kako je proslo ;) a za bolnicu neznam 48h je do veceras do ponoci,tako da videcemo do sutra ujutru kako je,rezultati od krvi i urina gotovi ce biti tek u ponededeljak,mozda u subotu,videcemo!Postavila sam pitanje za sve vassinoc za 3d i 4d,pogledajte!Neznam sta da radim,dali da uzmem film,jer neko radio sa pune 22ned taj 4d i da ima film?Kako li izgleda bebac sada?Ljubimo vas ja i Emma (ili Enzo):D

Drago nam je da ti je bolje! :klap: imam ja iz 20ned i 24te film i bas je sladaaak... ali ako hoces bas da vidis bebu najbolje, onda jos sacekaj... ako ti je do raznezivanja, smirivanja same sebe i gledanja tog CDa iznova i iznova kao sto je kod mene onda ga uradi sad! :ok: Odosmo nas dve u grad... CMOK :cmok:
 
Tek za desetak dana idem..Evo proveravala, nema vise...
Tesi me drugarica da nije nista, da moze da bude skroz bezopasno...Ako ne bude vise iskuliracu...
A taman se spremala u setnju...Sad mi frka...
 
Tek za desetak dana idem..Evo proveravala, nema vise...
Tesi me drugarica da nije nista, da moze da bude skroz bezopasno...Ako ne bude vise iskuliracu...
A taman se spremala u setnju...Sad mi frka...

E to moze da se desi, nista strasno! Samo se sad primiri, malo odmaraj, digni noge u ravnu sa telom, pij tecnosti i ne stresiraj se! :ok: tek se javi lekaru u slucaju da je boja na gacicama braonkasta ili imas neke bolove koje ne bi trebala da imas... :cmok: evo 1 cmok od Maki i mene da ti bude bolje... :heart:
 
Inace Maki i ja sad bile u DZ Vozdovac kod moje stareee prijateljice i ginekologa Branke, kod koje sam otvorila isto karton, tako da ce mi ona isto voditi trudnocu, za svaki slucaj :ok: uzela mi je bris za papa nikolau, dala mi vaginalete protiv sekreta koji se pojavio i sutra ujutru idem da dam krv i urin... :sad2: ona je isto radila UZ i kaze Maki je super, uziva, napredna beba, oko 850g i 29cm velika :klap: eto sad sam dosla kuci, sad cu se izlezavam, jer ne znam dal vas ali mene glava, valjda zbog ovog vremena, rasturaaaa... :dash: sva sam nesto malaksala i fuj... :sad2:
CMOK od nas dve... :cmok:
 
Poslednja izmena:
Evo da vam se javim...tripl test je GRANICNO NEGATIVAN:sad2:...zvala sam dr. i on mi je rekao da je to ok, verovatnoca od Daunovog sindroma je 1:277, sto znaci da jedna zena rodi dete sa Daunovim sindromom, dok kod 276 sve prodje normalno...to 277 im je neka granicna vrednost, iznad toga se ulazi u crvenu zonu, a ja sam na samoj granici:sad2:...nikako ne mogu da se smirim...zvacu mog dr da ga opet smaram, da vidim sta on predlaze, da li jos neka ispitivanja, mada znam, da nesto sumnja vec bi mi on rekao kuda dalje, i potpuno mu verujem kada kaze da je ok, samo cu morati jos malo da razgovaram sa njim da bi bila mirnija...mozda 4d UZ, kazu da se tu sve vidi...ne znam, posavetovacu se sa njim...vadjenje plodove vode i one horionske cupice(ili vec kako se zovu), od toga mi je tek frka, al ako on kaze, onda ok, uradicu i to...
 
Evo da vam se javim...tripl test je GRANICNO NEGATIVAN:sad2:...zvala sam dr. i on mi je rekao da je to ok, verovatnoca od Daunovog sindroma je 1:277, sto znaci da jedna zena rodi dete sa Daunovim sindromom, dok kod 276 sve prodje normalno...to 277 im je neka granicna vrednost, iznad toga se ulazi u crvenu zonu, a ja sam na samoj granici:sad2:...nikako ne mogu da se smirim...zvacu mog dr da ga opet smaram, da vidim sta on predlaze, da li jos neka ispitivanja, mada znam, da nesto sumnja vec bi mi on rekao kuda dalje, i potpuno mu verujem kada kaze da je ok, samo cu morati jos malo da razgovaram sa njim da bi bila mirnija...mozda 4d UZ, kazu da se tu sve vidi...ne znam, posavetovacu se sa njim...vadjenje plodove vode i one horionske cupice(ili vec kako se zovu), od toga mi je tek frka, al ako on kaze, onda ok, uradicu i to...

Ajoooj :sad2: da da zovi ga da te smiruje, i ja mislim da je bas negativno da bi te on odmah poslao na daljnje analize... a ti vidi pa mozda sto pre uradi 4D UZ da se oboje uverite da je sve ok... tu smo za tebe zenska!!! IZDRZI!!! :cmok: :cmok: :cmok:
 
Enna,

Iskreno, meni bi bilo frka od tih granicnih rezultata, ali opet treba da znas da dabl test cesto pogresi. Imas izbor..Ili da iskuliras i verujes doktoru ili da radis invazivne metode.

Ne znam da li ti je kasno za biopsiju hor. cupica, jer mislim da se radi do 14te nedelje.
Amniocentezu ces cekati 3 nedelje rezultate, to je gadno..
Ja sam radila biopsiju cupica i stvarno nije strasno, a rezultati sutradan...
Samo treba to da ti radi iskusan doktor.
 
Angi, verujem mom dr....radi mi je uz, sve i svasta merio(pre ovog tripl testa) i da je nesto posumnjao sigurno mi ne bi rekao da se javim tek za mesec dana...kada je u prvom trudnoci nesto posunjao odmah me je poslao u Visegradsku na UZ...a sve je bilo ok(hvala bogu)...tako da je on covek koji stvari ne prepusta slucaju, kada on kaze da je ok, onda je ok...samo kako da se smirim...
 
Enna,

Iskreno, meni bi bilo frka od tih granicnih rezultata, ali opet treba da znas da dabl test cesto pogresi. Imas izbor..Ili da iskuliras i verujes doktoru ili da radis invazivne metode.

Ne znam da li ti je kasno za biopsiju hor. cupica, jer mislim da se radi do 14te nedelje.
Amniocentezu ces cekati 3 nedelje rezultate, to je gadno..
Ja sam radila biopsiju cupica i stvarno nije strasno, a rezultati sutradan...
Samo treba to da ti radi iskusan doktor.

Koliko sam ja ukapirala ovo je bio double ili triple test?! :think: Dete sa Downovim sindromom se vidi na 4D UZu zato sam joj to preporucila... a sto ti kazes Angi mislim da joj je kasno za Biopsiju :sad2: a da ceka 3 nedelje posle Amnio i da rizikuje da izgubi bebu... hmmm... :nono:

Hvala Kockice...zovem ga posle 16h, pa cu videti, mozda i odem do njega...

Drzi se!!! Tu smo za tebe!!! I samo javljaj kako je i sta!!! :heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top