Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao svima, evo i mene. Joj sto se namucih danas, bila sam kod zubara. Desni mi krvare, sto je u trudnoci normalno, ali meni su jos malo bile i natekle, tako da sam otisla da pitam za savet. Tamo me je zubarka mucila 15 minuta, kao "detaljno" je kontrolisala desni iznad svih zuba, koje su u savrsenom stanju, i nisu krvarile cak ni kad ih je cackala onim svojim instrumentima. Tek na kraju je pogledala ono sto je trebalo, gde su natecene, uzela neke debele cackalice, zabadala ih izmedju zuba da iskrvare, i rekla mi da to moram sama raditi svaki dan narednih mesec dana???! Rekla mi da uzmem vodicu za ispiranje usta i zakazala kontrolu za mesec dana. Naplatila 6500 din! Kontrolni pregled se takodje placa... Mislim, jeste da je ovo Norveska, ali sto je mnogo, mnogo je. :otkacio:
 
Jer ti prosla temperatura?I ovde su cene katastofalne!Jer ti dala fluor tabletice?Cula sam da ih ovde kod mene daju od 5mes da se zastite zubi od karijesa,pitacu docu kad budem isla!Pozdrav:kiss:

Nije mi prosla T, stalno 37.4, vec danima. Sto je najgore, kad to kazem muzu i svekrvi, oni kazu, ma nije to nista. Pa i meni bi bilo nista, da se ne osecam malaksalo i nemam glavobolje, i uz to sam jos trudna. :???: Nije mi dala fluor, iz nekog razloga, ovde se to ne savetuje, bas kao ni gvozdje. :confused:
 
jao, ne mogu da verujem da vec osecam bebu...:heart:
Drvo i ja imam problem za zubom, tacnije sa umnjakom. Izrastao je do pola i sada mi je jako nateklo, i uzasno me boli... Samo mi fali da mi se sad nesto iskomplikuje...
 
Nije mi prosla T, stalno 37.4, vec danima. Sto je najgore, kad to kazem muzu i svekrvi, oni kazu, ma nije to nista. Pa i meni bi bilo nista, da se ne osecam malaksalo i nemam glavobolje, i uz to sam jos trudna. :???: Nije mi dala fluor, iz nekog razloga, ovde se to ne savetuje, bas kao ni gvozdje. :confused:

Kakva ti je temperatura bila na pocetku trudnoce?Mozda je kod tebe toliko normalna?Nemoj da me pogresno razumes ali znas da u trudnoci normalna je povisena temperat,ako si isti imala 37,4,kao sada onda je normalna ako ne,trebala bi da se javis kod doce da vidi zbog cega je tako!Nasla sam netu,mora sto vise tecnost da se unosi,normalizuje pritisak i temperaturu i razlaze hranljive sastojke do fetusa!Znaci sto vise vode,ako nemozes pokusaj sa prirodnim sokovima i mlekom!Ja cu morati ponovo da pocnem da uzimam gvozdje,grcevi su mi se pojavili u nogama i rukama kad spavam!
 
jao, ne mogu da verujem da vec osecam bebu...:heart:
Drvo i ja imam problem za zubom, tacnije sa umnjakom. Izrastao je do pola i sada mi je jako nateklo, i uzasno me boli... Samo mi fali da mi se sad nesto iskomplikuje...
Drzi na oku taj zub, mislim da je normalno da se javi bol i otok kad rastu umnjaci, ali ako se nesto pogorsa, odmah kontaktiraj zubara. I ja sam otisla danas da trazim savet, reko' da se nesto ne iskomplikuje, a znas i sama da nema ni lekova, ni anestezije, ni rentgena, ni nicega u nasem stanju. Cuvaj se. :heart:
 
Kakva ti je temperatura bila na pocetku trudnoce?Mozda je kod tebe toliko normalna?Nemoj da me pogresno razumes ali znas da u trudnoci normalna je povisena temperat,ako si isti imala 37,4,kao sada onda je normalna ako ne,trebala bi da se javis kod doce da vidi zbog cega je tako!Nasla sam netu,mora sto vise tecnost da se unosi,normalizuje pritisak i temperaturu i razlaze hranljive sastojke do fetusa!Znaci sto vise vode,ako nemozes pokusaj sa prirodnim sokovima i mlekom!Ja cu morati ponovo da pocnem da uzimam gvozdje,grcevi su mi se pojavili u nogama i rukama kad spavam!
Bila je kao i uvek, 36.8/9, 37. Mislim da mi je sada ovo povezano sa uvom, jer bol u uvu ne prolazi ni pored kapi. Istina je ovo za tecnost, to sam i ja citala, sto vise tecnosti pijes, cesce se obnavlja plodova voda, sto je vazno za bebu.
Bonzitice, za grceve se pije Magnezijum, nisam cula da Gvozdje sa tim ima veze. :bye:
 
Carobnodrvo,

Meni je zubar rekao da redovno ispiram usta tecnoscu za ispiranje sa fluorom (mislimda su sve sa fluorom) i da povlacim desni na dole kad perem zube. Takodje, grickam Fluorogal tablete koje su po sastavu Natrijum fluorid. Za sad nemam nikakvih problema sa desnima...U svakom slucaju, kupi tu tecnost.

I ja sam bebu pocela da osecam u 16.nedelji:)
 
Da,napravila sam gresku,ne gvozdje,mislila sam na magnezijum :roll:
Ja jedem po dve tri banane na dan i paradajz,mada vise volim krastavce :)
Koju vodu pijete?Ja neku sto bas ima magnez 119 u 1l jedna je od onih skupljih ali mi jedino ona pomaze za konstipaciju,pijem je vec dve god stalno!
Muz nemoze danas da idemo kod doce,sutra cemo kod babice kod nje nemora da se zakazuje,zvali smo sekretaricu,radi sutra,inace kod ginekol mes dana se ceka :whistling:
Meni su desni dobri za sada,na vreme sam i popravila zube sto je imalo(ko da sam znala da cu ostati trudna),tako da za sada nebrinem,kazu da novi karijes nemoze da se stvori u trudnoci,samo onaj sto vec postoji,neka tackica ona se brzo siri i moze da se prosiri i na ostale zube :sad2: ali videcu sa docom da mi prepise te fluor tabletice,bolje da se zastitim!
 
Kakva ti je temperatura bila na pocetku trudnoce?Mozda je kod tebe toliko normalna?Nemoj da me pogresno razumes ali znas da u trudnoci normalna je povisena temperat,ako si isti imala 37,4,kao sada onda je normalna ako ne,trebala bi da se javis kod doce da vidi zbog cega je tako!Nasla sam netu,mora sto vise tecnost da se unosi,normalizuje pritisak i temperaturu i razlaze hranljive sastojke do fetusa!Znaci sto vise vode,ako nemozes pokusaj sa prirodnim sokovima i mlekom!Ja cu morati ponovo da pocnem da uzimam gvozdje,grcevi su mi se pojavili u nogama i rukama kad spavam!

nemoj nista na svoju ruku,molim te
ja koliko znam grcevi se pojavljuju usled nedostatka magnezijuma ,pitaj docu
 
Kako si ti,kako se osecas?:cmok::heart: kako ce ti se zvati curica?:kiss:

Super sam ,hvala,ja i nemam kad da budem lose zato sto me moja princezica od16 meseci tako lepo upregne da ja ni ne stignem da shvatim koliko sam vec trudna :) ljubi je mama
za ime jos nismo definitivno odlucili posto nam se 2 bas svidjaju tako da smo se dogovorili da mi muz posle "obezbedi " i trecu devojcicu :D
 
meni su zubi ok....grickam flurogal.....kod nas se daju od treceg meseca.....

I ja to isto grickam i zubi su mi :mrgreen:

ja sam imala jedno vece grc u nozi.....danas su me samo merili.....+5 kg...i gledala mi je zglobove da vidi koliko oticem.......

Uh grceva imam i ja cesto... i bas bole i bas su fuj! :sad2: ja sam ljudi dobila +2kg za mesec dana :klap: samo... i hvala bogu... bravo ja! :super:

Elem Maki je super, cica moja se igrala, vrtela, tapsala, ma ludilo... ali ne voli da bude slikana na mamu, pa se stalno izmice i nismo ni jednu lepu fotku glavice uhvatili! :roll: uhvatili smo joj rebra i ledja! :lol: ma luda je 100%... ja imala malo visi pritisak, pa mi je od sad zabranjeno da jedem kobasice, sunke itd. :sad2: iako malo sam preterala sa tim... ali ok evo sad vise necu :P Maki je sad velika 26cm i teska 620g :klap: :super: srcana radnja super, plodova voda normalna... :heart:
 
Poslednja izmena:
Carobnodrvo,

Meni je zubar rekao da redovno ispiram usta tecnoscu za ispiranje sa fluorom (mislimda su sve sa fluorom) i da povlacim desni na dole kad perem zube. Takodje, grickam Fluorogal tablete koje su po sastavu Natrijum fluorid. Za sad nemam nikakvih problema sa desnima...U svakom slucaju, kupi tu tecnost.

I ja sam bebu pocela da osecam u 16.nedelji:)

Vidis, nisam uopste obratila paznju da li ova tecnost za ispiranje koju koristim sadrzi fluor.
Muz mi je rekao da je citao da ne bih trebala da grickam tabletice sa fluorom, tako da sam prestala. Moram to da proverim. :think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top