Chicago
Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 211

Tema: Chicago

Početnik
    Učlanjen
    04.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Chicago

Dakle, CHICAGO ! Novi, spektakularni, neponovljivi, dosad neviđeni mjuzikl na ovim prostorima

Za nekog ko godinama prati razvoj mjuzikla kod nas, potpuno je jasno da je prilično teško u maloj Srbiji naći dobrog glumca koji zna da peva. Ili dobrog pevača koji zna da glumi, i još da igra. Da je veoma skupo napraviti dobru i blještavu scenografiju. Gledao sam bukvalno sve mjuzikle u "Pozorištu na Terazijama" i uvek se iznova divio entuzijazmu zaposlenih i iskazanoj ljubavi prema mjuziklu.
    Danas slobodno mogu reći da se sav višedecenijski trud, sav znoj i suze, svi naizgled uzaludni napori, da sve je to kulminiralo u jednoj svetskoj predstavi, jedinstvenoj i neponovljivoj.

Prosto, ne znam šta je lepše: gluma, igra, muzika, scena ...

Gledao sam predstavu sa postavom Sloboda Mićalović i Vujke. Vujke u najkreativnijim stvaralačkim godinama. Odličan pevač, sa istančanim osećajem za scenske pokrete. Šarmantan i vedar. Glumac jedinstvenog stila. Sloboda Mićalović - veličanstvena ! Mlada, lepa i zanosna ! Posle gomile "ljiga" uloga u bla bla serijama uspešno prikazuje raskošan glumački talenat. Odlično peva i možda još bolje igra ! Sve u svemu pun pogodak.

Ali, ono što je višegodišnji rad pozorišta iznedrio je odličan, neponovljiv, uigran, profesionalan baletski ansambl. Dakle, ne dva ili tri pojedinca, koji mogu imati svoj dobar ili loš dan, već ceo ansabl vrhunskih igrača.

Scena je urađena na jedini mogući i odgovarajući način: lepo, maštovito, dopadljivo i blještavo.

Koreografiju je uradila gošća iz Slovenije - intrigantno i pomalo lascivno, ali pogodila je "bull eye".

Američka ambasada se (opet) isprsila za kintu za otkup izvođačkih prava.

Sve u svemu, dragi forumaši: ovakvu predstavu nećete videti u ovom delu Evrope. Ovo je predstava koja bi na Brodveju bila potpuno ravnopravna. Mogu slobodno da tvrdim da na celom Starom Kontinentu možda ima jedva par ansambla koji bi nešto ovako lepo mogli da ponude publici.

Znam - karata nema i neće ih još dugo biti u slobodnoj prodaji. Firme, kompanije ambasade otkupljuju celu salu. Predstava već ima tuce zakazanih gostovanja, ali, ako slučajno dođete u priliku da nabavite kartu, verujte mi, vredi dati i zadnji dinar !

Podrazumevano Re: Chicago

Hvala na lepom i korisnom tekstu, bas sam nameravala da pogledam ovaj mjuzikl, al me je rastuzilo to sto se do karata tesko dolazi (sto se moglo i ocekivati). Ako je pogledam prenecu svoje utiske.

Početnik paris2623 (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Gledala sam Cikago i odusevljena sam.Ivan Bosiljcic je fantastican,preporucujem svakome

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Била сам на премјери и шта рећи - CHICAGO није представа већ бомба!

Ево једне критике у којој је "испуштен" само један детаљ, а то је да CHICAGO има две равноправне глумачке поделе, а балетски део ансамбла је у обе представе исти.

Mjuzikl "Čikago" u beogradskom Pozorištu na Terazijama

Milica Zajcev
    Umetnici Pozorišta na Terazijama imaju razloga za slavlje, jer su predstavu dobroznanog mjuzikla "Čiklago" na tekstove Freda Eba i Boba Fosija, muziku Džona Kengera i songove Freda Eba, ostvarili u velikom stilu brodvejskih teatara.
    U izvođenju ovog zahtevnog pozorišnog žanra, gotovo nije bilo neujednačenosti što je, pre svih, zasluga reditelja Kokana Mladenovića i koreografkinje Mojce Horvat, koji su uspeli da za ovaj u svetu odavno popularni spektakl zainteresuju sve učesnike - i one na sceni i one oko scene, tako da se nije moglo ni posumnjati u njihovu radost što mogu, a i što znaju, da ostvare vid pozorišne predstave koja kod nas, i posle više decenija, nije u potpunosti zaživela.
    Viđeno na prvoj premijeri (19. oktobra) je plod ozbiljnog rada glumaca, igrača, horista i orkestra pod dirigentskom palicom temperamentnog Milana Nedeljkovića. Uprava Pozorišta na Terazijama je pripremama ove predstave očigledno poklonila punu pažnju angažujući iskusnu koreogarfkinju Mojcu Horvat, čija su brojna ostvarenja ovenčana svetskim i evropskim priznanjima. Poseban uticaj na bolje poimanje i usvajanje stila džez plesa imale su dvonedeljne veoma stručne radionice Četa Vokera, igrača, pedagoga, nekadašnjeg asistenta Boba Fosija i danas direktora Džez departmana univerziteta Džejkobs Pilou iz Njujorka. Njegov izuzetno koristan stručni boravak organizovali su časopis za umetničku igru Orchestra i Ambasada SAD u Beogradu.
    Uz puno prizanje nosiocima glavnih uloga na prvoj premijeri - Katarini Gojković, Jeleni Jovičić, Milanu Antoniću, Ivanu Bosiljčiću, Zinaidi Dedakin i Nebojši Babiću, kao i sveprisutnom ceremonijal majstoru Miroljubu Turajliji, koji je odlično "skinuo" Džoela Greja iz filma "Kabare" - neočekivani i pravi junaci predstave su bili članovi hora i baletskog ansambla.Posle sada već antologijske predstave Narodnog pozorišta "Ko to tamo peva" i mjuzikla "Čikago" jasno je da možemo kada hoćemo i kada nas stručnjaci poduče da igramo srčano, izvanredno ujednačeno, brzo, temperamentno, skladno i silovito. A takvu interpretaciju džez igre nisu pružili samo igračice i igrači, nego svi učesnici ovog mjuzikla donoseći dah Brodveja u Beograd - najzad.
    Poslednji put ažurirao/la duskod : 24.12.2007. u 11:47 Razlog: Neovlasteno postavljanje fotografija pozorisnih predstava.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

@Ђорђе, погрешио си подфорум, ово је подфорум позориште! :-D

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Чикаго је феноменалан мјузикл, стварно нешто што треба видети ... Моја професорка музичког је члан хорског ансамбла Позоришта на Теразијама, тако да нам је много причала о самој представи, пробама, чак је и набавила карте, које су иначе месец дана унапред распродате.
    Мени се искрено више допада поставка са Јеленом Јовичић и Иваном Босиљчићем.

Ističe se Cyber_Barbie (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2006.
    Reputaciona moć
    71

Odlicna predstava...Gledala sam obe podele i vise mi se dja ona sa Ivanom Bosiljchicem...Mmmmmm...

Zainteresovan član marlen_kini (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

ma mjuzikl je zakon
    nevidjeno
    8-)

Zainteresovan član marlen_kini (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

predstava je vrh vrhova. super je

Obećava MegaTroN (avatar)
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Treba samo reci na kraju da na Sterjino pozorje NE IDE "estradna podela"(kako je zove reditelj Kokan Mladenovic) sa Jekom Jovichic, I. Bosiljchicem i Kicom Gojkovic, vec "glumachka", sa Ivanom Knezevic, Vujketom i Slobodom Micalovic. Ko je Chitao Medenichinu kritiku, zna i zashto.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio MegaTroN
    Treba samo reci na kraju da na Sterjino pozorje NE IDE "estradna podela"(kako je zove reditelj Kokan Mladenovic)
    [FONT=Georgia]Где је то изјавио Кокан?[/FONT]

Početnik
    Učlanjen
    25.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: Chicago

Citat Original postavio MegaTroN
    Treba samo reci na kraju da na Sterjino pozorje NE IDE "estradna podela"(kako je zove reditelj Kokan Mladenovic) sa Jekom Jovichic, I. Bosiljchicem i Kicom Gojkovic, vec "glumachka", sa Ivanom Knezevic, Vujketom i Slobodom Micalovic. Ko je Chitao Medenichinu kritiku, zna i zashto.
    To su gluposti.Pa svi vec odavno znaju da predstave koje Medenica hvali su uglavnom ocajne. Reci cu samo i ovoredstave su obe dobre,samo sto ova kritikovana ima bolju mjuzikl energiju.
    Glumacki su tanki u "glumackoj" podeli Sloboda,Vujke,Hana i Beta dok je Ivana dobra,a u drugoj "estradnoj"su tanki Milan(Amos H.),Katarina i N.Babic(novinarka).Znaci skoro jednako!
    Cula sam da im se ova "glumacka" raspala pre par meseci,pa je Kokan morao ponovo da zakazuje probe sa njima.
    "Estradna"-Ivan B.je vrlo zauzet glumac i radi i na televiziji(RTS uglavnom) i u pozoristu.Sad snima film sa Darkom Bajicem,igra i u Narodnom i Zvezdara t.,.Jelena je glumica koja verovatno pola poslova odbija da bi ostala u pozoristu zbog toga sto je svi zivi traze(cula sam da je dobila dve filmske uloge i nesto na rts-u tipa serije...),inace jedina nagradjivana glumica od ovih mladjih,igra i u Ateljeu 212... Katarina G.je odlicna, dokazana glumica,igra u JDP-u,doduse male uloge,ali je pre odlaska u Ameriku igrala punom parom i na filmu i u teatru...itd.Zato je to "estradna podela",jer ovi drugi rade samo u ovom pozoristu,pa ih retko ko zna-osim Slobode,mada mi se nekako cini da nema vece "estrade" od Mjesovitog braka na TV Pink.
    I zato-gledajte obe podele-necete pogresiti,u pitanju su nijanse manje-vise na nivou energije...uzivacete...ovo je sjajna predstava...konacno u Beogradu!
    I Kokanova devojke,balerina ovog pozorista, radi kao vrckajuci ukras u "Karaokama" na b92 pa doprinosi u znatnoj meri onom "estradnom".

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

[FONT=Georgia]Како се зове Коканова девојка? Има ли је на претходним фотографијама?[/FONT]

Početnik
    Učlanjen
    25.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Strela
    [FONT=Georgia]Како се зове Коканова девојка? Има ли је на претходним фотографијама?[/FONT]
    4.fotka u na ovoj temi.Ti si je postavio/la,1.balerina s leva.Ne znam kako se zove ali saznacu,pa cu ti javiti...pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    23.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Iskreno mi je jako zao sto ova predstava nije imala jednu "pravu" podelu.Ovako ce uvek neko biti ostecen.Mislim da je Ivana fantasticna,Boba se malo vise opustila za moj ukus.Medjutim,Vujke je morao da "pojede" Bosiljcica glumacki jer je iskusniji i 20 godina stariji od njega,ali to se nije desilo.Tako da je njegov "Bili Flin" potpuno u senci ove dve glumice!Dok u drugoj podeli Bosiljcic je postavio svoj lik tamo gde mu je i mesto-centralno.Jer je i uloga ovog advokata takva da on pravi zvezde od cica-ubica a ne obrnuto.Konacno ono sto je Ivana Knezevic za jednu podelu to je Bosiljcic za drugu.Tako,po mom misljenju nije imalo potrebe za dve postave.Ali ko zna kakvi su razlozi za duplu podelu!

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio pont
    Iskreno mi je jako zao sto ova predstava nije imala jednu "pravu" podelu.Ovako ce uvek neko biti ostecen.Mislim da je Ivana fantasticna,Boba se malo vise opustila za moj ukus.Medjutim,Vujke je morao da "pojede" Bosiljcica glumacki jer je iskusniji i 20 godina stariji od njega,ali to se nije desilo.Tako da je njegov "Bili Flin" potpuno u senci ove dve glumice!Dok u drugoj podeli Bosiljcic je postavio svoj lik tamo gde mu je i mesto-centralno.Jer je i uloga ovog advokata takva da on pravi zvezde od cica-ubica a ne obrnuto.Konacno ono sto je Ivana Knezevic za jednu podelu to je Bosiljcic za drugu.Tako,po mom misljenju nije imalo potrebe za dve postave.Ali ko zna kakvi su razlozi za duplu podelu!
    [FONT=Georgia]Слажем се с овим виђењем у потпуности. Е сад претпостављам да су разлози за дуплу поделу пре свега комерцијални, јер овај спектакуларни мјузикл много кошта и уколико се закаже 6-8 представа месечно, увек је могуће да се неко од протагониста разболи, или из неких других разлога буде спречен.... Тако да би то био огроман финансијски губитак за позориште и наравно, велико разочарење за публику, која и овако тешко долази до карата за ову представу....[/FONT]

Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Hteli mi to da priznamo ili ne - taj ***** Medenica je najbolji pozorišni kritičar koga imamo. I ono što je napisao u kritici Čikaga je tačno sto posto. Takav je poso, ni ja ga ne volim ...
    Što se tiče Bosiljčića - on je dobar dečko i talentovan glumac, koji nikad neće moći da se glumački iskaže zbog svog fizičkog izgleda. Žene, a i muškarci će ga uvek gledati kao "dobro meso".
    Kića Gojković nije ništa igrala deset godina, ispala je iz fazona, a i matora je za ulogu Velme Keli. A i nije polagala audiciju, Kokan ju je primio preko veze.
    Vujke je skroz podbacio, jebi ga. NI on nije polagao audiciju. Izašao je pred komisiju i rekao "Smatram da je 20 godina u ovom pozorištu moja audicija." ko hoće da mu da za pravo nek mu da, ali rezultati su vidljivi.
    Kokan to zove "estradna podela"u privatnim razogovorima. Nećeš ga čuti da kaže to javno.
    Njegova "devojka" zove se Elena, iz Čačka je i možda je se sećate iz reklame za Lav pivo, gde baca bidermajer koji je Dule Čavić dočekao na makazice.

Početnik
    Učlanjen
    23.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Kada vec imaju duplu podelu onda bi bilo lepo da se predstava igra cesce, posto ovaj spektakl stvarno zasluzuje to.Ne znam na osnovu cega se "Neki to vole vruce" igra sest puta a "Chicago" cetiri?Razlika u kvalitetu je ogromna!

Početnik
    Učlanjen
    23.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Da li mi to imamo problem sa lepim i dobrim glumcima?Bio je red da krenu da se pojavljuju glumci koji pored toga sto glume dobro i izgledaju!Prija oku,zar ne?

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Question Re: Chicago

@[FONT=Georgia]Mega Tron

Стварно ми није јасно у чему је ствар код нас. Зар морамо баш у свему да имамо наопаке вредности? Ако је ружан или недовољно леп, онда је а приори – добар глумац, ако је леп и згодан - никако не може бити добар глумац?! Свашта! А шта је са највећим светским звездама: Гари Купер, Клерк Гебл, Роберт Редфорд, Пол Њумен, Марлон Брандо, Питер ОТул, Марчело Мастројани, Ален Делон, Омар Шариф, Ричард Гир, Роберт Де Ниро, Харисон Форд,...јесу ли то лоши глумци можда зато што су лепи и згодни?

Људи у свету који се озбиљно баве овим послом, који у Америци има традицију преко сто година (мислим на филм), продуценти, који су заправо тамо много важнији од редитеља и сценариста, ретко или никад ће за протагонисту А продукције изабрати габора, јер су свесни да публика воли да види нешто лепо и да им зарада зависи искључиво од публике.

Код нас су се филмови дуго година снимали преко партијских и других веза из државног буџета (Алајбегове сламе), тако да и није било битно хоће ли филм зарадити новац или финансијски пропасти. Тек кад се код нас буду појавили продуценти који ће из свог џепа финансирати филмове, онда ће се повести рачуна и о избору глумаца и жељама публике. Овако ће свака неталентована ружњикава мамина и татина ћерка моћи да добије за први филм "Царицу Теодору"![/FONT]
    Poslednji put ažurirao/la Strela : 24.03.2007. u 20:55

Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Sama si sve rekla. Ovo je jebena Srbija a ne Evropa i svet, i kod nas glumci moraju da izgledaju kao klošari, da budu netalentovani, ružni, prljavi i neobrijani, da su mamini i tatini sinovi i da u svakom filmu/predstavi igraju sami sebe. Pri takvoj konstelaciji, Bosiljčić upada u oči, jer je fin, dobar i talentovan, a još i "dobro izgleda".

Početnik
    Učlanjen
    23.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Bitno je da ima ljudi koji ce dati sansu Bosiljcicu i glumcima poput njega da pokazu sta umeju i znaju.U stvari nadam se da ih ima!

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

[FONT=Georgia]Да сам којим случајем била у прилици да правим поделу за Чикаго, ево како би изгледала:
    Рокси Харт - Мина Лазаревић
    Велма Кели - Ивана Кнежевић
    Били Флин - Иван Босиљчић
    Мама Мортон - Хана Јовчић
    Ејмос Харт - Никола Булатовић
    Мери Сунашце - Бета Ђоревска

Без обзира што је Чикаго хит представа ове сезоне, мислим да би са Мином била још боља. Мина с пуним правом није прихватила да се појави на аудицији, јер њени квалитети за мјузикл су јако добро познати. Да и постојала би само једна подела са три алтернације за три главне улоге - Рокси, Велму и Билија.[/FONT]

Početnik
    Učlanjen
    25.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Unhappy Re: Chicago

Citat Original postavio Strela
    [FONT=Georgia]Да сам којим случајем била у прилици да правим поделу за Чикаго, ево како би изгледала:
    Рокси Харт - Мина Лазаревић
    Велма Кели - Ивана Кнежевић
    Били Флин - Иван Босиљчић
    Мама Мортон - Хана Јовчић
    Ејмос Харт - Никола Булатовић
    Мери Сунашце - Бета Ђоревска

Без обзира што је Чикаго хит представа ове сезоне, мислим да би са Мином била још боља. Мина с пуним правом није прихватила да се појави на аудицији, јер њени квалитети за мјузикл су јако добро познати. Да и постојала би само једна подела са три алтернације за три главне улоге - Рокси, Велму и Билија.[/FONT]
    Mina-problem ples.Ozbiljan handikep!(pogl. Chorus line)
    Beta Đorevska-problem pevanje!
    Hana Jovčić-problem gluma!
    Nikola Bulatović-problem i ples i gluma!

Početnik
    Učlanjen
    23.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Potpuno se slazem sa tvojom podelom.Medjutim ovom pozoristu je ,izgleda, u interesu da dovodi ljude sa strane B.Micalovic,B.Stefanovic,M.Raznatovic...Mislim da su te uloge mogle da odigraju i glumice iz Pozorista na Terazijama,cak mozda i bolje ali to samo pokazuje da uprava pozorista ne brine o njima.Zato im se i desava da im dobri glumci odlaze.Odlazak jedne postave "Chicaga" na "Sterijino " jos vise pojacava taj utisak!

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. chicago
    Autor haydy u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 08.08.2006., 22:24
  2. CHICAGO
    Autor fox u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2003., 19:12

Pravila za slanje poruka