Prava ljubav

wuki

Obećava
Poruka
91
Svi ovde pricate o ljubavi,ja sam covek koji misli da obostrana ljubav ne postoji,imao sam slucaj da sam ja voleo devojku,sad ce tri godine kako smo raskinuli,a ja nju i dalje volim,imao sam slucaj da devojka voli mene ali ja nju nisam.
Ima li neko da mi kaze primer prave,obostrane zaljubljenosti?
 
Ima, nemoj da si pesimista. Ja sam vec dve godine u vezi, prosli smo kroz najrazlicitija iskusenja-od nezrelosti do prevare...I volimo se. A znam jos nekoliko parova koji gaje ljubav. So, ne odustaj!
 
wuki:
Svi ovde pricate o ljubavi,ja sam covek koji misli da obostrana ljubav ne postoji,imao sam slucaj da sam ja voleo devojku,sad ce tri godine kako smo raskinuli,a ja nju i dalje volim,imao sam slucaj da devojka voli mene ali ja nju nisam.
Ima li neko da mi kaze primer prave,obostrane zaljubljenosti?


Pa šta misliš da li ima? Da li smo mi svi ludi, a ti jedini pametan, zato što nisi imao?
d020.gif
 
wuki:
Mene zanimaju misljenja,da li smo ja,i svi koje ja znam maleri,ili je to tako.


U ljubav treba verovati da bi ti se ona dešavala .... mnoge ljubavi nemaju srećan ishod dogadjaja. A i šta je srećan ishod ???? Brak ???? Deca???? Zavisi, kako za koga ..... onog momenta kada se ljubav dešava, treba uživati u njoj maximalno ....

Ti očigledno nisi naišao na osobu koju ćeš voleti i koja će tebe voleti u isto vreme .... ali kao i život, ni ljubav nije stvar programiranja i proračuna ... jednostavno se desi .... a da nisi ni svestan kako.
 
NatasaNatasa:
U ljubav treba verovati da bi ti se ona dešavala .... mnoge ljubavi nemaju srećan ishod dogadjaja. A i šta je srećan ishod ???? Brak ???? Deca???? Zavisi, kako za koga ..... onog momenta kada se ljubav dešava, treba uživati u njoj maximalno ....

Ti očigledno nisi naišao na osobu koju ćeš voleti i koja će tebe voleti u isto vreme .... ali kao i život, ni ljubav nije stvar programiranja i proračuna ... jednostavno se desi .... a da nisi ni svestan kako.

Bravo,to mi daje malu nadu da je cudo moguce,a kako si to rekla,svaka ti cast.
 
wuki:
Bravo,to mi daje malu nadu da je cudo moguce,a kako si to rekla,svaka ti cast.

Чуда?
А људи који цео век проживе у срећном браку, или су годинама у складним везама.....сви они само фолирају да би ти правили зазубице???
 
"Prava ljubav"ne postoji.Obostrana zaljubljenst je mogutja.....ali i tu vremenom uvek jedno nayebe kad se ono drugo odljubi.
Problem je shto ljudi imaju nerealna ochekivanja,sanjaju da ce im ne znam kakva"ljubav"nadomestiti sve nedostatke i reshiti sve probleme u zivotu,ali zivot nije "zenski film"sa hepi endom.Go.vna ostaju i nagomilavaju se bili zaljbljeni ili ne.
Mogce je imati i qvalitetan braq,ma shta se pod tim podrazumevalo,ali ne za svaqog i nerealno je i nemoguce ochekivati da ne samo zaljubljenost nego i ljubav u nekoj romantichnoj formi opstane ceo zivot....jednostavno zivimo predugo,nemoguce je neqoq i trpeti po 50,60 godina a qamoli voleti.Srecni su oni koji uspeju da ostvare chak i ovakavu vrstu dugorochne veze..a i takvih je veoma malo.Odnosi medju ljudima koji su maximalno intimni u enormno dugom periodu zajednichkog zivota se po prirodi stvari degenerihsu,razgradjuju.Ljudi se zasite jedni drugih....neqi pre,neqi kasnije.Brak je prihvatanje osrednjosti,kompromis neostvarenih zelja sa milostinjom koju ti zivot nudi,obavezivanje na blagu nesretju na duge staze uz odr.pogodnosti kao "sigurnost"...itd.,zarad izbegavanja ochajanja u samoci.
 
Enfroz2891.:
Brak je prihvatanje osrednjosti,kompromis neostvarenih zelja sa milostinjom koju ti zivot nudi,obavezivanje na blagu nesretju na duge staze uz odr.pogodnosti kao "sigurnost"...itd.,zarad izbegavanja ochajanja u samoci.


U jbt... Pa ako vecina ovako konta, nije ni cudo sto se ljudi ustezu veza, ne veruju u ljubav, ne zele da gube energiju na pokusaj istinskog upoznavanja drugog bica, i stvaranja emotivne veze... Naravno, onda je brak najveci bauk i nuzno zlo ako zelis decu. Ali na srecu - privremeno, jer kad tad ce se raspasti. Na nesrecu, onda ces morati da trazis opet nekog a znaces da ti i onako nece odgovarati... Pravicete kompromise, mrzeti druge pa sebe zbog tih kompromisa, ostro seci, a onda jovo nanovo... Eh...

Ja verujem. I u ljubav, i u trajnu ljubav.
Samo bi obe osobe morale biti malo svesnije da bi bilo moguce ono 'trajno', i uloziti mnogo da se zbilja druga osoba vidi, slusa, prati, vodi... Jer svi se mi menjamo, a ako uzmes osobu zdravo za gotovo posle nekog vremena poznanstva - naravno da ce ti dosaditi, naravno da ces joj dosaditi, naravno da necete primetiti momenat u kom ste se mozda razisli a niste morali.

Ali tako je lako prepustiti se rutini i navici. Tesko je stalno ulagati energiju u nesto. Mnogi misle - ako je 'prava ljubav' trajace sama po sebi, nece se ugasiti, bla bla bla. Price za malu decu, poznate jos i kao 'bajke'. Vidim da oni koji su uspeli da odrze ljubav kroz decenije, ulagali su stalno. Cinili stalno da je partneru lepo s njima. Nisu se postavljali kao 'bogom dani'.
 
"Treba traziti ljubav,ma gde ona bila,cak i ako su nam za to potrebni meseci i godine...Ona nas moze odvesti u Raj ili Pakao,ali nas uvek nekud odvede...Nije bitno da li volimo jedanput,dvaput ili 10 puta u zivotu,jer se stalno suocavamo sa situacijom koju ne poznajemo,i onog dana kad krenemo u potragu za ljubavlju i ona polazi nama u susret i spasava nas."
 

Back
Top