Svi zlocini zapada prema Srbima

I u vreme turaka eremita, imao si Srbe raju/sluge i Srbe hajduke . Srbi-raja su se zadovoljavali time da su robovi i trazili su gazdu. Srbi hajduci nisu mogli da podnesu taj ropski polozaj i slobodu i spas su trazili u slobodnim srpskim planinama. Mi smo izgleda potomci tih Srba hajduka a oni tih Srba-slugu
 
rdeki:
A ako zele da izgube sopstveni identitet, svoju kulturu, svoj jezik i pismo -
rdeki:
treba da malko prisnije zagrle zapad.

.........kao sto su Grci izgubili svoju kulturu, identitet, jezik i pismo......... :roll:

A priznaces, da je Grcka kultura malo bogatija i dugotrajnija od nase, a i da im je identitet mnogo prepoznatljiviji od naseg...............

Nista Grci nisu izgubili od bliskosti sa zapadom, samo su dobili.................

Zapada se plase ovi Srbi (satro ) ajduci.........sto rece neko......ovi , koji se samo pentraju po planinama, a kada stanu na asfalt, uganu nogu.........
 
markovozd..:


.........kao sto su Grci izgubili svoju kulturu, identitet, jezik i pismo......... :roll:

A priznaces, da je Grcka kultura malo bogatija i dugotrajnija od nase, a i da im je identitet mnogo prepoznatljiviji od naseg...............

Nista Grci nisu izgubili od bliskosti sa zapadom, samo su dobili.................

Zapada se plase ovi Srbi (satro ) ajduci.........sto rece neko......ovi , koji se samo pentraju po planinama, a kada stanu na asfalt, uganu nogu.........


Znaci ti si zato da budemo pravoslavci do jaja, kao Grci.
Neki kazu za Grcku "pravoslavni Iran".
 
Samo napred sluge zapada koji terorise vec 100 godina Srbe. Samo napred - mrzite sopstveni narod i dalje. Ne razumem taj mazohizam kao kod ovog marko vozd koji jedva ceka da se zavuce u anus onima koji nas unistavaju vec 100 godina. Pa ako si tako jadan covece idi na taj zapad postani Nemac, Turcin, Kurd, Amerikanac - sta vise mucis i sebe i nas.
 
Great Old One:
Znaci ti si zato da budemo pravoslavci do jaja, kao Grci.
Neki kazu za Grcku "pravoslavni Iran".

Meni pravoslavlje ne smeta , ni u jednom pogledu......naprotiv, za razliku od novokomponovanih vernika, imam prisnije veze sa crkvom , nego ovi sto su joj puna usta pravoslavlja, a u crkvu idu samo kada treba slavski kolac da osvestaju , i to zato sto ih potera mama.............

Ali, bi isto tako voleo da , kao taj "pravoslavni Iran" udjemo u EU, NATO, i da zivimo standardom koji oni imaju godinama.............

Eto, kada moze "Pravoslavni Iran" da bude respektabilan clan EU i svetske zajednice, zasto ne bi i Srbija.........dokaz vise da zapad ne mrzi pravoslavce i pravoslavlje, kako ovdasnji agorafobicari zastupaju............
 
Chedo Kokardic:
Samo napred sluge zapada koji terorise vec 100 godina Srbe. Samo napred - mrzite sopstveni narod i dalje. Ne razumem taj mazohizam kao kod ovog marko vozd koji jedva ceka da se zavuce u anus onima koji nas unistavaju vec 100 godina. Pa ako si tako jadan covece idi na taj zapad postani Nemac, Turcin, Kurd, Amerikanac - sta vise mucis i sebe i nas.

Sta ti je , bre, bradonja?? :D :D :D
Ko o cemu , ti o anusu, dupetu, flasi...........bato, ko zna sta radis onim ovcama koje cuvas po ceo dan..........fuj, ne smem ni da razmisljam......... :D

Kojih, bre 100 godina zapad terorise Srbe??
To si ti sanjao , kada si zaspao pored omiljenog ovana, pa si se sav znojav probudio......
 
Колико се сећам (а ако грешим нека ме неко исправи) Грци су у ЕУ ИСКЉУЧИВО ЗБОГ ПОТРЕБЕ САД ДА КОД ЊИХ ИЗГРАДЕ СВОЈЕ ВОЈНЕ БАЗЕ, зар не. Они су их пустили
и то је то.
 
markovozd..:


.........kao sto su Grci izgubili svoju kulturu, identitet, jezik i pismo......... :roll:

A priznaces, da je Grcka kultura malo bogatija i dugotrajnija od nase, a i da im je identitet mnogo prepoznatljiviji od naseg...............

Nista Grci nisu izgubili od bliskosti sa zapadom, samo su dobili.................

Zapada se plase ovi Srbi (satro ) ajduci.........sto rece neko......ovi , koji se samo pentraju po planinama, a kada stanu na asfalt, uganu nogu.........


Grci - divan primer.
Grcki narod, bre, drzi do sebe - i zapad ga postuje. Mi pljujemo sami po sebi, po svom sopstvenom pismu (vredja nas cirilica) i ne samo po pismu... i cudimo se sto nas drugi ne postuju....
 
Great Old One:
Vala to ni meni nije jasno. Sto ne odu vise kad im je losa Srbija... Ma zezam se jasno mi je. Ne bi ih tamo primili. A i da ih prime tamo treba muski da se radi.

Kao sto ni njima nije jasno kako je meni u Srbiji lepo.

Tacno je , da mnogi mladi ljudi , zbog takvih likova kao vas dvojica, a ima vas i vise , nazalost, ne mogu da odu skoro nigde van Srbije............i koliko god to vama prijalo, ima ljudi koji bi zeleli nesto drugo da vide, sem ove zemlje............

Ja ,nemam taj problem , i mogu da idem kada i gde hocu........bez problema..
I na krace, a i za stalno.........a sto se posla tice, nigde se ne radi vise nego ovde , ako hoces da opstanes od drzavnih reketasa.........ko je ovde opstao kao privatnik, moze da radi bilo gde na svetu..............

Kao sto ni njima nije jasno kako je meni u Srbiji lepo.

Pa , mnogi ne mogu da shvate,kako je ludaku lepo u Lazi........a lekari kazu , da se neki od njih super osecaju u ustanovi ..............stvar percepcije
 
rdeki:
Grci - divan primer.
Grcki narod, bre, drzi do sebe - i zapad ga postuje. Mi pljujemo sami po sebi, po svom sopstvenom pismu (vredja nas cirilica) i ne samo po pismu... i cudimo se sto nas drugi ne postuju....

Naravno........taj Grcki narod nikada nije dizao **** na zapad, i propagirao antizapadnu histeriju ........nego su ljudi , lepo uvideli gde im je buducnost.........na zapadu.........

Mogli su i oni, kao pravoslavci da kukaju o svetskim i vatikanskim zaverama, da se kunu majcici Rusiji , pravoslavnoj braci i ostale nebuloze, koje su specijalitet, ovdasnjih satro - patriJota.............ali nisu.........

Zato sada zive kako zive, i zato ih svi i postuju.........

Nikada nisu imali kompleks palanacki ,kao Srbi........yebi ga zato su to Grci, i zato smo mi Srbi...........zato oni zive super, a mi zato jos kenjamo o zaveri sveta prema nama....
 
markovozd..:
Sta ti je , bre, bradonja?? :D :D :D
Ko o cemu , ti o anusu, dupetu, flasi...........bato, ko zna sta radis onim ovcama koje cuvas po ceo dan..........fuj, ne smem ni da razmisljam......... :D

Kojih, bre 100 godina zapad terorise Srbe??
To si ti sanjao , kada si zaspao pored omiljenog ovana, pa si se sav znojav probudio......[/


Ти си заиста за ИГНОРЕ листу.....и од овог тренутка ће тако и бити......
позивам и остале учеснике да учине исто и не одговарају на постове
ове сподобе - јер модови очигледно допуштају овакво иживљавање и
вређање !
 
eremita:
Колико се сећам (а ако грешим нека ме неко исправи) Грци су у ЕУ ИСКЉУЧИВО ЗБОГ ПОТРЕБЕ САД ДА КОД ЊИХ ИЗГРАДЕ СВОЈЕ ВОЈНЕ БАЗЕ, зар не. Они су их пустили
и то је то.

Gluposti.........

SAD su imale baze u Grckoj, dok EU nije ni postojala....................

Grci su u EU zato sto su pametniji od nas, i sto gledaju interes svog naroda , da bolje i srecnije zivi.................a vi i dalje guslajte o vatikansko- sorosevskoj zaveri.........

Ma , vazno , je bre , da se nista ne radi........samo da se mrse mooda o glupim teorijama..
 
markovozd..:
Naravno........taj Grcki narod nikada nije dizao **** na zapad, i propagirao antizapadnu histeriju ........nego su ljudi , lepo uvideli gde im je buducnost.........na zapadu.........

Mogli su i oni, kao pravoslavci da kukaju o svetskim i vatikanskim zaverama, da se kunu majcici Rusiji , pravoslavnoj braci i ostale nebuloze, koje su specijalitet, ovdasnjih satro - patriJota.............ali nisu.........

Zato sada zive kako zive, i zato ih svi i postuju.........

Nikada nisu imali kompleks palanacki ,kao Srbi........yebi ga zato su to Grci, i zato smo mi Srbi...........zato oni zive super, a mi zato jos kenjamo o zaveri sveta prema nama....

Koliko ti zaista znas o Grcima?
Nisu imali tu srecu da ih usreci komunizam - eto velike prednosti.
Ostalo:
- nisu priznali postojanje makedonskog naroda, i nikada ga nece priznati. Makedonci kod njih nemaju pravo da pricaju svojim maternjim jezikom, vec su to Grci - i uspeli su da ih asimiliraju.
- oni ne pljuju po svom jeziku i svom pismu - njihovo sluzbeno pismo je alfabet.
- oni ne pljuju po svojoj istoriji, po svojoj kulturi - ponosni su na nasledje koje imaju.
- dodvoravanje zapadu? Ne, nego postovanje sebe samog.
 
eremita:
Ти си заиста за ИГНОРЕ листу.....и од овог тренутка ће тако и бити......
позивам и остале учеснике да учине исто и не одговарају на постове
ове сподобе - јер модови очигледно допуштају овакво иживљавање и
вређање !

eremita , proziran si u svojim pateticnim pokusajima da mi ti zalepis BAN......iako sam siguran da si poslao ovaj post na stotinak adresa, u svojoj nemoci,

zaboravio si da dopises posto koji je predhodio mom odgovoru...ili ti je taj bas ono..prijao :confused:


Samo napred sluge zapada koji terorise vec 100 godina Srbe. Samo napred - mrzite sopstveni narod i dalje. Ne razumem taj mazohizam kao kod ovog marko vozd koji jedva ceka da se zavuce u anus onima koji nas unistavaju vec 100 godina. Pa ako si tako jadan covece idi na taj zapad postani Nemac, Turcin, Kurd, Amerikanac - sta vise mucis i sebe i nas.
 
rdeki:
Koliko ti zaista znas o Grcima?
Nisu imali tu srecu da ih usreci komunizam - eto velike prednosti.
Ostalo:
- nisu priznali postojanje makedonskog naroda, i nikada ga nece priznati. Makedonci kod njih nemaju pravo da pricaju svojim maternjim jezikom, vec su to Grci - i uspeli su da ih asimiliraju.
- oni ne pljuju po svom jeziku i svom pismu - njihovo sluzbeno pismo je alfabet.
- oni ne pljuju po svojoj istoriji, po svojoj kulturi - ponosni su na nasledje koje imaju.
- dodvoravanje zapadu? Ne, nego postovanje sebe samog.

Nisu imali tu srecu da ih usreci komunizam - eto velike prednosti

Pa ni Srbija nije imala srecu da upozna K od komunizma...............

kakve veze sada imaju Makedonci sa celom pricom???? :confused:

ko pljuje po svom jeziku i pismu???
Ko pljuje po svojoj istoriji i kulturi???
 
markovozd..:
Ne znam da li su pametniji od Svajcaraca, ali od Srba,sigurno jesu...........

Da to ti, ne pokusavas da poredis Svicu i Srbiju, kao ,ono..........ni jedna nije u EU??

Швајцарску узимам као пример земље чијем уређењу и економији треба тежити, као што се неке развијене европске земље узимају као примери којима треба тежити и којима се покушава оправдати улазак Србије у ЕУ.
 
untouchable:
Швајцарску узимам као пример земље чијем уређењу и економији треба тежити, као што се неке развијене европске земље узимају као примери којима треба тежити и којима се покушава оправдати улазак Србије у ЕУ.

Pa ko ti brani da tezis???
Mozes da tezis i da se odselis na Mars........uli u drugu galaksiju.......

koliko je realno teziti ka tome, ne znam,ali nije nedozvoljeno
 
Ало, мали, који ти је? Још си погубљенији него обично... Шта је, почели контролни задаци у школици?
Па свака промена државног усмерења (нпр. приступање ЕУ) је последица тежње ка одређеним циљевима - као што су приближити се друштвеним, економским и другим стандардима и статусу развијенијих западних земаља.
Ја предлажем да уместо што се угледамо на историјске губитнике типа Бугарске, Румуније и сличних, и јуримо ка ЕУ, да би требало да се угледамо једну Швајцарску која вековима води паметну политику и која је једна од најуређенијих земаља на свету.
 

Back
Top