Kapi za oci - pitam se pitam ...

  • Začetnik teme Mirka šizika
  • Datum pokretanja
M

Mirka šizika

Gost
Muci me nesto vec satima...Moja cerka ima suzen ocni kanal od rodjenja ...Cim joj malo slini nosic eto i suze i krmeljcica.Dr nam je preporucila tobreks kapi u slucaju da krmeljice budu zute. Ja sam to do sad koristila i bilo je super , ko rukom odneseno. Juce je imala krmeljice i stavljali smo tobreks, da sasecemo u korenu sirenje bakterija...I uspeli smo ..al... Danas vidim pise na kutiji baciti mesec dana nakon otvaranja!!!!

Meni je to promaklo jer je sitno. A kapi su otvorene 25.05.2006. Dakle stavljala sam detetu u oci te kapi koje stoje otvorene vec 5 meseci. Jesam mogla da prouzrokujem nesto ? Ili da joj ne daj Bize ostetim vid?

Bas sam se nasekirala..Jel ima neko od dr budan da me smiri?!
 
Smrc, doktori dragi pozurite malko sa odgovorom , ovako se osecam ..
e136.gif
i ovako
g065.gif
...
 
Hvala. Bile su iste tj nisam primetila nikakvu promenu....Al zasto ne napisu velikim slovima to upozorenje. Ja bas bas vodim racuna o roku trajanja ko neki psihopata ! I bacam lek i pre roka ako je ostalo mesec dana...Al na kutiji od kapi je bilo velikim slovima
rok do 2008 . A onda dole sitnim sitnim ..uputstvo za bacanje nakon mesec dana .

Tek negde na dnu kutije pise da se koriste samo mesec dana po otvaranju.

Dakle ako sam dobro shvatila tripujem se bez veze..
 
Ajd jos nesto da Vas pitam...
Od kad imam dete postala sam hipohondricna ( blago ali jesam) :(

Dakle moja klinka koja sad ima 3,5 god od rodjenja svaki put kad naidju slinice pocinje i da krmelja na jedno oko.
Vodili smo je kod pedijtra ne pregled predpostavka je da ima suzen ocni kanal. Pre godinu dana je bila i ko ocnog i sve je bilo ok. Istina niko nije ni pitao za to, vise su joj vid testirali.Ipak odlucili smo da je ne mucimo sa anestezijom da bi sondirali ocni kanal nego da pustimo da poraste.

Mene ipak izludjuje sto skoro svaki nazeb ona i krmelja... Najcesce uvek isto oko, ali evo sad je prenela i na drugo.. nista drasticno , al dovoljno da se nerviram.

E sad ...zanima me da li te ceste krmeljice mogu izazvati ostecenje vida???
To je jedino sto me brine. Sa krmeljicama znam da se borim , ali me to bas brine.

Ajd molim Vas odgovorite mi!
 
Treba mi i vas savet kod kog ocnog lekara da vodim dete. Uputili su me na nekog Stankov-a koji ima privatnu praksu al sam nesto skeptcna nisam nasla nista o njemu na netu, sto ukazuje da je dobar...A u institutu se ceka na red danima.
 
Ne znam sta mi je bre u poslednje vreme cim njoj krenu sline ja postanem neuroticna.
Sto je starija ja sve vise u grcu umesto da se opustam...
e136.gif

Jos kad sam u pms ko sad...crne me misli more.
Al hvala ...i za odgovro i za pametne reci ...
a194.gif
 
Idealan naslov teme za ono sto hocu da pitam.
Danas sam bio kod doktora i iz desnog oka su mi odstranili strano telo, metalni opiljak.
Medjitim bez obzira sto su mi u ordinaciji ukapavali kapi vise puta i sve lepo sanirali, moje
oko je jos uvek (razumljivo) osetljivo i iritirano posle svega.
Posto mi za kucu nisu prepisali nikakav lek, ja sam se odmah posle intervencije uputio
u apoteku i oni su mi prepisali da ja slobodno mogu da ukapavam preparat "Vitamin AD"- uljani rastvor, kapi. Medjutim u upustvu ne pise da je ovaj preparat namenjen za oci.
Pa vas pitam. Da li ja veceras smem pre spavanja da ukapavam kapi ovog preparata, ili sta mi vec predlazete da mi se oko 100 posto zaceli.
Nadam se da ce mi neko strucan odgovoriti.
Svako dobro
D.

P.S evo i o kojem se preparatu radi
http://www.panfarma.co.yu/DesktopModules/Vademecum/ArtikalP.aspx?TabID=3394&ItemID=211&mid=10786
 
Nisam dr , al mi se cini da je to nevidjena glupost!
AD kapi u oci ?!? :shock:
Rekoh gore, po malo sam hipohrondricna , znam svakakve metode ali ovo...

Pitaj dr dal moze hemodrops , to su vestacke suze...
Ali licno mislim da ti od kamilice nema bolje...
Umesto da sam eksperimentises , skuvaj jedan caj od kamilice NEZASLADJEN pa tufer umoci u to i stavi na oko. Nek se malo zadrzi. To je bolje nego da na svoju ruku uzmes bilo sta , pogotovo sto ti dr nije nista rekao.
 
drinjaca:
Idealan naslov teme za ono sto hocu da pitam.
Danas sam bio kod doktora i iz desnog oka su mi odstranili strano telo, metalni opiljak.
Medjitim bez obzira sto su mi u ordinaciji ukapavali kapi vise puta i sve lepo sanirali, moje
oko je jos uvek (razumljivo) osetljivo i iritirano posle svega.
Posto mi za kucu nisu prepisali nikakav lek, ja sam se odmah posle intervencije uputio
u apoteku i oni su mi prepisali da ja slobodno mogu da ukapavam preparat "Vitamin AD"- uljani rastvor, kapi. Medjutim u upustvu ne pise da je ovaj preparat namenjen za oci.
Pa vas pitam. Da li ja veceras smem pre spavanja da ukapavam kapi ovog preparata, ili sta mi vec predlazete da mi se oko 100 posto zaceli.
Nadam se da ce mi neko strucan odgovoriti.
Svako dobro
D.

P.S evo i o kojem se preparatu radi
http://www.panfarma.co.yu/DesktopModules/Vademecum/ArtikalP.aspx?TabID=3394&ItemID=211&mid=10786
Nikad cula da se AD kapi stavljaju u oci...
@drinjaca, ako ti oftalmolog nije preporucio nista - sve ti je jasno...
Poz..
 
@mirka šizika Draga, a da li ti je neki lekar savetovao da daš detetov bris oka, nosa i zdrela na biogram i antibiogram pa da na osnovu antibiograma upotrebljavaš određene kapi.Očigledno da postoji hronična upala suznog kanala koja je dovela do njegovog suženja a svaka banalna virusna infekcija bude triger koja infekciju pogorša.Treba biti uporan u terapiji, u apoteci ti mogu napraviti i kapi po antibiogramu. Pozz
 

Back
Top