PROGRAMI, a VIRUSI ili ŠPIJUNI
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: PROGRAMI, a VIRUSI ili ŠPIJUNI

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Podrazumevano PROGRAMI, a VIRUSI ili ŠPIJUNI

[FONT=Trebuchet MS]Tražeći neke programe koji bi služili u određene svrhe naleteo sam na program SWF Image Creator v2.0 (http://www.xyz-software.com) koji u svom exe fajlu sadrži virus, "trojanca" Trojan.Win32.Crypt.j. Ovaj virus je registrovao anti-virus program Kaspersky v6.0 pri pokušaju pokretanja programa.
    Inače, program SWF Image Creator nije besplatan, što govori da za 35 USD možete da dobijete i virus. :-D Opis čemu program služi kao i download je na linku: http://www.xyz-software.com/default.asp?PAG00_CODE=PRDDET&MMM00_ITEM_CODE=14937

Pre oko godinu dana sam naišao i na jedan plejer koji je i sam bio virus, ali nisam zapamtio ni zapisao o kom se programu radi. Pokušaću da pronađem taj program.

Ovde možete postaviti vaša iskustva vezana za neke od programa koji su u izvornoj instalaciji sadržali neki od virusa ili su sami programi virusi, kao i programe koji sadrže spware, adware,.. elemente.
    Napomena: Programi koji su naknadno zaraženi u vašem ili nečijem kompjuteru ne mogu da potpadnu pod "opasne" programe.

Sve ovo u cilju SIGURNOSTI I ZAŠTITE od novih zlonamernih, ili zlonenamernih, programa. :shock:

[FONT=Verdana]Sve koji budu pisali o svojim iskustvima sa ovim molim da napiše o kom programu se radi, koji je virus ili "špijun" u pitanju i sa kojim anti-virus ili spyware programom je otkriveno. Hvala unapred.[/FONT][/FONT]
    Poslednji put ažurirao/la FLUID : 23.10.2006. u 21:06

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Podrazumevano Re: PROGRAMI, a VIRUSI ili ŠPIJUNI

Ovako nije sve virus što izgleda kao virus, doduše nisam nikada upoznat sa programom kao što je SWF Image Creator v2.0 , mada mislim da bi svi trebalo da znate da postoje programi koje će antivirus programi prepoznavati kao da u sebi nose virus i ludeti od njih. jedan od primera za to su određene vrste IRC skripti koje u sebi sadrže raznorazne adone koje omogućuju neke specijalne funkcije u njima , a antivirus te pojedine fajlove prepoznaje kao da u sebi imaju "potpis" gena određenih virusa , trojanac i sl. inače imao sam prilike da testiram takve skripte i nikada nije bilo problema sa njima jedino sam pri njihovom korišćenju isključivao antivirus oslanjajući se samo na program za zaštitu "Guardijan" Ovakve skripte se obično zovu "Ratničke" imaju Nuke, PHP , Flod , multiban, IP detektor i retko i tracing tj praćenje signala do određene tačke , kompjutera. Poneke od ovih skripti imaju i pravi mali arsenal za hack. Najčešće je fajl koji je detektovan kao "zaražen" od strane antivirusa omogućuje izvođenje ovih specijalnih operacija , kada se on obriše tada nema 90% od funcionalnosti skripte tj tada postaje krš od programa.

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

[FONT=Trebuchet MS]Naravno da postoje i takvi slučajevi gde anti-virus programi registruju da je virus, ali ne utiče negativno na rad sistema. E sad, da li je to paranoja anti-virus kompanija ili predostrožnost ko će ga znati.

Uglavnom diskutovati o tome nije na odmet. Nekome će značiti ta iskustva, a nekoga će upozoriti na te programe ili skripte, šta da očekuje od njih i kako da reaguje.[/FONT]

[FONT=Verdana]@snejks
    Ajde napiši o kojim se skripama radi i u koju svrhu služe. Stavi i link, možda neko želi da eksperimentiše sa tim skriptama ili proveri kako na njih reaguje anti-virus program koji koristi.[/FONT]

Primećen član 1972 (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    54

A kako bih ja mogao da nabavim jedan virus

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Fluid http://www.dedica.org/site/skripte_adoni/index.htm recimo ovde imaš pitomije skripte za IRC chat i tek tu itamo možeš da naletiš na "potpis" virusa baš onako kako ti glasi i upozorenje koje piše na vrhu stranice.
    1972 ako želiš virus isključi antivirus i idi malo se švrćkaj po zabranjenim sajtovima, ustvari idi slobodno na ruske underground sajtove , virusa koliko ti srce oće samo nemoj posle da se žališ da nemožeš više da pališ komp.

Primećen član 1972 (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    54

Ma neću ja da zarazim moj komp.nego bih hteo da ga nadjem zapakovanog,pa kada se pokrene

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

POP Peeper 3.0 RC4

Evo naprimer još jednog programa na koji sam naleteo, a u čijem exe fajlu je Kaspersky v6.0 registrovao virus. To je "crv" P2P-Worm.Win32.Polip.a.
    Međutim, ovaj program imam instaliranog u verziji 2.4.2, služi mi za skidanje pošte sa Yahoo! i Hotmail naloga, i u toj instalaciji Kaspersky ne registruje ovaj virus.
    Tako da ako je neko došao do ovog programa, u ovoj verziji, zna šta ga čeka. Na listi virusa Kaspersky Lab ( http://www.viruslist.com/en/virusesdescribed?chapter=153311928 ) nisam našao ništa preciznije o ovom virusu, ali se na njihovom forumu vodi polemika o njemu http://forum.kaspersky.com/lofiversion/index.php/t19349.html .

O ovom virusu više na sajtu BitDefender http://www.bitdefender.com/VIRUS-1000066-en--Win32.Polip.A.html .
    Na istoj stranici je i Removal Tool za brisanje ovog virusa.

Web sajt programa: http://www.poppeeper.com/
    Poslednji put ažurirao/la FLUID : 31.10.2006. u 20:06

Slične teme

1. Spijuni..medju nama ..
    Autor Nina u forumu Muškarci
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 07.04.2009., 15:13
  2. Spijuni
    Autor juliano_the1 u forumu Razno
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.02.2009., 23:12
  3. ŠPIJUNI VBA NA LISTI LDP?!