Žensko preterivanje

Betty

Elita
Poruka
21.481
Meni smešno, majke mi (a malo sam i poražena time :? ) , koliko žene (pojedine) tupe o porođaju i trudnoći i svemu onome što je prirodno u krajnjoj liniji.......Lako je reći "ne obraćaj pažnju, to je negativan primer" ali kad tupe o govnima i qqaju - šta poštena žena žena da pomisli nego da su te što se odvaže da se razmnože beskrajno hrabre i mudre žene :D
Primere dajem:
"videćeš kad budeš trudna ne smeš slaninu uopšte da jedeš!" (aha :lol: a ova se ubijala od slanine, a s kojim sjajem u očima mi je to reklaaaa...aaaa....prasica, samo da me uplaši ...:? )
"ono tamo je KLANICA" (doslovce - za porodilište :roll: )
"žena sve mora sama, moraš da se spremiš na to"
"govna su žuta sa zelenim nitima, navikni se! "

:mrgreen:


dakle, koji vam je ****, al' pošteno? :)
 
ma to su sve individualne stvari. Zavisi kako neko nešto prihvati i takodje koliko volim dramu oko sebe. Sve je to prirodno, porodjaj boli, jbg istina je, ali da je nešto toliko nepodnošljivo, odavno bi sve stale na jednom detetu. Mene takodje nerviraju te priče i cela frka. Imam dvoje dece i mislim da nikog ne zanima kako je meni bilo. Jedino ako me neko pita za savet, mogu da kažem iz mog iskustva šta mislim, ali to nije pravilo.
 
Pa sad........ja nisam imala tesku trudnocu,bila sam samo malo nerovoznija nego inace,tako da nisam mnogo kukala.Ali vole zene da preteruju,tu nema dileme,u stvari svi vole da preteruju ne samo zene.To je verovatno zato sto je trudnoca specificno stanje,i pojedine zene vole da pricaju kako su one eto,sve te teskoce same podnele,kako su prosle kroz najvece muke........to ti u stvari kazu ne da bi te uplasile,vec da bi izazvale neko divljenje sa tvoje strane.......mislim glupost........komplex nize vrednosti nista vise.
 
jedan akuser je rekao da od mnogo cega zavisi kako ce zena doziveti porodjaj , ima mnogo uticaja na dozivljaj cele price ide se dotle cak i ako je razmazena da ce joj sve mnogo teze pasti...
i meni sve to ide na q...ali posto planiram bebu sad sam u toj prici i slusam i lepo i ruzno...al cim to bude iza mene prestajem sa kopanjem tih prica po netu i sl...
 
pre neki dan, scena slicna u parku gde se moja cerka igrala...sedi jedna trudnica i tri zene sa kolicima i malim bebama...i krece prica o porodjaju...prilicno sam se edukovao za to vreme koje sam proveo slusajuci...sta sme se jede, sta ne sme, kako se grozno ponasaju prema porodiljama, kako su jadne...pa sve do boje kake i mirisa...pa do povracanja...dok se ne posvadjase oko toga sta je bolje prvo dati bebi da jede..na krv i noz...podsetise me na forum...a da, o dojenju tek da ne pricam...MOLIO sam Dinu da idemo kuci po cenu da joj kupim cak i PSA ako zeli...
 
jos pre nekoliko godina igrom slucaja mene poveze komsija i jos jednu koja radi kao babica u N.frontu...kaze ona meni iz cistog mira Kad jedno rodis reci ces nikad vise...Ja tad nisam planirala ni udaju a ne radjanje...uh, sad me jeza prodje kad se setim hladnoce i tona u njenom glasu...a kamoli da me ta u velikim mukama "tesi" u porodjanoj sali...izgleda ko neka patka, mala, ydepasta doslo mi da je pitam a kako si ti rodila dvoje...
 
Признајем да има доста претеривања. Колико пута сам рекла да није ништа страшно и да сам ја родила двоје, а могла бих и треће када бих имала услова, нисам кукала ни у трудноћи ни на порођајима и зашто бих уопште кукала? То је нешто што скоро све жене света пролазе, што бих ја била другачија? Није фер гледати само негативну страну, где је онај јединствени тренутак када вам одмах ставе бебицу на груди да је пољубите? Кад је узмете у руке и схватите да је то ВАШЕ дете, вредно свих мука?
 
"oni su je tamo MUČILI, porađala se TRI dana!"

" pa kako tri? "
" pa otišla je u ponedeljak, pukao joj vodenjak, sve ona sluz kao belance pomešana sa krvlju - sve je to curelo u gačice, morala je uložak da stavi (!)... a TEK u utorak popodne se porodila, jao kako sam besna, mamu im *****, kako su mogli, stoka jedna, držali je pored RAĐAONE celu noć. Do čmara su je rasekli, pa jel to u redu, jel nisu mogli carski rez? Htela je ona i da plati, ali nisu dali! "



ma život da ti se smuči :twisted:

jel se tako razgovara sa polupoznatim ljudima :roll: Jel JA to sve moram da čujem? :cry:
 
aaa...a o "bljuckanju" da ne pričam ...SVE do detalja! Najgore je što vidiš da su se nekako patološki uživele u detaljisanje, vidiš lepo fredi kruger sjaj u očima ....:mrgreen: Rane, rasekline, krv, govna, boleščine, nebriga, kasapnica, sestre - veštice, a one HEROJI ybt....tanananana...jes qurac! :D
 
Betty
ja te zene dozivljavam kao one kojima se nista drugo u zivotu nije desilo sem rodjenje deteta, ok da ne skocite sad na mene, znam da je to najvazniji cin u zvotu, i najvaznija osoba svakoj majci, ali ...aman...malo respekta prema onima iz vase okoline...koji su igrom slucaja "duzni"da sve to slusaju...(komsinice, kolege, neko s aerobika)...
 
Te sto puno pricaju obicno daju sebi na vaznosti tj znacaju...jer nemaju ni jedan drugi kvalitet osim toga sto su majke... To po pravilu nisu emancipovane zene , koje imaju zivot van kuce i dece , vec upravo one kojima svet pocinje i zavrsava se sa detetom... Rizikovacu da zvucim ogavno, ogradicu se unapred - jer i sama imam dete, ali znate li vi jednu modernu zenu , savremenih svhvatanja , koja nakon porodjaja sa drugaricama prica o tome?

Ja ne ...Sve te price traju dan , dva, pet...koliko je potrebno da se prenesu oni prvi utisci a zatim zivot ide dalje..sa detetom ...

Moja fascinacija porodjajem trajala je manje nego fascinacija jednim dobrim filmom ili dobrom knjigom..Vise sam tupila o emisiji o duhovima nego o porodjaju...

Sad kad imam klinku zudim da odem sa drugaricama na kafu da na kratko NE PRICAM O NJOJ !!!

Jesam ja na prvom mestu majka , al i drugarica i supruga i student i forumas, i spotista i filmofil i clan kluba mrzitelja filoloskog fakulteta....I sve mi to puno znaci...
 
E sad zamisli situaciju...Ja sam ovo levo ti ovo desno ....
a049.gif


Emancipovano zar ne?
 

Back
Top