Нож у леђа! КО ЋЕ КОМЕ АКО НЕЋЕ СВОЈ - СВОМЕ !

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Djukanović pozvao Čekua u Crnu Goru
Petak, 20. oktobar 2006. 14:37

Premijer Kosova Agim Čeku sastao se u Parizu sa crnogorskim premijerom Milom Djukanovićem, sa kojim je, kako je saopštila kosovska vlada, razgovarao o "kretanjima u regionu Balkana i jačanju medjusobnog partnerstva".

Djukanović je, kako se navodi, pozvao kosovskom premijeru da poseti Crnu Goru, što je Čeku prihvatio.
Kosovski premijer je, drugog dana boravka u Parizu, učestovao u radu okruglog stola u Francuskom institutu za medjunarodne odnose.


U obraćanju prisutnima, Čeku je visoko ocenio doprinos francuskih intelektualaca u toku i posle rata na Kosovu. "Mnogi od vas su bili snažan glas osude svih zala koje je Miloševićev režim naneo narodu Kosova“, rekao je Čeku i izrazio uverenje da će "rezultat višegodišnjeg proces biti nezavisnost Kosova".

Čeku je apelovao na medjunarodnu zajednicu "da ne postane žrtva ultimatuma koji bučno pristižu iz Beograda“, navedeno je u saopštenju kosovske vlade.

Kosovski premijer se u Parizu sastao i sa poznatim albanskim književnikom Ismailjom Kadareom.

Čeku boravi u dvodnevnoj poseti Francuskoj tokom koje se sreo s ministrom inostranih poslova Filipom Dust-Blazijem, predsednikom Komisije za spoljnu politiku Nacionalne skupštine Eduarom Baladirom, predsednikom Komisije za spoljne poslove Senata Seržom Vinčonom i generalnim direktorom za politička i bezbednosna pitanja Žerarom Arodom.

(Tanjug/MONDO)

***************************************************************************************************
***************************************************************************************************

И шта сада рећи браћи Црногорцима? Како се према њима убудуће понашати ? Као према браћи - или као према душманима? Не могу да верујем да Мило повлачи
овакав потез у тренутку када Србија последњом снагом и напорима води борбу за очување сопствене државе.

Стварно... Бог му платио за ово......
 
Под један, Мило није наш. Он се одродио као што се одродио својевремено Иван-бег Црнојевић.

Под два, Срби у ЦГ треба да протестују против Чекуа и не сумњам да хоће.

Под три, Србија не треба да да агреман амбасадору ЦГ у знак протеста.
 
al bundy:
pa sta onda vestac da najurimo i francuskog ambasadora sa govnjivu motku jer su Cekua i tamo primili na viskom nivou?

Озбиљна држава би повукла свог амбасадора из земље која је прва то урадила и данас га не би звао нико у посету.
 
Witch-king of Angmar:
Под један, Мило није наш. Он се одродио као што се одродио својевремено Иван-бег Црнојевић.

Под два, Срби у ЦГ треба да протестују против Чекуа и не сумњам да хоће.

Под три, Србија не треба да да агреман амбасадору ЦГ у знак протеста.

Slazem se sa svim. Milo je nas koliko sam i ja njihov.
Treba braniti nacionalne interese i uslovljavanjam diplomatskih veza. Kao sto je Zapadna Nemacka imala onu svoju doktrinu.

Najzad, prestanimo da na sve Crnogorce gledamo blagonaklono kao da su Srbi, samo se neki tako ne izjasnjavaju. Ko hoce da bude Srbin neka se izjasni tako. Dukljani nisu Srbi, a da li su im preci to bili - njihova stvar. Srbija treba da brani interese 200.000 Srba u CG.
 
Witch-king of Angmar:
Озбиљна држава би повукла свог амбасадора из земље која је прва то урадила и данас га не би звао нико у посету.
Pa ako mi recimo prekinemo odnose sa Francuskom ne treba biti Anstajn pa shvatiti ko ce imati vise stete od toga .
 
Korner zastavica:
Ja predlazem da mi posaljemo dole jedan odred?
g055.gif
g055.gif
g055.gif
 
Да би, "браћо" Срби, били цивилизовани даћу вам решење
које ћете здушно подржати :
Усвојимо их и дамо им српско држављанство :
1. Клинтону
2. Солани
3. Ахтисаарију
4. Бушу (не оном домаћем говеду, него председнику)
5. свим бомбардерима НАТО-а
6. Наташи Кандић и Чеди Јовановићу - званог Јапанац ЛДП

да не набрајам даље, осталих ћете се и сами сетити.
a115.gif
 
Lacibg:
Да би, "браћо" Срби, били цивилизовани даћу вам решење
које ћете здушно подржати :
Усвојимо их и дамо им српско држављанство :
1. Клинтону
2. Солани
3. Ахтисаарију
4. Бушу (не оном домаћем говеду, него председнику)
5. свим бомбардерима НАТО-а
6. Наташи Кандић и Чеди Јовановићу - званог Јапанац ЛДП

да не набрајам даље, осталих ћете се и сами сетити.
a115.gif

Mislim.........demagogija do bola........moracu ipak po savetu no_problema da odem da se ispraznim............... :shock: :roll:
 

Back
Top