teorija vanchulnog

livija

Veoma poznat
Poruka
12.265
dakle, da se nadovezhem na temu "shta se deshva posle smrti?" :D

ovo nije moja teorija vecj nauchi radovi koje cju ja sad u srkracjenom izdanju preprichati :D

e sad mi pade na pamet... mozhda je tema za prirodne nauke... ali se sama politika ove nauke o kojoj cju sada pisati vishe drzhi psihologije... no prebacite ako je problem :D
 
elem, pedesetih su dva amer. nauchnika James Mcconnell i Robert Thompson izvrshili experimente sa uvijenim crvima. uvijeni crvi spadaju u nizhe crve, oni nemaju krvne sudove ali imaju prost nervni sistem.
cilj je bio da saznaju da li zhivotinje tako primitivne gradje mogu neshto da nauche.
oni su crve osverljavali jakom svetloshcju, shto ove u normalnom stanju navodi da se opruzhaju. neposredno posle svetlosnog signala zhivotinje su dobijale lak el udar koji je izazvao snazhnu kontrakciju tela. posle vishe od stotinu takvih isqstava svaki crv je nauchio da svetlost ujedno znachi i bol. on se sqpljao odmah nakon shto bi ga pogodila svetlost, dakle pre nego shto je dobijao el udar.
potom su nauchnici isekli crva na dva dela. svaka od ovih polovina regenerisala se u novog crva. e sad... ochekivalli su da cje ona polovina gde je bila glava prvobitnog crva upamtiti lekciju... medjutim, ispostavilo se da ni deo uz glavu, ni deo uz rep nisu zaboravili ono shto su nauchili! :shock:
ovo je ponovljeno x puta sa istim rezultatima...
 
uradjeni su drugi experimenti... takodje sa crvima...
elem.. crve koji su nauchili da se sqpljaju na svetlu
, isekli su na komade i dali novim crvima (iste vrste) da pojedu, ovi su experiment sa svetloshcju i udarom nauchili za kracje vreme od ostalih novih crvicja.... (pa vi sad jedite svinjetinu :shock: )

toliko o granici duha i materije :D
 
to je kao ono kad ljudi koji su doziveli transplataciju srca govore da se secaju nekih delova zivota donora organa.mislim da to ne dokazuje sigurno da je duh=telo,moze da dokaze samo da se ti engramisani obrasci iz zivota zadrze u tkivu i posle smrti,npr.kao neki zapis o prozivljenom iskustvu,zapis one zivotne energije(na to se valjda misli kad se kaze duh)u telu u kom je bila materijalizovana.
 
da al to su crvi...

mrtav chovek je samo mrtav chovek...smrt je kraj mislim sve neshto od kad postojimo pitamo se shta posle...i svi imali neke odgovore svi uochili nepravilnosti napravili experimente smislili bogove shta god...a mozhda je sve shto je trebalo da uradimo samo da shvatimo da je to kraj postojanja...i vozdra raja...
 
joooj tek sam kod crva :shock:

elem...
chovekov duh, razum, karakter, ukratko ceo paket nematerijalnih svojstava vazhi kao jedinstvo. dusha. dusha u choveq postoji, ali nikada nismo mogli da dokazhemo da je sa telom i povezana.....

pamcjenje za koje smo smatrali da je deo nasheg duha je meso, a shta je onda sam duh?

o fizichkoj smrti sam pisala na onoj temi...

nas u osnovi ne zanima besmrtnost nasheg tela, vecj duha. znachi svest. na kraju mora ostati svest....

e sad... zbir moleqla chini nashe pamcjenje.... skladishte nasheg isqstvenog blaga....
a od njega mi refleksno stvaramo svest, onu mocj identifikovanja koja nam omogucjava da spoznamo nashe ja....

dakle pamcjenje je mozhe se recji pochetni materijal... ono je jedna od sirovina od kojih se stvara svest....
 
AntunTun:
da al to su crvi...

mrtav chovek je samo mrtav chovek...smrt je kraj mislim sve neshto od kad postojimo pitamo se shta posle...i svi imali neke odgovore svi uochili nepravilnosti napravili experimente smislili bogove shta god...a mozhda je sve shto je trebalo da uradimo samo da shvatimo da je to kraj postojanja...i vozdra raja...

i jeste... o tome se i radi... fizichka smrt je ujedno i duhovna... duh i telo su jedno.. i jedno usloljava drugo....
 
ma ne postoji duh...postoji um intelekt postoji mozak...to ti je duh to je dusha...valjda ne mozhemo da prihvatimo da smo nebitni pa sebi dajemo dushu da kao eto mi nismo samo hrpa mesa kao svinja mi imamo dushu...u sushtini nemamo nishta vishe od svinje sem shto nam je mozak razvijeniji...distancirali smo se od prirode jer kao mi smo iznad mi imamo dushu...dushu koju su ljudi prikazivali kako im je odgovaralo kroz svoje postojanje...jedni tumachili ovako drugi onako a u sushtini nema je...milijarde su umirale i umiratje svi tako jbno nebitni da je to smeshno...kao postogli kao odmakli a i dalje ista stoka samo sa strujom i odetjom...nema evolucije ovo nije evolucija ovo je degradacija...moderan chovek je abominacija izvitoperene svesti zarobljena u chauru autoriteta pravila i normi...dusha je ono shto je u glavi emocije ideje stavovi sve...i kad umresh umire sve to sa tobom...naravno mozhesh biti zasluzhni velikan chije tje ime slaviti generacije...al to i nije bitno jer si ti mrtav
 
prof ungar (ili vecj) pored shto je dokazao postojanje moleqla pamcjenja u mozgu (i za isti pretpostavio da je jezgro nasheg pamjenja), uspeo je i da ih odatle izvadi...
elem... izdvojio je pamcjenje kao organsq supstancu u vidu belog praha....
on je experimantisao sa pacovima....
 
ja nekako to ne kapiram da kad umres umre sve...ok,sve sto si imao upamceno umire, tvoje telo se raspadne ali ne moze nestati,samo menja oblik jer ...sta je nista?da li je neko video nista?Uvek je nesto...kako iz nicega moze postati nesto?telo se raspadne,toplota ispari ali sve to i dalje kruzi u drugom obliku,od prasine postane zemlja itd.itd. i dalje kruzi dok ponovo ne postane... forumash?I ko garantuje da cak i prasina nema neku svoju svest?
 
pa ima... :D
livija:
telo je neprolazno... nishta se od njega zapravo nikad ne gubi.... zhiva toplota u trenutq smrti napushta telo i odlazi u atmosferu, osnovni zakon klasichne fizike nas uverava da se ona tamo ne gubi....
meso, koje je napustila toplota... raspada se na svoje sastavne delove, hemijska jedinjenja vishe ili manje slozhenog sastava.... i ona se mogu samo menjati, ali se pri tome ne gubi ni jedan jedini atom....
i mi zhivimo dalje...
biljke unose u sebe materije koje ostaju od nas.... pchele usisavaju nektar iz cveta biljaka koje rastu na nashim grobovima, odatle one proizvode med koji se javlja na stolu nashih potomaka...
to bash i nije neka uqsna predstava, ali je ochigledan dokaz da se ni delicj nas ne gubi, ma kako majushan bio :D
 
pa da,znam da biljke imaju svest,citao sam i ja eksperiment delpas,o onom kad su postavili elektrode u biljku i slali joj negativne misli a ona burno reagovala na elektroencefalogramu ali ako su telo i duh isto kako onda objasnjavas stvari kao sto su astralne projekcije itd. pri cemu dolazi do odvajanja "astralnog tela" od fizickog tela?znam da o tome postoji zasebna tema ali direktno je povezano sa ovom temom...
 
kako_hocu:
pa da,znam da biljke imaju svest,citao sam i ja eksperiment delpas,o onom kad su postavili elektrode u biljku i slali joj negativne misli a ona burno reagovala na elektroencefalogramu ali ako su telo i duh isto kako onda objasnjavas stvari kao sto su astralne projekcije itd. pri cemu dolazi do odvajanja "astralnog tela" od fizickog tela?znam da o tome postoji zasebna tema ali direktno je povezano sa ovom temom...

ali astralno telo jeste fizichko... bar ja to tako dozhivljavam... ono je enrgija
 
livija:

e sad... zbir moleqla chini nashe pamcjenje.... skladishte nasheg isqstvenog blaga....
a od njega mi refleksno stvaramo svest, onu mocj identifikovanja koja nam omogucjava da spoznamo nashe ja....
dakle pamcjenje je mozhe se recji pochetni materijal... ono je jedna od sirovina od kojih se stvara svest....
Liv, mislim da to ide obrnutim redosledom
 
kako_hocu:
ako su telo i duh isto kako onda objasnjavas stvari kao sto su astralne projekcije itd. pri cemu dolazi do odvajanja "astralnog tela" od fizickog tela?...
ne moraš da objašnjavaš ako odabereš da ne veruješ u to...
ali onda postoji opasnost da se jednog dana sretneš sa takvom pojavom, pa se može desiti da poludiš ako nećeš to da prihvatiš...
zato sam ja skeptik!
 

Back
Top