XP SP3 tek u prvoj polovini 2008! (?)
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: XP SP3 tek u prvoj polovini 2008! (?)

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano XP SP3 tek u prvoj polovini 2008! (?)

Toliko puta se pominjao famozni SP3 (uglavnom se mislilo na piratske all-in-one budzevine). Evo i najnovijeg odlaganja:http://www.microsoft.com/windows/lifecycle/servicepacks.mspx
    SP3 for Windows XP Professional is currently planned for 1H CY2008. This date is preliminary.
    Let the boy try

Ističe se juznivetar (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano Re: XP SP3 tek u prvoj polovini 2008! (?)

Vista je u prvom planu.

Neproveren član MasterYoda (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne vidim nikakve svrhe tome. Kad izađe vista kome će trebati SP3. Ionako će svi update-i biti dostupni posebno. Uostalom, kome danas treba SP za W98? Ja mislim nikome.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ja mislim da će se sa masovnijim prelaskom na Vistu još malo sačekati , preveliki su joj hardverski zahtevi za veliku većinu korisnika računara , što se tiče SP3 možda će najvažniji elementi iz Viste biti ubačeni u nju . MGordan u pravu si kada pitaš kome još treba SP za W98 , ali ne treba zaboraviti da bez obzira što Microsoft više ne daje podršku za W98 , još uvek prodaju taj isti W98 po meni nenormalnim cenama, takođe ne treba zaboraviti da otprilike 60% računara po firmama (zahvaljujući našim vrednim programerima) se još uvek vrti pod W98 ili W2000 PRO , znači nisu prešli ni na XP .

Ističe se juznivetar (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Sigurno da je glavni razlog hardverska zahtjevnost. To je i kod mene licno problem, i tesko da cu preci na nju kada se pojavi na trzistu. Sem ako ne dobijem na bingu

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

XP i 98 ipak nisu za poređenje - po vremenskoj analogiji OK, ali kvalitet je druga priča.
    Svi iole ozbiljniji "softveraši" pričekaće da ta famozna Vista postane stable, pa tek onda razmisliti o upgrade-u. Takođe, određene funkcionalnosti Viste biće backward-portovani (code, izvini) na XP, tako da će i taj SP3 dobro doći A što reče sucur, skupo i hardverski i softverski
    Let the boy try

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Ma nema veze, zviznucu mu bekaping, dacu mu ga po upgrejdovanju, sejvovacu sta mi je znacajno pa instalisati neku trajalnu verziju Viste....

Meni to inace treba kao razvijaocu (sto neko napisa za nas programere) da vidim da li sve biblioteke i prevodioci rade kako valja a tulsi (neko jednom mu "dade po tulsima) da li mi odradjuju posao kako valja. Posto radim i sa ludim amerima, a kod njih sve sto sija kao novo je "must have", imacu u startu barem 10% musterija sa problematicno instalisanom Vistom a na masinama se nista sa nicim ne slaze - hardver nema drajvere, drajveri nisu pravi a OS je instalisan tako sto se u sred srede instalacije srucio sistem...
    Redovno mi se desava da nesto cackaju po instalaciji OS a onda me zovu i kaze da sad nijedna workstation ne vidi server. Kad im objasnim da se takav "technical support" pre svega naplacuje i kad cuje cenu, odmah se snadje da mu neki IT lokalni momak uradi.

Inace ocekujem veliko veselje i radost vlasnika raznih foruma koji se bave IT, kad pocnu prve instalacije Viste pa nevolja do nevolje a ona slavna funkcija bude u punom pogonu - SNAFU - (S)ituation (N)ormal (A)ll (F)ucked (U)p ....
    Ala cemo se naraditi...

Neproveren član MasterYoda (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bravo, code. Od jutros imam neke frka-situacije u sistemu (administrator sam, nažalost, a nekad sve ode k vragu u našoj mrežici od stotinjak računara) i ovaj tvoj post prva je stvar koja me je oraspoložila. Još da si napisao ćirilicom bilo bi urnebesa. Zamisli:
    бацкуп, упграде, саве, бацкњард (ово је посебно добро, скоро као Њиндоњс).

Slažem se da će Vista malo da pričeka da hardver (хардњаре) dobije neku pristojniju cijenu ali će se to najvjerovatnije desiti prije nego što izađe taj XP SP3 (čim se prepolovi cijena Core II Duo ili njegovog Athlon parnjaka i naravno, matičnih ploča). U međuvremenu će mnogo toga (baš kao što se desilo s SP2) izaći kroz redovne zakrpe i dogradnje pa će SP3 biti tek toliko da imaš sve na okupu (a imaćeš to vjerovatno i na nekom autopačeru). Sve u svemu, problematična svrha.

has spoken!
    Poslednji put ažurirao/la MGordan : 23.10.2006. u 12:31

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ček malooooooooo 2008-godina , pa tada će već se ganjati procesori sa 4 jezgra i ovo što je sada skupo biti tada malo više jeftinije baš lepo jedva čekam , zamislite sada zver ispod vaših prstiju : matična ploča sa dva četvorojezgrana procesora i 4MB keša , 4 giga rama , grafička od 1 giga. Traaaaaaaaaaas pao sam upravo sa kreveta , ujeeeeeee lepi snovi

Slične teme

1. Predmeti na prvoj godini srednje za...
    Autor gost 94023 u forumu Škole
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.01.2008., 11:58
  2. KRF u drugoj polovini septembra, da ili ne?
    Autor scum u forumu Putovanja
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 31.07.2007., 00:31
  3. Sta mislite o drugoj polovini?
    Autor Aleksa28 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.10.2004., 11:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku