Oriflame...

gost 36952

Elita
Poruka
17.066
Jao, ne znam vise sta da radim :confused:!

Dve meni bliske osobe trguju ovim proizvodima ,a kako sam ja poznata po prilicnoj potrosnji kozmetickih preparata, procenile su da bih ja bila super ovca za shishanje.

Najpre sam bila na prevaru odvedena na nekakvo predavanje i bila sam bas ljuta, ali nisam to pokazala (kao da ne teram mak na konac)

Posle perioda od godinu dana tokom kog nisam nista narucila bila sam "privedena" na ISKREN razgovor - da li je moguce da mi godinu dana bas nista ne zatreba, meni licno (koja kupujem toliko kozmetike) ili mojoj porodici (pa ako se svi ne sminkaju, svi se kupaju i peru kosu) Ne mogu ljudi da shvate da uprkos tome sto se ja sminkam i sto se svi kupamo i peremo kosu imamo prava da za nas sopstveni novac kupimo sta nam se dopada, kao i da isprobavamo razlicite proizvode i da nikome ne dugujemo izvinjenje zbog toga.

Ne moze da se desi da se vidimo, a da mi katalog ne bude stavljen u ruke :roll:

Stidim se da priznam, ali sam pod pritiskom ipak narucila nekoliko proizvoda (sto inace prezirem i ostro kritikujem kod drugih ljudi). :smajli koje se stidi:

Jos nicim nisam bila zadovoljna. Kako imam vec prilicno godina, mogu da procenim sta mi odgovara, a sta ne i vec tri puta sam bacila nesto sto sam kupila dok mi se jos neke stvari vuku po kupatilu jer u svim prilikama kada se nesto poklanja, mi naravno dobijamo te proizvode.

Osim zaista bacenog novca mene pre svega vredja taj odnos vuk i ovca, pogotovo sto ja nisam tip zrtve, zaista ne pristajem na to, ali izgleda da sam nagazila na profesionalca. Znam da se prodavci obucavaju kako da pritiskaju kupce, kao i da sama cinjenica da ti to prodaje neko ko ti je blizak stvara dodatno opterecenje.

Znam da sam sama kriva i da bi trebalo to preseci pod hitno (ja bih to rekla svakome ko bi me pitao ovako nesto;)), ali vas molim da uzmete u obzir da ne zelim da pokvarim dobre odnose sa tom osobom. (znam, znam da neko ko me vidi kao ovcu za shishanje ne zasluzuje bas neki narociti tretman :sad: )

Sigurna sam da se nesto slicno mnogima desavalo, pa pomozite.

Kako da se POSTEPENO i STO BEZBOLNIJE izvucem iz ove ponizavajuce situacije?

(PS poruka za ljude koji prodaju ove proizvode - budite svesni da je ovakav pristup super nacin da izgubite prijateljice i da pocnu da vas preziru.)
 
Ps.to im je poslovna politika.U onim motivacionim programima i uputstvima bukvalno pise
da ako neko nikad nije nista uzeo od vas da nastavite da ga smarate dok ne popusti
jer mu sigurno nesto treba.
Zato ja ne mogu to da radim.Dosadjujes ljudima za neke sitne pare.
 
uvek dobar izgovor je Jao pa bas sam juce pokupovala neke proizvode dok sam setala po prodavnicama ne sad mi bas ne treba nista
ili ono Pa moja kcerka to ne voli
ili moj muz kaze da to lose mirise
Prosto sam zaboravila za tebe draga moja i onda jedan bezazlen osmeh nabacis i odj_ebes je
 
naruči pa onda reklamiraj i vrati jer ti TO nisi naručila... sl. fore i obavezno reci da ne želiš TO da platiš- to je jako važno... i tako nekoliko puta...
ili nabavi katalog neke druge firme pa kada oni tebi tutnu njihov ti njima taj ...

to ako već ne možeš otvoreno da im kažeš a da se ne uvrede ... uzgred, kakve su to drugarice ebote. jel im oriflame važniji od tebe i tvojih osećanja i stavova????

inače ima jedan dobar proizvod tamo -ulje tea tree.
 
gigule:
gigule:
kakve su to drugarice ebote. jel im oriflame važniji od tebe i tvojih osećanja i stavova????.
Ma sama sam kriva - kad covek radi nesto iz slabosti mora da bude spreman na posledice. Njihovo ponasanje je sasvim logicno: imaju proizvodse, hoce da ih prodaju i vide da kod mene ima sanse....
Jao sto ne volim kad sam ovakva...
Ona i ne kapira kakva su moja osecanja i stavovi...
Inace tu prodaju dozivljava kao da joj zivot od toga zavisi.

gigule:
inače ima jedan dobar proizvod tamo -ulje tea tree.
Ako narucim jos nesto mislim da me nece ostaviti na miru do kraja zivota... (naravno da mi je i to preporuceno)
 
Nisam sve čitala ali to je sve neki mid level kozmetički bullshit


Ja to very retko kupujem - zato što nije ni bolje ni gore od onoga što inače mogu da nađem po Liliju, a često se i ČEKA (hahaha...JA da čekam, nempada mi na pamet :lol: ), i onda - ipak idem u Lilly. Safe je.
Ono što bih MOŽDA kupila (kad bih nekog znala ko radi) je AVON -one NASSA kkremice, inteligentne...to bih da probam :D

Realno, meni ništa odatle nije NEOPHODNO. Iz Avona sam letos uzimala Aloa vera gel (jer sam se navukla na njega preprošlog leta u Turskoj, a Avon to imao ovog leta ! :P ) i sun-screen (totalna zaštita) labelo (jeftiniji je u showroom nego u Merkatoru tri puta, a daleko je svega 5 minuta od njega i - važno - nema gužve na kasi ;) )
Inače, NERVIRA me užas jedan što im u Oriflameu nisu tačne boje - u štampi je jedna nijansa crvene a dobiješ u RL nešto oranžasto, da popiZdiš....ne vidim razlog da kupujem mačku u džaku. :? Pa nek izvini drugarica. Neću da se nerviram bzvz.

Zašto bi ti prijateljica uvaljivala nešto nekvalitetno? Moja drugarica koja je prodavala Oriflame je razumela sve - kad je videla razliku u crvenoj boji ruža...no big deal, pa i ona je žensko i šminka se i razume muke kozmetičke, a naročito kad se nadaš nečemu lepom pa se ispališ....nije lako ;)

Inače, ne kapiram: jel tvoji prijatelji traže od tebe da bacaš novac? To nije u redu. Naročito ako te gricka savest :mrgreen:
 
Ja mojim poznanicima otvoreno kažem da se ni malo neću naljutiti ako robu kupe kod drugoga a ne kod mene. Jednostavno ako znaju šta im se nudi ovde , neka izaberu šta im više odgovara....


Inače me ovo tvoje podseća na letošnje navaljivanje leskovčana na pijaci.
Pošto sam blizu pijace i stalno prolazim pijacom , a i svaki dan nešto kupujem , navadili se pa stalno "hajde ti ćeš sad kod mene da kupiš"...
A ja biram ili bolji kvalitet ili bolju cenu.
Nije im prolazilo baš , ali je sve prestalo kad su mi zatrebala kolica za teret na pola sata, pa kod koga nego kod njih , ionako im ne treba uveče oko 21h kad su mi trebala.
"Pa ne znam te dovoljno , onaj drugi je bolji sa tobom......."

Nije mi bilo strašno , ali je navaljivanje na pijaci odjednom prestalo....milina....
Trebao sam ranije da zatražim uslugu.....bar dve nedelje....
 
Ona ne misli da je kvalitet problem.

Meni je nekako sumnjivo da upoterbljavam nesto sto nije u slobodnoj prodaji, cini mi se da je ovo u javnoj prodaji ipak podlozno nekakvoj kontroli dok ovo drugo ... ne znam... Mozda to jeste kvalitetna kozmetika, ali zaista nisam zadovoljna. Kupila sam pod pritiskom neki karmin koji nema nikakve veze sa bojom u katalogu. Pa cak i oni koji prodaju kozmetiku na pijaci imaju uzorke!!!

Nervira me i taj osecaj obaveze :?: Za mene je kupovina i upotreba kozmetike ZADOVOLJSTVO, a ne moranje. Zelim da menjam, da vidim, da ODMAH dobijem proizvod koji kupim. Ne zelim macku u dzaku. Ako kazem npr da mi trenutno nista nije potrebno , sledi: a vidi sto ti je ovo fino, a vidi ovo je na popustu,. Osmehujem se kao budala dok me znacajno gleda. Ako slucajno pokazem interesovanje da nesto vidim, pritisak se pojacava! Stalno sam ispitivana da li smo zadovoljni proizvodima koje smo dobili ili kupili. OK ima stvari koje nisu lose, ali meni nije dovoljno da nije lose, hocu ono sto mi se BAS svidja...

Da li je jos neko bio u slicnoj situaciji ili sam samo ja ovakva budala.

(Cula sam slicne utiske od mnogih koji su bili po prezentacijama bilo da su im nudili serpe, sminku ili filtere za vodu )
 
Ma, Harmony, sve je ok s tom kozmetikom, ali ona ( ONA!!! :lol: ) mora da nauči da prihvati NE kao odgovor...
Pitam se otkud TEBI da se desi da te neko tako manipuliše :) Uvek si sva razložna i odmerena , i samosvesna i dobronamerna i sve, kako bwe ima srca da te gnjavi? :P


ps. jao što MRZIM kad mi kao argument za nešto što neću kažu "ali na popustu je"
 
Duso ,welcome to the club!!!!
Moja koleginica radi za Oriflame i letos joj je trebalo da uclani nekog da bi poterala svoju granu prodaje i dobila neke xy bodove za napredak u karijeri i (......bem ti moje bolecivo srce) zamolila me da se uclanim za 200 din i pomognem joj.
Ja naravno luda kazem ok i dam lovu,ali naglasim da me zaobidje sa svim mogucim i nemogucim prezentacijama,snizenjima,lovom na buduce prodavce etc.etc.etc.
Epilog:NE MOGU DA ZIVIM OD NJIH!
Vrh je bio kad su me jurili zbog snizenja cene gela protiv znojenja nogu!!!
A,tek lik iz Zepptera koji me zahvaljujuci mojoj kumi gnjavi danonocno .....
p.s. jedna informacija ako niste znali samo,ali samo ovog vikenda aqua jebbo usisivac je snizen sa 1200 na neverovatnih 600 evrica.....pa kome je hitno potreban trk u Zeppter
 
harmony, najbolje bi bilo da vise nista ne narucujes, kad je prijateljica vec toliko navalentna. na kraju ce odustati, valjda, a ne bi bilo lose i da jednom iz cista mira popizdis i kazes joj da batali katalog jer imate drugih stvari za razgovor... i ja sam sklona tome da trpim neke stvari ljudima koji su mi dragi ali kad prekipi... cuvaj se!!! :D
ja sam odlucila da se uclanim radi sebe jer se cesto desi da naletim na super proizvode, kao npr senke koje su mi savrsene, poneka toaletna voda, a i odgovara mi konsultantski popust. ali ja svojim drugaricama ne uzimam nikakav novac, posto ih ima par koje vole kozmetiku koliko i ja pa zajedno narucujemo po konsultantskim cenama... ne razumem, ako ti je prijateljica, valjda ne bi na taj nacin, pod prisilom, zaradjivala na tebi, od svih ljudi :?

i da, oriflame ima testere za sve karmine, tecne pudere, kreme i parfeme, ja narucim tester ako se neka drugarica zainteresuje za nesto... bezveze bi bilo da se i ona i ja zeznemo, tako da mislim da tvoja prijateljica bas nije fer prema tebi...
 
ne neće odustati.
majka moje drugarice to prodaje.
nepitajte koliko sam se mučila da se odbranim da se ne učlanim.
još uvek se borim da ne kupujem, lično ne volim njihove proizvode.
reci da ne želiš da kupuješ.
da si se zasitila, i da su ti dosadili proizvodi,
budi malo teatralna.....
mislim da je to tračak nade...
užas!
nekada sam prodavala avon. sa zadovoljstvom sam se ispisala, namerno nisam poručivala u datom periodu + platila fakturu na vreme da bi me i ispisali...
ali kad sretnem neke od "koleginica"..jao ljudi koje su to daviteljke...
ja nikad kinte nisam zaradile, istina sve sam trošila na proizvode..
ali takva privrženost?
ne kapiram.
ma nemaju druga posla...garant!!!
 
Jao, nemoj meni da pričaš! Pre neki dan sam bila odvučena kod prijateljice na Tuperwear prezentaciju nekakvog posuđa i da ne bude "ništa-nije-naručila", ja naručim nekakav"čuvar svežine vašeg sira a i seckanih suvomesnatih proizvoda"!! Bilo mi jednostavno neprijatno-žena je to očekivala od mene, valjda! Ja, koja sam se letos smejala majci koja je nasela na istu foru kod svoje prijateljice, ja koja zastupam tezu: treba naučiti da kažeš NE, ja koja "imam svoj stav i mišljenje"...etc...etc...

P.S Za Oriflame imaš pravo- i nisu im neki proizvodi...
Za Tuperwear ću ti tek napisati- kad mi stigne i kad ga platim!!! :???:
 
ja obožavam tupperware;)
i uvek nešto kupim, jer volim.
taj cheese smart je odličan komad, videćeš.
best buy;)
inače, ja uvek nešto kupim..jbt...uvek me za čas obrlate:roll:
evo juče u frizerskom salonu neka žena prodaje one hemel kreme...
ja kupila....do duše za kožu mi treba, ono cipele, kožne jakne...nameštaj...sedišta u kolima...
ali me zanima kako sam do sad živela bez toga:lol:
 
zaista, npr kačkavalj...stajao je (dok se nje potrošio) 2 nedelje....
i nije imao onu koru koja bi se svakako napravila posle 1 dana u drugom nekom pakovanju.
ma videćeš.
obavezno mi javi utisak.
 
marina.c:
Jao, nemoj meni da pričaš! Pre neki dan sam bila odvučena kod prijateljice na Tuperwear prezentaciju nekakvog posuđa i da ne bude "ništa-nije-naručila", ja naručim nekakav"čuvar svežine vašeg sira a i seckanih suvomesnatih proizvoda"!! Bilo mi jednostavno neprijatno-žena je to očekivala od mene, valjda!
Ma postoji citava obuka za "vrbovanje". Verujem da sekte rade po istom principu. Postoji literatura, imala sam u rukama knjigu u kojoj pise kako da te obradjuju, kako da procene koji si tip potrosaca, kako treba uvek da govore da je Marko Markovic rekao da je nesto dobro i da smo skloni da u to verujemo iako je to nemogucwe proveriti... Ma. nauka kad ri kazem :mrgreen:

marina.c:
Ja, koja sam se letos smejala majci koja je nasela na istu foru kod svoje prijateljice, ja koja zastupam tezu: treba naučiti da kažeš NE, ja koja "imam svoj stav i mišljenje"...etc...etc...
Da, da i ja sam se smejala svojoj majci kojoj je (posto me dobro poznaje ) bilo cak neprijatno da odmah prizna koliko je para dala na posudje.

Sad se cudi ona meni. Ona nije mogla da odbije svoju rodjaku a ja ne mogu da odbijem svoju prijateljicu. Izgleda da je glavni stos u tome sto ti prodaje neko blizak. Bez problema odbijam i ne pogledavsi sve moguce ponude koje mi nepoznatri ljudi nude.

marina.c:
P.S Za Oriflame imaš pravo- i nisu im neki proizvodi...
Za Tuperwear ću ti tek napisati- kad mi stigne i kad ga platim!!! :???:

Posudje je ok(mada mislim da je precenjeno), ali je ponizavajuce da te neko (i to neko blizak) gleda kao ovcu za shishanje. Sa posudjem je ipak drugacije jer niko ne ocekuje da svakog meseca kupis ponesto, ali ovo sa kozmetikom je agonija... :roll:
 
' Fala na UTESI!!! Al' ja i dalje mislim da sam ispala ovca- bez obzira na sav kvalitet tog posuđa! Čini mi se i da se ne ispostavi da je to "pun pogodak"- neće me toliko pogoditi( pa, nisam li više puta u životu pogrešila što se tiše kvaliteta nekih stvari??!) koliko činjenica da nisam rekla tog trenutka ono što osećam- a to je: Ne, hvala, možda drugi put, sad mi to i nije najpotrebije u životu!!!
 
e, a to da ti uvek prodaje neko blizak...
pa to i jeste marketnšti poduhvat
u ovako siromašnim sredinama,
jeste fazon da ti sestru koja izdržava sama dete od plate, neke tamo bedne,
nećeš ostaviti na cedilu;)
i kupićeš.a oniu će zaraditi.
a ona će jaaako malo zaraditi.
i tako.
 
Oseca se covek nekako bedno posle toga zato sto uprkos tome sto znamo da nesto ne treba da prihvatimo to ipak cinimo. Razlog za to je iskljucivo slabost, a ne volimo tako o sebi da mislimo.

Eto, pa se posle covek cudi deci sto sve cine da ih drustvo prihvati, kada mi nemamo snage da odbijemo ocigledan bezobrazluk :roll:
 

Back
Top