Plivanje za bebe

Debela Berta

Primećen član
Poruka
795
Mi krenuli pre mesec dana. Na starom difu, utorak, četvrtak 16:15 i subota 12h. Čas traje 45 min. Osam termina 1800, dvanest 2300din.
Toplo preporučujem, bebac mi spava kao andjeo posle časa. :)
Uživancija čista.
 
Mi smo isli pretprosle godine, ali nam se klinac prehladio veoma brzo. Isli smo nesto u prolece, imao je oko godinu i po. Voda je topla, ali dok dodjes do bazena od svlacionice, tu duva neka promaja, tj. valjda cirkulise vazduh, posto nije svuda ista temperatura. I on je zaradio upalu uva.
 
Како то изгледа?
Какав је то базен? Онај редовни, градски, хлорисан до бола?
Јесу ли маме и бебе заједно у базену?

Шта бебе раде тамо?
 
Ma ja mislim da to nije od bazena, gde god da se mrdnemo virusi. A i svlačionica je zagrejana, samo ga lepo umotaš do tamo. I bolje da ide mama jer je ž. svlačionica bliža bazenu. Tako da ćemo mi nastaviti čim ozdravi.
Hellen nisam ulazila u vodu tako da ne znam, ali ne deluje mnogo hlorisana. To je bazen isključivo za decu pa verujem da je i uskladjen njima. Neko mora da bude sa bebom u vodi.
 
Мени то мало чудно звучи. Мислим, који је разлог зашто би неко бебу од неколико месеци излагао таквим стварима?
 
Хлорисана вода од 23 степена није.

Мислим, које су предности тог ''пливања''? Немој да се љутиш, али стварно ми звучи...нездраво и несврсисходно, па бих баш волела да чујем разлоге за тако нешто.
 
Kad bi ga videla koliko je srećan dok je u vodi videla bi razlog. Dok smo bili na moru on je toliko uživao kad udje u vodu da sam ja bila zapanjena. Čak i kad ga samo prinesem vodi on mlati i ručicama i nogicama i smeje se. Tako da kad smo čuli za bazen upisali smo ga jer obožava vodu, a nije ni čudo pošto je ribica u horoskopu. Uglavnom ne ostanemo ceo termin jer se on umori ali čim primetim da se smorio vadim ga napolje. U principu mislim da je bitno da se navikne na boravak u vodi jer će je voleti i neće se plašiti kao dosta dece koja ne vide vodu do odredjenih godina. Moja sestra od tetke npr. ima 13 godina i ne zna da pliva. Ja mislim da to nije dobro.
Predlažem da dovedeš dete da pogleda kako to izgleda pa odlučite zajedno. Ako sam dobro ukapirala imaš "veliko" dete.
 
Зашто сам зачуђена: зато што сам управо пре годину дана повела дете на пливање. Мада је она већ знала да плива (имала је 7 година) ипак су први тренинзи били у малом базену. Међутим, већ после 15 минута она би почињала да цвокоће, уста поплавела (иако је све време у покрету). Да не спомињем те темепературне прелазе од базена до аута, без обзира што јој је коса осушена и што је ушушкана.
И она воли воду и добро плива, брзо је напредовала....али издржале смо до краја јануара , а онда смо одустале, жао ми је било да је гледам како цвокоће.

Зато ми је чудно да се мала беба излаже том хлору (сваки пут су јој биле јако црвене очи док нисмо купиле наочаре), евентуалним инфекцијама, прехлади....само због мало бућкања. Верујем да беба ужива у води...али шта знам....мислим да су деца до 3.-4. године живота мала да би редовно одлазила на базен....то је период када би их требало сачувати од непотребних упала и инфекција док мало не ојачају.

Не знам, нисам компетентна, то је само мој утисак. Шта каже педијатар на то?
 
Možda su imali zamerke na temperaturu vode. Sad nije hladna. Vanja ni jednom nije pokazao da mu je hladno već samo da je umoran. A što se tiče ovog usput, ne planiram da ga vodim kad zahladni puno, možda još novembar pa ćemo napraviti pauzu do proleća. Pedijatar kaže da je to ok.
 
Ja sam vodila Milutina sa 2 godine. Voda je 25 stepeni, a prostorija 28.
Bade mantil obavezan od bazena do svlacionice.
Bio je odusevljen, a i ledja su mu se ispravila za samo 3 meseca. (nije mu veliki problem sa kichmom, ali se meni ne svidja kako sedi, pa sam resila da to sredimo plivanjem)
Pored toga, lepo se umori i ogladni, pa smo resili tako i problem jela i spavanja!
Da li bi to bilo dovoljno razloga?
 

Back
Top