osecate li se klaustrofobicno, bezveze...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Zali mi se telefonom jedna prijateljica...Imam sve sto zelim, novac, dobru kucu, auto, vikendicu, idem redovno kod frizera kozmeticara, garderoba mi je super ali se u ovoj zemlji osecam kao u zatvoru...Ne mogu dobiti vizu ni za jednu drzavu, osecam se ko u zatvoru...Verujem da vecina vas imala nemala pare oseca isto...Ja sam sebi postavila cilj da cu otici i da cu se izvuci iz tog zatvorenog kruga...uspela sam...ali ako je za utehu vama koji uzdisete sto niste ovde evo da kazem i to...Treba biti lud i hrabar pa se upustiti u borbu za zivot ovde...Ko je otisao ranije nesto je i postigao...Mi koji smo dosli kasno kao npr ja pre par godina svakodnevno se borimo za opstanak...To je zivot pod stresom i ponekad kad vidim sta sve moram da platim pozelim da se vratim u taj nas zatvoreni krug samo da mirno popijem kafu...Ovo ne pisem da se zalim vec kazem da utesim one koji misle da bi izlaskom iz zemlje ovde dobili zivot o kakvom mastaju...ja sam naravno optimista a i da nisam sad nemam kud...Ostaje mi da se debelo preznojim i zaradim 950 eura mesecno koliko iznosi plata za zene u Austriji i poplacam racune koji su oko 600 eura a sa ostatkom da se snalazim kako znam...naravn osim ako se ne prilepim kakvom penzioneru koji samo sto nije umro i grebem o njegovu penziju...Oko mene je sve sam sjaj i raskos zaista nesto sto treba videti ali mogucnosti su male...za 24 sata mozete upasti u debele dugove i naci se na ulici...znaci ko je hrabar nek pokusa...Jedino sto bi bilo lepo da moze i kod nas a to je da se igra euromilion gde su premije i po 100 miliona eura...pa kome se posreci...
 
Pa ti se tu boris za egzistenciju i da prezivis. Radis od jutra do sutra. Niko te benda ni za suvu sljivu. Sefovi se prema tebi ponasaju kao da ti daju platu 5000 evra i

A NE 250 EVRA.
KOJA JE RAZLIKA KOD TEBE I KOD OSTATKA LJUDI STO ZIVI I RADI OVDE???

DA TI KAZEM...RAZLIKA JE STO CES TI SIGURNO DOBITI PLATU NA POCETKU MJESECA A OVDE JE TO PITANJE...

POZDRAV
 
ja da imam sve to ne bih bila klaustrofobična (nisam ni ovako)
a i nisu me nikad odbili za vizu ...e gde bi mi bio kraj...:lol:

a zašto je odbijaju, udala se za haškog optuženika? :mrgreen. Ili predaje nepotpunu dokumentaciju? Ili je domaćica sa kriminalnim dosijeom? Mislim, ne kapiram. Zašto ne može da izađe? Zašto ne ide makar tamo gde ne treba viza, recimo na Kubu?
 
Apsolutno si u pravu, ako nije jos i gore. Samo ta prica sa vizama mi ide na zivce, jako! Sa jedne strane prica se o nezaposlenosti, malim i neredovnim platama, ali sviju najvise boli sto moraju da stoje u ponizavajucim redovima za vizu !? Ne kontam, gde to ti ljudi zele da putuju bez novca. Ako nemam hiljadu drugih vaznijih stvari u svom zivotu, necu razmisljati ni da putujem. Mislim, daj boze da mi je samo viza problem, kao toj tvojoj prijateljici.
Kad odem "dole" kod svojih, niko ne razume kako nam je ovde tesko, tako da se osecam suplje i da pricam o tome. Kad pomenem povratak, gledaju me kao bolesnika. Jeste, jedina dobra stvar ovde je ta redovna plata, ali jedina.
Srecna sam samo zbog toga sto sam uspela da odolim iskusenju uvaljivanja u kredite. Jer ovde ko nesto ima, to je zahvaljujuci kreditu. Od plate se samo prezivljava, uostalom isto kao i u Srbiji, s tom razlikom sto ja i moja porodica patimo od usamljenosti i ceznje za familijom i prijateljima, zajednickim rodjendanima, slavama, Bozicima i svim onim sitnim stvarima koje cine zivot.
 
Ma vize uopste nisu problem... Nadjes lepo rumunku, prizenis je za 200 evra i mozes da putujes gde 'oces! A sto se ostalog tice, sve je pitanje toga kako se ko snadje. Meni je na primer lepo i ovde; radim posao koji volim, plata nije bog zna sta ali nije ni tako lose, imam svoje drustvo, devojku... Razumem, medjutim, kad nekog "vuce" da pokusa nesto u inostranstvu da napravi nesto. Taj treba to i da pokusa. Samo sto redovna plata, ili vize, nisu dovoljan razlog za tako nesto. Bar ja tako mislim.
 
Eh da su meni pare samo da odem na Jamajku, pa nista mi vise ne bi trebalo.
Tamo nemas troskove za stan,jer mozes da spavas na plazi kakva jeklima, samim tim nema ni grejanja, struje, telefona... jedino treba malo da se iscimas da naberes dovoljno banan za svoje dnevne potrebe i to je to.

Kakav bre Zapad, verujte mi to je robovlasnicko drustvo ;)
 
Hmmm... u redu slozio bih se da je EU u neku ruku robovlasnicko drustvo, na kraju krajeva zasto bi oni i pravili uniju ako ne bi mogli i dalje da tlace manje i siromasnije drzave
sve je to u sustini moderni kolonijalni rat, bez sekira, maceva (cime god vec) samo demokratijom ( a kad ona ne daje rezultate onda sledi NATO demokratija za nerazumne)
No dobro mora se priznati da se ipak bolje zivi u inostranstvu nego u Srbiji ,imas neki mir i sigurnost ,niko te nece zajebati, postoji zakon, znas zasta radis i za koliko radis itd... s druge strane si potpuni rob novca,radis ko konj ,zivis ko pas, moras raditi vise od 8h dnevno da bi mogao da ustedis nesto....
 

Back
Top