vetikalna linija
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: vetikalna linija

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano vetikalna linija

Imam konkretan problem, naime hocu da napravim vertikalnu liniju na strani pomocu 1x1 piksel gif slike ali da se linija izduzuje zajedno sa stranom. Ako koristim "height=100%" dobijem sta hocu ali samo u Firefoxu. IE ne prikaze nista, Opera samo prvi piksel. Ovo mi je prvi sajt na kom radim pa ne znam da to izvedem. Svaka pomoc je dobro dosla a ako ima neki drugi, bolji nacin, za tu liniju rado bih ga cuo.

Hvala!

Zainteresovan član stvt (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: vetikalna linija

PRVO mozes da zadas "height" u pixelima a ne u procentima, ali onda moras da je prilagodjavas na svakoj stranici.

DRUGO Napravi kolonu u tabeli gde hoces da ti se pojavljuje ta linija pa za pozadinu te kolone postavi tu slicicu
    ko pita ne skita

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Da ovo prvo znam ali to sam hteo da izbegnem a drugo mi se cini da bi moglo da prodje, probacu da vidim hvala.

Primećen član Desecration Smile (avatar)
    Učlanjen
    09.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    53

Da li bi mogao da nam pokažeš konkretan primer? Ta linija može da bude postavljena kao pozadina koja se ponavlja po vertikali.

.IMEKLASE { background-image:url('IMESLIKE.gif'); background-repeat: repeat-y;}

Ubaci to u svoj CSS fajl i doteruj ga po želji...naravno, biće ti potreban neki razmak pošto reče da je slika 1x1px. Ili to, ili da je doteraš tako da razmak bude iste boje kao i pozadina same stranice/elementa stranice. Naravno, vodi računa o tome da i tekst moraš da doteraš, kako ne bi išao preko te linije.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Desecration Smile
    Da li bi mogao da nam pokažeš konkretan primer? Ta linija može da bude postavljena kao pozadina koja se ponavlja po vertikali.

.IMEKLASE { background-image:url('IMESLIKE.gif'); background-repeat: repeat-y;}

Ubaci to u svoj CSS fajl i doteruj ga po želji...naravno, biće ti potreban neki razmak pošto reče da je slika 1x1px. Ili to, ili da je doteraš tako da razmak bude iste boje kao i pozadina same stranice/elementa stranice. Naravno, vodi računa o tome da i tekst moraš da doteraš, kako ne bi išao preko te linije.
    Resio sam to pomocu "drugog" nacina. Napravio kolonu 1 px sirine i sliku stavio kao background image s tim da je height 100% i eto radi u svim browserima. A konkretan primer pa stavicu ja sajt na ocenjivanje cim bude online jer mi je prvi kako rekoh pa me zbilja zanima misljenje znalaca.

Slične teme

1. LINIJA
    Autor Psihologue u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 17655
    Poslednja poruka: јuče, 01:35
  2. Linija
    Autor jamira u forumu Arhiva
    Odgovora: 110
    Poslednja poruka: 09.02.2009., 14:01
  3. DVD mikro linija
    Autor bobos u forumu Muzika
    Odgovora: 0