molim vas za pomoc

Ima ima kaze ti i ko je i sta je i ko mu je prvi komsija, a ako stavis dublju analizu mozda dodjes do zakljucka da je to tvoj long lost rodjak, neko 600. koleno, pa zeli da ti se javi.

To sto te muci se zove spam i da neko ima to styo ti trazis, veruj mi da bi bio bogatiji i od cika Bila.
 
Nacelnik:
Firewall programi imaju mogucnost da ti daju tacnu adresu sa koje je dosao hakersi napad, pa sto bi onda bilo nemoguce da se to uradi i sa e-mailom.
1. Adresa koju daje firewall uopšte ne mora biti adresa napadačevog kompa. Koriste se proxi, lažiraju IP paketi itd.
2. Kod slanja spama lažiraju se zaglavlja poruka, a i crvi šalju sami mejlove sa zaraženih računara...
 
Ni neznaš kako je izuzetno lako generisati sa sopstvenog računara lažne email adrese pa zatim preko istih email adresa slati spamove i vruse, i sve to raditi preko nekog proxy-ja ili sa shella tako da nemožeš ući u trag ničemu :(
 
Neznam generisati lazne. Nisam programer, ali koliko je ljudi koji salju e-mail vicno tom poslu?

Evo podataka koji sam dobio. U ovom slucaju je server adresa, ali se mozes obratiti njima, ako imas problem:

inetnum: yy.yyy.yyy.y - xx.***.***.***
netname: T-HT
descr: T-Com Croatia Internet network
descr: Croatian Telecom Inc., Zagreb, Croatia
country: HR
admin-c: THT8-RIPE
tech-c: THT8-RIPE
rev-srv: dns1.t-com.hr
rev-srv: dns2.t-com.hr
status: ASSIGNED PA
remarks: ****************************
remarks: * In case of abuse please *
remarks: * contact: abuse@t-com.hr *
remarks: ****************************
mnt-by: HPT-MNT
mnt-lower: HPT-MNT
mnt-routes: HPT-MNT
source: RIPE # Filtered

Evo objasnjenje za yahoo i hotmail servis

Finding IP address in Yahoo! Mail
Log into your Yahoo! mail with your username and password.
Click on Inbox or whichever folder you have stored your mail.
Open the mail.
If you do not see the headers above the mail message, your headers are not displayed.To display the headers,
Click on Options on the top-right corner
In the Mail Options page, click on General Preferences
Scroll down to Messages where you have the Headers option
Make sure that Show all headers on incoming messages is selected
Click on the Save button
Go back to the mails and open that mail
You should see similar headers like this:

Look for Received: from followed by the IP address between square brackets [ ]. Here, it is 202.65.138.109.
That is be the IP address of the sender!
Track the IP address of the sender
 
Finding IP address in Hotmail
Log into your Hotmail account with your username and password.
Click on the Mail tab on the top.
Open the mail.
If you do not see the headers above the mail message, your headers are not displayed.To display the headers,
Click on Options on the top-right corner
In the Mail Options page, click on Mail Display Settings
In Message Headers, make sure Advanced option is checked
Click on Ok button
Go back to the mails and open that mail
If you find a header with X-Originating-IP: followed by an IP address, that is the sender's IP address
In this case the IP address of the sender is [68.34.60.59]. Jump to step 9.
If you find a header with Received: from followed by a Gmail proxy like this

Look for Received: from followed by IP address within square brackets[].
In this case, the IP address of the sender is [69.140.7.58]. Jump to step 9.
Or else if you have headers like this

Look for Received: from followed by IP address within square brackets[].
In this case, the IP address of the sender is [61.83.145.129] (Spam mail). Jump to step 9.
* If you have multiple Received: from headers, eliminate the ones that have proxy.anyknownserver.com.
Track the IP address of the sender
 
Pazi, ako te spamuje neki spamer-lamer od kuće, bez proksija (ili čak sa njim) onda možeš i da ga eventualno identifikuješ, odnosno požališ se provajderu. Ali ovi marketing-spameri koriste mnoogo suptilnije metode... Neretko se dešava da ti mejl stigne sa adrese osobe koja pojma nema o čemu se radi... I te spam-mejlove ne šalju ljudi ručno, već automatizovane skripte...
 
bobba:
neko mi salje neke glupe e-mailove
ne znam ko je
ali ima li neki program da otkrijem ime i prezime osobe koja to radi
da mogu da stavim e-mail u taj program i da mi kaze ko je to

Mala pomoć od starog prijatelja. :)

Bobbo, ako te neko uznemirava sa e-mail porukama, najbolje je da kliknes na njegovu poruku u programu Outlook Express, a zatim iz Message menija izaberes opciju Block Sender, kao sto je prikazano na slici:

untitled1yk1.jpg
 
shaddow:
Mala pomoć od starog prijatelja. :)

Bobbo, ako te neko uznemirava sa e-mail porukama, najbolje je da kliknes na njegovu poruku u programu Outlook Express, a zatim iz Message menija izaberes opciju Block Sender, kao sto je prikazano na slici:

untitled1yk1.jpg

to znam
ali me interesuje ko je taj tip
a saznala sam
mozgajuci skontala sam ko je to
ali hvala ti puno;)
 
Nacelnik:
Finding IP address in Hotmail
Log into your Hotmail account with your username and password.
Click on the Mail tab on the top.
Open the mail.
If you do not see the headers above the mail message, your headers are not displayed.To display the headers,
Click on Options on the top-right corner
In the Mail Options page, click on Mail Display Settings
In Message Headers, make sure Advanced option is checked
Click on Ok button
Go back to the mails and open that mail
If you find a header with X-Originating-IP: followed by an IP address, that is the sender's IP address
In this case the IP address of the sender is [68.34.60.59]. Jump to step 9.
If you find a header with Received: from followed by a Gmail proxy like this

Look for Received: from followed by IP address within square brackets[].
In this case, the IP address of the sender is [69.140.7.58]. Jump to step 9.
Or else if you have headers like this

Look for Received: from followed by IP address within square brackets[].
In this case, the IP address of the sender is [61.83.145.129] (Spam mail). Jump to step 9.
* If you have multiple Received: from headers, eliminate the ones that have proxy.anyknownserver.com.
Track the IP address of the sender

pokusavajuci da se zastitim u buduce od dosada
ucila sam sama
nasla sam sve ovo sto si mi napisao i
stigla dovde
Go back to the mails and open that mail

dalje ne znam
ako mozes jos jednom da mi objasnis ovo posle sto si napisao

pliz
 
Kliknes gore desno na opcije

U drugom redu vidis Mail Display Setting - klikni

Onda u trecem redu vidis Message Headers - klikni na Advanced

Onda idi da vidis e-mail

Kliknes na mail koji ti je problem i prema gornjem uputstvu koje si kopirala potrazi informacije o onom koji salje. To je na vrhu e-maila.
 
Nacelnik:
Kliknes gore desno na opcije

U drugom redu vidis Mail Display Setting - klikni

Onda u trecem redu vidis Message Headers - klikni na Advanced

Onda idi da vidis e-mail

Kliknes na mail koji ti je problem i prema gornjem uputstvu koje si kopirala potrazi informacije o onom koji salje. To je na vrhu e-maila.


sve sam uradila kako si napisao
odo sad ponovo da uradim ovaj drugi deo sto si napisao....to bas ine kapiram
 
molim pomoc,valjda sam na pravom mjestu!elem,rijetko sam na forumima,na domacim pogotovo,ali ukljucim se nedavno,iznesem neke spontane misli ,misljenja,bez mnogo filozofije,jer sve to shvatam kao zabavu,ali admin. i policija sajta pocnu sa shikanom,ignorisanjem,pa onda prijetnjama,upozorenjima,pa onda mejlovi razni,sve kao fino,kulturno,po pravilima,ali moja trauma se zacinje,i ja krecem u ofanzivu, u borbu za slobodu misljenja za moje apre pogotovo, e onda tek nadrljam...otkriju mi alternikove,koje sam otvarala bezveze,da me ne dave budale,onda pocne progon od strane organizovane grupice na sajtu,ocito obrazovanih ali navuchenih ljudi i....rezultat je da me blokiraju,nemam pristup tom shit sajtu, ubace mi neke spamove, provale u PC,skoro sam sigurna i....POMISLIM,mogla sam lijepo krstariti po belom svetu,vjezbat engl.,ne upustat se s domacim ludjacima ni u cyber polemiku :confused: :(
 
annabelli:
molim pomoc,valjda sam na pravom mjestu!elem,rijetko sam na forumima,na domacim pogotovo,ali ukljucim se nedavno,iznesem neke spontane misli ,misljenja,bez mnogo filozofije,jer sve to shvatam kao zabavu,ali admin. i policija sajta pocnu sa shikanom,ignorisanjem,pa onda prijetnjama,upozorenjima,pa onda mejlovi razni,sve kao fino,kulturno,po pravilima,ali moja trauma se zacinje,i ja krecem u ofanzivu, u borbu za slobodu misljenja za moje apre pogotovo, e onda tek nadrljam...otkriju mi alternikove,koje sam otvarala bezveze,da me ne dave budale,onda pocne progon od strane organizovane grupice na sajtu,ocito obrazovanih ali navuchenih ljudi i....rezultat je da me blokiraju,nemam pristup tom shit sajtu, ubace mi neke spamove, provale u PC,skoro sam sigurna i....POMISLIM,mogla sam lijepo krstariti po belom svetu,vjezbat engl.,ne upustat se s domacim ludjacima ni u cyber polemiku :confused: :(
verovatno si zalazila u sc
jedan od jacih sitova ali pun kretena koji se bas tim poslom bave
 

Back
Top