windows 2003
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: windows 2003

Početnik
    Učlanjen
    30.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano windows 2003

Postovanje dobri ljudi. Imam veliki problem koji ne mogu da resim nikako, a ukratko cu vam objasniti. Napravio sam bezicnu vezu po celoj kuci gde sam 3 kompa umrezio na jedan koji radi kao server sa windowsom 2003. Taj server mi izlazi direktno na internet preko modem pa sam izlaz na njemu podelio na sva tri kompa u kuci. Problem je sto ni sa jednog od ta tri ne mogu izaci na net direktno preko kompa koji je server. Kao admin na server mogu uci sa jednoga i raditi i uspostaviti vezu ali nikako da prosledi vezu interneta na ostala tri kompa. Molim ako mi neko moze pomoci na koji nacim da dobijem izlaz na net preko servera. Mrezu koju sam namestio bezicnu po kuci radi besprekorno na svim kompovima. Znaci komp koji radi kao server ne dozvoljava da sa ostalima kompovima u kuci izadjem na net i ako je veza uspostavljena, cak ne mogu na serveru da postavim most za deljenje veze. Hvala u nared!

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Podrazumevano Re: windows 2003

E moj Pixi evo ti nešto što mislim da će ti dobro doći "NAT" oko tvog problema http://en.wikipedia.org/wiki/Network_address_translation dobro prostudiraj , mislim da ćeš morati kao prvo da šeruješ internet konekciju , da bi sa ostalima mogao da se nakačiš na internet iza NAT-a.
    PS dali se nas dvoje znamo?

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Nat ti za ovo ne terba, mislim od koga skrivas LAN ako nemas staticku adresu vec se kacis preko modema. To je prvo, a drugo, serovana konekcija ti je pravi mali nat. Dakle racun ar na koji stizu uipti il LANA prosledjuje ih na svoje externi interfejs kao svoj upit, dakle hederu paketa dodaju svoj externi IP kao source IP. Dakle nat ti ne treba ni najmanje....

Potrebnoje da uradis sledece, ako ti je serovana konekcija, moras reci svom AP, to uradis u routing tabeli ako je ima, da mu svaki upit moze izaci napolje koristeci interni interfejs racunara na kom ti je serovana konekcija. Ili jednostavno stavi AP da ti radi u bridge modu i klijentima reci da im je on podrazumevani mrezni prolaz, a on ce to proslediti 2003-ci...
    Mozda zvuci komplikovano, ali je vrlojednostavno... i za ovo ti NAT nije potreban jer, kao sto rekoh, serovana konekcija ti jeklasicni NAT... kazu od viska glava ne boli, ali nema potrebe da teras server da ti dva puta radi jednu istu stvar.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

I... opravi li ga?

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Koliko ga ja znam valjda ga je opravio mada ga nisam video par dana na net-u

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

To je siguran znak da ga je opravio...

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ma Nikodime , ispostavi se na kraju da se nas dvoje znamo sa irc-a i da se poznajemo lično i to veoma dobro, pa smo neko veče posle njegovog posta časkali na irc o tome pa sam mu dao bio par predloga u vezi konektovanja "Thru gateway" znam da je radio nesto oko podesavanja pa je posle toga nestao a ja znam da je čovek prezaposlen i stalno u pokretu pa me ne bi začudilo da nije ni kući . Pametan je on snašao se sigurno

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Ja sam pomislio da ga je tako dobro opravio da vise ne moze ni da se javi.

Početnik
    Učlanjen
    30.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ma evo me opravio sam ga tako da sam nanovo podigao sistem. Uspeo sam da namestim sve kako treba ali radi samo nekih 5 min. i opet nema nista. Hvala na velikodusnoj pomoci svima.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Kako to misliš radi 5 minuta?

Početnik
    Učlanjen
    30.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Evo da se javimnapokon sam uspeo da sredim stanje sa deljenjem mree na serveru sa windows 2003. Nije tesko i posle mnogo muka i znojenja plod svega je da sam uspeo da to uradim. ZAHVALJUJEM SE SVIMA KOJI SU MI SAVETIMA POMOGLI .
    HVALA VELIKA!

Slične teme

1. Windows 2003 Server
    Autor damir u forumu Softver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.12.2012., 14:26
  2. Windows home na windows server 2003
    Autor Avetinja u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.02.2008., 10:28
  3. Windows Server 2003
    Autor BGD-Platform u forumu Operativni sistemi