superiornost - inferiornost
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 107

Tema: superiornost - inferiornost

Zainteresovan član Midium (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano superiornost - inferiornost

stvari koje su za mene kao "dlanom o dlan" za mog kolegu su jako tesko izvodljive maltene neizvodljive sto po nekad izaziva u meni osecaj superiornosti i zelju da mu objasnim i pokazem koliko je to lako uraditi, no cak i kad mu podrobno objasnim on ne uspeva da odradi onako kako ja mislim da treba sto me jako nervira .... moze i suprotan slucaj vidim da tip nesto radi sa lakocom i deluje mi kao laganica medjutim ne uspevam ni blizu da mu pridjem sto me takodje jako nervira ....

da ne duzim pitanje je :
    -Mislite li da ste superiorni u odnosu na vecinu vaseg okruzenja ili ste pak inferiorni
    i ono sto me najvise interesuje u celoj prici to je sta se radja u vama kada se osecate superiorno kakav nagon,osecaj,zelja,emocija..... takodje isto pitanje za inferiornost...

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Podrazumevano Re: superiornost - inferiornost

Da, osetim se superiorno i onda mi bude nekako... Ne znam. Loše, valjda.
    I što je najgore, ništa ne može da uguši taj osećaj.
    Ali jedna velika mudrost života je to da smo svi mi uglavnom prošli, prolazimo, i proći ćemo kroz iste faze. Eno ona Jagodica se skenjala sa faksom, i sada sam ja tu kao bolja zato što sam imala malo sreće, ustvari znam da su sve to smao periodi.
    Jednom kada čovek to shvati ne može više da se zavara superiornošću, a ni inferiornošću, naravno...
    Janidebi

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Hm...superioran...uvek.

Zainteresovan član Ееннаа (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2006.
    Reputaciona moć
    44

Ja više volim da sam inferiorna...........Sokrat!

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Ne osecam se ni na jedan od tih nacina, u necemu sam brzi u necemu sporiji , ali ni u jednom slucaju nemam razloga da se osetim inferiorno ili superiorno....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Zainteresovan član Slacker (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Reputaciona moć
    42

A zasto bi inteligencija davala osecaj superiornosti? Kontam da je prirodnije da se osecas inferiorniji u ovom drustvu mediokriteta... ...ili ti mozda bas odgovara ovakav sistem pa se zato i osecas superiornim ...
    Poslednji put ažurirao/la Slacker : 22.10.2006. u 15:48 Razlog: slovo

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Midium
    stvari koje su za mene kao "dlanom o dlan" za mog kolegu su jako tesko izvodljive maltene neizvodljive sto po nekad izaziva u meni osecaj superiornosti i zelju da mu objasnim i pokazem koliko je to lako uraditi, no cak i kad mu podrobno objasnim on ne uspeva da odradi onako kako ja mislim da treba sto me jako nervira .... moze i suprotan slucaj vidim da tip nesto radi sa lakocom i deluje mi kao laganica medjutim ne uspevam ni blizu da mu pridjem sto me takodje jako nervira ....

da ne duzim pitanje je :
    -Mislite li da ste superiorni u odnosu na vecinu vaseg okruzenja ili ste pak inferiorni
    i ono sto me najvise interesuje u celoj prici to je sta se radja u vama kada se osecate superiorno kakav nagon,osecaj,zelja,emocija..... takodje isto pitanje za inferiornost...
    Cesto se osecam superiorno, ipak, koliko mogu, cuvam se gordosti.
    Desi se i da se osecam inferiorno, cuvam se malodusnosti.

U dobru se ne ponesi u zlu se ne ponizi!
    Koliko god ovo delovalo otrcano, sto vise imam godina uvidjam da je ovo veoma vazno, osnova ljudskog dostojanstva.

Zainteresovan član ludo dete (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2006.
    lost in the corners of my darkened mind... ma, zezam se :P
    Reputaciona moć
    47

da ne duzim pitanje je :
    Ne odgovaraju mi te dve reči (superiornost i inferiornost) za ovaj tvoj primer. Normalno je da je svako od nas za neke stvari sposobniji (od proseka), a za neke manje sposoban.

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

A koje bi ti reči?

Učlanjen
    18.03.2006.
    Reputaciona moć
    47

Question Re: superiornost - inferiornost

Pa ne znam, nekako su mi te reči pogodnije kada se gledaju nečije sposobnosti u celini. Recimo, nije neko od mene superiorniji ako zna da otvori konzervu, a ja ne znam, ako pri tome ima stvari koje ja mogu da uradim bolje od tog nekoga... Ne znam, to je moje mišljenje...
    Ali tek sada shvatam da ne postoje pogodnije reči...

Učlanjen
    18.03.2006.
    Reputaciona moć
    47

Arrow Re: superiornost - inferiornost

To jest, ne mogu reći da se osećam superiorno u odnosu na okruženje jer znam da iako imam neke možda natprosečne sposobnosti imam i neke svoje nedostatke.

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Jesi li nekad igrala karte?
    I ako si u nekoj igri superiorna , šta se dešava?Superiornost kao reč ostaje , jer u svakoj partiji si .....
    E sad osećanje ....tu je.......

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

da ne duzim pitanje je :
    wtf...kao vidim choveka koji nameshta vrata od regala i kao pitam ga da mi objasni i on mi objasni i je ne mogu...i nakon shto mi podrobno objasni ja opet ne mogu...i kao "choveche on je superioran"...???...skillz choveche skillz...neko ume sve neko nishta ne ume...al odakle sad superiornost?...narochito shto pominjesh uraditi na poslu...mislim u pitanju je odredjena veshtina el tako?...nikad mi nije palo na pamet to superioran je neko jer kao mozhe neshto...mozhda prepishem isqstvu mozhda volji il chemu vetj al nikad nisam pomislio da je neko superioran jer kao on mozhe da uradi ovo il ono...ne znam dal sam se nekad u zhivotu osetjao superiorno isto tako ne znam ni za inferiorno...nekako nemam takav pogled na svet ne vidim nikoga kao superiornog u odnosu na nekog drugog...bez obzira na to shto zna il mozhe da uradi...shto tje retji ne znam kako bih se osetjao da sam superioran il inferioran...
    Voistinu.

Veoma poznat livija (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

[font=Comic Sans MS]pa valjda kako se osecjash kad sebe uporedish sa whitenickyem a kako sa... pa ne znam... teslom?[/font]

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

vidim ja teslu i vidim sebe...al nikada ne mogu retji da je tesla superiorniji od mene...il jasna shekaritj il bilo ko...nema superiorniji isus nije superiorniji mi smo svi ljudi...neko je rodjen retardiran al ja nisam superiorniji...neko je nauchio 3 jezika sa 5 godina al nije on superioran...svi smo razlichiti i tako treba da bude...mogu da zavidim mogu i da mrzim mogu svashta al da mislim da je neko inferioran u odnosu na mene to ne mogu...isto i za superioran
    Voistinu.

Domaćin idol... (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

mislim da je ocigledno...
    Malo je pateticno reci da superiornost budi osecanje loseg u vama. To ''osecanje loseg'' se takodje moze prevesti i u ''osecanje krivice'', sto je banalno. U odredjenim aktivnostima sebe mogu da krunisem kao superiornim, od cega i ja i okolina ima visestruke koristi (da ne objasnjavam razloge, da ne duzim), dok inferiornost meni ne znaci takodje nista. Jeste da pokusavam da se popravljam, (imam ''budi IZNAD proseka'' sindrom), ali to me dovodi u ocaj.

Ja sam SIROKOGRUDAN, i pomazem...... inferiornima.

Učlanjen
    31.07.2004.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio ludo dete
    Pa ne znam, nekako su mi te reči pogodnije kada se gledaju nečije sposobnosti u celini. Recimo, nije neko od mene superiorniji ako zna da otvori konzervu, a ja ne znam, ako pri tome ima stvari koje ja mogu da uradim bolje od tog nekoga... Ne znam, to je moje mišljenje...
    Ali tek sada shvatam da ne postoje pogodnije reči...
    sta raditi ukoliko zivis u svetu gde je glavna stvar umeti otvoriti konzervu???

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li se osecamo superiorno ili inferiorno u odnosu na nekoga je sasvim subjektivna stvar. Zavisi od toga sta nam je vazno i zavisno od oblasti u kojoj se merimo imamo taj dozivljaj da smo superiorni ili inferiorni.

Neko se oseca inferiorno u odnosu na Teslu, neko u odnosu na Cecu Raznatovic ( ), a neko u odnosu na Bila Gejtsa

Domaćin idol... (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Neko se oseca inferiorno u odnosu na Teslu, neko u odnosu na Cecu Raznatovic ( ), a neko u odnosu na Bila Gejtsa
    ulepsa mi vece, harmony......

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Uopste nije vazno kakav je svet, vec kakvom merom TI meris sebe i druge - samo od toga zavisi kako ces sebe videti u odnosu na druge.

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Jednostavno...imaj najbolji otvarač za konzerve!

Učlanjen
    31.07.2004.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio AntunTun
    wtf...kao vidim choveka koji nameshta vrata od regala i kao pitam ga da mi objasni i on mi objasni i je ne mogu...i nakon shto mi podrobno objasni ja opet ne mogu...i kao "choveche on je superioran"...???...skillz choveche skillz...neko ume sve neko nishta ne ume...al odakle sad superiornost?...narochito shto pominjesh uraditi na poslu...mislim u pitanju je odredjena veshtina el tako?...nikad mi nije palo na pamet to superioran je neko jer kao mozhe neshto...mozhda prepishem isqstvu mozhda volji il chemu vetj al nikad nisam pomislio da je neko superioran jer kao on mozhe da uradi ovo il ono...ne znam dal sam se nekad u zhivotu osetjao superiorno isto tako ne znam ni za inferiorno...nekako nemam takav pogled na svet ne vidim nikoga kao superiornog u odnosu na nekog drugog...bez obzira na to shto zna il mozhe da uradi...shto tje retji ne znam kako bih se osetjao da sam superioran il inferioran...
    prosek covece prosek, ili misljenje kojim preovladava vecina -
    hteli mi to ili ne ovim svetom vlada misljenje vecine sto u principu stvara nivo nekog odredjenog proseka . ukoliko si iznad ili ispod tog proseka ti si superioran ili inferioran....
    u slucaju da si superioran imas priliku da vecinu ubedis u svoj stav ali samo priliku...

Veoma poznat livija (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio AntunTun
    vidim ja teslu i vidim sebe...al nikada ne mogu retji da je tesla superiorniji od mene...il jasna shekaritj il bilo ko...nema superiorniji isus nije superiorniji mi smo svi ljudi...neko je rodjen retardiran al ja nisam superiorniji...neko je nauchio 3 jezika sa 5 godina al nije on superioran...svi smo razlichiti i tako treba da bude...mogu da zavidim mogu i da mrzim mogu svashta al da mislim da je neko inferioran u odnosu na mene to ne mogu...isto i za superioran
    [font=Comic Sans MS]
    a kako se tu uklapa sujeta??? :shock:[/font]

Učlanjen
    31.07.2004.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Harmony
    Uopste nije vazno kakav je svet, vec kakvom merom TI meris sebe i druge - samo od toga zavisi kako ces sebe videti u odnosu na druge.
    to i jeste pitanje "kakvom merom" i kako odredjujes tu meru...

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

u slucaju da si superioran imas priliku da vecinu ubedis u svoj stav ali samo priliku...
    Nema sanse niko nikoga da ubedi
    Mislis da je moguce neku neobrazovanu osobu ubediti da je zbog toga inferiorna?
    Mislis da je moguce mene ubediti da sam inferiorna sto se nisam udala za nekog mafijasa?
    Mislis da je moguce nekog monaha ubediti da je inferioran zato sto nista ne poseduje?

Prosek - ali u kojoj oblasti?

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •