Cepovi za usi
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Cepovi za usi

Aktivan član
    Učlanjen
    26.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Cepovi za usi

Kakva su vam iskustva sa cepovima za usi?Meni veoma smeta buka dok spavam, a kako zivim u zgradi koja nije jos zavrsena, ludim.Non stop lupanje, busenje, seljacka muzika majstora.Uopste ne mogu da spavam.Imam cepove koji su stari 4 godine i kupljeni su u Sloveniji.Ali kako god da ih stavim, bole me usi.Kad i uspem da se namestim, posle par sati, vadjenje je prilicno bolno.Kako to da resim?Da li su noviji cepovi mozda drugacije pravljeni, vredi li probati nove ili su svi na isti kalup?

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: Cepovi za usi

Aman kakvi cepovi 4 godine stari, oces da ostetis usne kanale i dobijes upalu usiju, pobogu covece?! Kupi nove cepove, ali ne domace proizvodnje: ponudice ti mozda cepove koji lice na....panjice (okrugli, oko sirine prsta, pravilno seceni...ma lici na panjic, kako drugacije da ti objasnim). Dakle, nemoj se odluciti za njih. Cepovi kakvi ti trebaju su strane proizvodnje, imas ih po privatnim apotekama, lice na male kupice (gore su zaobljeni, dole ravno seceni). obicno su veselih boja, od posebnog su materijala (nisu ni od voska ni od silikona), kao neke vazdusaste sundjer gume, kad ih pritisnes lako se vracaju u osnovni oblik. Dakle nadji ih i njih kupi, ali znaj da se ovi cepovi ne mogu koristiti vise od petnaestak koriscenja pa moras kupiti nove (mozes ih oprati samo jednom, posle propadaju ako se peru0 Takodje, ne valja ih gurati u usi vise od par dana za redom jer ma kako dobri mogu da izazovu iritaciju usnog kanala i bol koji i sam opisujes.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Aktivan član
    Učlanjen
    26.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Ti cepovi koje imam su upravo kao kupice i najveci problem je taj sto me boli kad npr. legnem na stranu i kad ih izvadim. Jel normalno to sto me boli ili s cepovima nije nesto u redu?

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Ajd se sad vrati na prethodni post pa lepo pazljivo procitaj iz pocetka!

Buduća legenda parka (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

Nije baš do kraja u vezi sa ovim, al ajde: jel imaju smisla one priče da se za sat vremena nošenja slušalica-bubica u ušima broj bakterija poveća nekoliko (desetina) puta?

Početnik
    Učlanjen
    11.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio WithdrawnWater
    Aman kakvi cepovi 4 godine stari, oces da ostetis usne kanale i dobijes upalu usiju, pobogu covece?! Kupi nove cepove, ali ne domace proizvodnje: ponudice ti mozda cepove koji lice na....panjice (okrugli, oko sirine prsta, pravilno seceni...ma lici na panjic, kako drugacije da ti objasnim). Dakle, nemoj se odluciti za njih. Cepovi kakvi ti trebaju su strane proizvodnje, imas ih po privatnim apotekama, lice na male kupice (gore su zaobljeni, dole ravno seceni). obicno su veselih boja, od posebnog su materijala (nisu ni od voska ni od silikona), kao neke vazdusaste sundjer gume, kad ih pritisnes lako se vracaju u osnovni oblik. Dakle nadji ih i njih kupi, ali znaj da se ovi cepovi ne mogu koristiti vise od petnaestak koriscenja pa moras kupiti nove (mozes ih oprati samo jednom, posle propadaju ako se peru0 Takodje, ne valja ih gurati u usi vise od par dana za redom jer ma kako dobri mogu da izazovu iritaciju usnog kanala i bol koji i sam opisujes.

Procitao sam, i? Nigde ne pise da li je normalno sto me boli ili ne. Izgleda da ti nisi shvatila sta sam napisao. Ti cepovi nisu KORISCENI 4 godine, nego su toliko stari.Koristio sam ih 2-3 puta.Koliki im je rok trajanja, ne znam.Ono sto mene zanima je da li je bol nesto normalno ili ne??Ali bol ne posle vise dana koriscenja, nego bol kad legnem na stranu npr. i kad ih vadim(i posle 1. koriscenja).Ako imas odgovor na to, odgovori, ako ne ok, neko drugi ce.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

To znaci da ti ne odgovarajau,promeni ih.

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Citat Original postavio parka
    Nije baš do kraja u vezi sa ovim, al ajde: jel imaju smisla one priče da se za sat vremena nošenja slušalica-bubica u ušima broj bakterija poveća nekoliko (desetina) puta?
    A kako mislis da se to tacno desava: bakterije se ubrzano mnoze tih sat vremena, zato sto.....sta? Slusalice sprecavaju da se uvo vetri?!
    Naravno da nije preporucljivo gurati bilo sta u uho dug vremenski period, ali od nosenja bubica sat ili vise sati sem bola u uhu zbog iritacije mehanicke uskog kanala jos niko nije dobio bakteriozu uha!

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Citat Original postavio bella04
    Procitao sam, i? Nigde ne pise da li je normalno sto me boli ili ne. Izgleda da ti nisi shvatila sta sam napisao. Ti cepovi nisu KORISCENI 4 godine, nego su toliko stari.Koristio sam ih 2-3 puta.Koliki im je rok trajanja, ne znam.Ono sto mene zanima je da li je bol nesto normalno ili ne??Ali bol ne posle vise dana koriscenja, nego bol kad legnem na stranu npr. i kad ih vadim(i posle 1. koriscenja).Ako imas odgovor na to, odgovori, ako ne ok, neko drugi ce.
    Nisam shvatila, jer nisi lepo napisao - svako pismen bi zakljucio isto sto i ja: da su cepovi 4 godine stari i korisceni te da ih koristis danima (u najmanju ruku) jer se toliko dugo radi ui zgradi u kojoj zivis. Za takivu situaciju dobio si i prethodni odgovor. Nova situacija - nov odgovor: ne, nije normalno da imas bol, ili cepovi nisu dobri i izgubili su svoju mekocu i elasticnost, ili ne umes pravilno da ih stavis. Sem izvesne neprijatnosti u smislu osecaja punoce u usnom kanalu, tokom koriscenja ne bi smeo da imas bilo kakvu bolnu senzaciju, a prilikom vadjenja sem osecaja kao kad ti se otpuse usi (kad izronis iz vode ili se spustis avionom na primer) takodje ne bi trebalo da bude nikakvog bola; malo svraba zbog mehanicke iritacije ali to je sve.

Početnik
    Učlanjen
    11.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

Hvala dr i hvala WithdrawnWater.Sutra idem po nove:-)

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

potražite i u prodavnicama sportske opreme ima za plivače dobrih modela.

Obećava
    Učlanjen
    08.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Imas u Pekabeti da kupis sundjeraste cepice za usi. Ima ih 4 kom. i mala kutija za odlaganje. Ja ih koristim vec vise od 10 meseci, ne svaki dan, ali povremeno na putovanjima itd. Kao sto rekoh sundjerasti su od cvrste savitljive spuzve, tako da mozes da ih oblikujes prema uvetu. I jeftini su. Probaj. Preporucujem.

Pozdrav!

Početnik
    Učlanjen
    11.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

Kupila sam silikonske cepice za usi u apoteci, 199 dinara kostaju, nisu kao moji prethodni nego imaju bas oblik kuglice i kad ih oblikujem prema uhu ne vracaju se u prethodni oblik.WithdrawnWater, one kakve ti opisujes nisam uspela da nadjem(a usla sam u najmanje 15 apoteka), oni koji su tog oblika su obavezno gumeni.A mislim da znam na sta mislis, jer takvi su moji koje sam pre koristila. U desno uho sam lepo uspela da stavim, medjutim sa levim imam od ranije problem, imam kao neko pulsiranje koje se javlja s vremena na vreme i moracu za to da odem kod lekara jer kad sam pokusala da stavim cep, jako me zabolelo. Koristim ovu priliku i da pitam doktore sa foruma da li znaju mozda sta znaci to pulsiranje?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Najbolje je da te pogleda orl,napamet ...mrzim da pricam na temu sta bi bilo kad bi bilo.
    Sto se tice oblika...usne skoljke nisu identicne. Moj stari stetoskop je bio krajnje neprijatan za koriscenje, kad stavim slusalice u jednom uhu je sve ok ali zato drugo ubija kako me zulja.Onda sam kupila drugi stetoskop ,i dalje vidim da mi ovo drugo uho nije bas gradjeno kako treba ali nemam tegobe prilikom drzanja slusalica u usima.

Iskusan Лулница (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1925

Da li neko zna gde još mogu da kupim sunđeraste čepiće za uši (jer ih u apotekama već mesecima nema )?

Najviše mi odgovaraju ovi:
    "Моја љубави, дигла си ме толико високо, да и када бих пао - до земље бих се наживео!" :)
    Матија Бећковић

Domaćin Гамбино (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Ја сам купио силиконске, а пре тога сам куповао те сунђерасте за једнократну употребу. Силиконски могу да се перу и враћају се у првобитни положају. Добио сам 6 комада, иначе нису баш удобни као ови сунђерасти, али је зато изолација много боља.
    Сада могу да спавам и поред отвореног прозора.

Постоје и неки од глине и чуо сам да су они исто најбољи, као и неки генератор звука.

Slične teme

1. Cepovi za usi i antifoni-UPOMOC!
    Autor Maron u forumu Zdravlje
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 23.12.2011., 13:02

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •